נמשיך עם החלק השני של הקניות הגדולות שעשיתי לקראת הלידה, הפעם כל המוצרים נקנו מכספי (כן, גם זה קורה לפעמים!) ובכל זאת – כמה דיסקליימרים הכרחיים לפני שנתחיל:

– אני נמצאת כעת כמה שבועות לפני הלידה, לכן אף אחד מהמוצרים שמופיעים כאן הם עדיין לא בגדר המלצה אבל מבוססים על השיקולים שהביאו אותי לקנות אותם מלכתחילה. אמנם הקניות בפוסט הזה הן קצת פחות אישיות מבפוסט הקודם ובכל זאת, אני לוקחת בחשבון שלא כל מה שקניתי עשוי לעבוד ואני בסדר עם זה, אני נמצאת בעיצומו של תהליך מטורף של ניסוי וטעייה, לכן אני לא לוקחת את זה קשה – אז אנא, אל תקחו את זה קשה עבורי.

– עשו מחקר משלכן לגבי המוצרים שאתן רוצות לקנות, ייתכן שמערך השיקולים שלנו שונה לחלוטין. אני לדוגמה, גרה בדירה לא גדולה בלב העיר ולכן קומפקטיות ונגישות הם שיקול מהותי עבורי אך ייתכן שלא עבורכן. גם אם כל מוצר שמופיע כאן בפוסט יתאים לי בול במבחן התוצאה, זה לא בהכרח אומר שזה יתאים גם לכן.

1. אמבטיה Shnuggle – שוב הגודל היה כאן השיקול המרכזי. אין לנו אמבטיה בבית אלא רק מקלחון, אותי אישית זה לא ממש מרתיע (אני יודעת שיש הורים שזה ממש שיקול מבחינתם לפסול דירה) ואני יודעת שאפשר להסתדר, רק צריך לעשות התאמות. ההתאמה מבחינתי היא קניית אמבטיה קומפקטית יחסית ובחרתי בזו של Shnuggle כי היא קטנה ולא תופסת הרבה מקום, נוח לרוקן אותה ממים, היא תומכת בגופו של הילד מגיל לידה גם כשהוא קטנטן ובאופן כללי נחשבת לבטיחות ומונעת החלקות. ניתן להזמין כאן.

2. אוניברסיטה מעץ – כאן תצטרכו לנהל מעקב אחר המלאי של המוצר, כי על אף שהוא נמכר בעיקרון בכל מיני חנויות צעצועים בארץ – הוא כרגע לא זמין באף אחת שאני מצאתי אונליין. אפשר בעיקרון גם להזמין מחו”ל אבל נראה לי חבל, בארץ ייצא הרבה יותר זול. בחרתי באוניברסיטה העשויה מעץ, עם שני צעצועים ואופציה להחלפה/ הוספה ביניהם. רציתי משהו פרקטי שאפשר יהיה להעמיד גם מעל משטח החתלה, גם מעל המיטה, גם מעל טרמפולינה ואופציה לגוון עם הצעצועים כדי ליצור עניין בהתאם לגילו של התינוק בלי עודף גירויים. אהבתי את הפשטות של האוניברסיטה, את העובדה שהיא מודולרית וניידת – ואת הקלות שבה אפשר להרכיב ולפרק אותה. ניתן להזמין כאן.

3. מזרן NUMU – מזרן הוא פריט שהחלטתי לשים עליו את הכסף, להבדיל ממיטת התינוק שהוא הדגם הכי פשוט מאיקאה ועריסה שקיבלתי בהשאלה מחברה (עם מזרן NUMU תואם). דווקא הריהוט לא שייך לאחת הקניות הגדולות שעשיתי לקראת הלידה כי אישית לא ראיתי בזה צורך כל עוד זה עומד בתקני הבטיחות אבל מזרן? בהחלט. כאן הבחירה הייתה נטו בטיחותית: המבנה של המזרן הופך אותו לעומד בדרישות הנשימה הבטוחה של מכון NIOSH האמריקאי והוא המזרן היחידי שאינו מכיל חומרים מעכבי בעירה ועדיין עומד בבדיקות חסינות האש. ניתן להזמין כאן.

4. תיק החתלה Herschel – אחת הבחירות הראשונות שעשיתי בהריון ובחירה שהוכיחה את עצמה עד כה, במובן שלא ראיתי סיבה לקנות מוצר אחר במקומה. Herschel הוא מותג תיקים פרקטי ואמין, כך שלפי כל הביקורות שקראתי, היה נראה שגם תיק ההחתלה שלהם עומד בקנה אחד עם הסטנדרטים של החברה. התיק שמופיע כאן הוא תיק פרחוני ומהמם בעיניי, אבל הבחירה שאני עשיתי היא בתיק שחור וסולידי. מגיע עם שתי רצועות שונות כולל רצועת כתף ארוכה, חלוקה נוחה לתאים, משטח החתלה מתקפל וכיסים חיצוניים. ניתן להזמין כאן.

5. כסא בטיחות מרתון קליקטייט של ברייטקס – החלטנו לא לקנות סלקל בשלב די מוקדם כי לא ראינו צורך גם וגם, ולכן התמקדנו בבחירת כסא בטיחות שמתאים מגיל לידה, ברור לי שיש הורים שעבורם סלקל הוא מוצר שלא מוותרים עליו, אנחנו לא חלק מההורים האלה. מעבר לשיקול הזה, חיפשנו כסא בטיחות שהוא קל להתקנה, שהרי ידוע שבעיה נפוצה של כסאות בטיחות היא שלא מתקינים אותם כמו שצריך. קריטריון שלישי ולא פחות חשוב היה לוודא שהכסא עובר בכל מבחני הבטיחות הנדרשים וכך הגענו לבחירה במרתון קליקטייט של ברייטקס. ניתן להזמין כאן.

6. מגש החתלה סיליקון – עוד בחירה שעשיתי בשלב מוקדם יותר (אם כי נדרשו חודשיים לייבא אותו לארץ) היה משטח החתלה מסיליקון. הרציונל היה כזה: חיפשתי משטח שקל יחסית לנקות ולא יצריך ממני לקנות כל פעם משטחי החתלה חד פעמיים. החומר של המוצר מרגיש לי נעים ולא קר ומנוכר, האופציה לשטוף אותו בקלות היא בונוס משמעותי. ממליצים להזמין את המוצר בשבוע 20-22 בהריון היות וזמן ההמתנה שלו בארץ הוא ארוך ואני בהחלט תומכת בכך. בחו”ל מגשי ההחתלה האלה מאוד נפוצים, בארץ אני פחות רואה אותם עדיין אבל מבחינתי זה הפתרון הפרקטי והיעיל ביותר. ניתן להזמין כאן.

7. משאבה מאלי אקספרס (!) – קצת קשה להגדיר מוצר מאלי אקספרס כרכישה גדולה שעשיתי לקראת הלידה וזה בהחלט לא האופן שבו אני רואה את זה, אלא היא נרכשה כגיבוי בלבד לכמה ימים עד שאבין מה קורה איתי. אני רוצה להניק, רוצה אפילו מאוד אבל יודעת שלא תמיד הדברים מסתדרים איך שרוצים וכרגע, כל התחום הזה נראה לי מתעתע. בכוונתי להיעזר בכל המשאבים שיעמדו בפניי כדי לפענח איך עושים את זה, בין אם יועצת הנקה ובין אם משאבה טובה, אבל כל עוד אני נמצאת בשלב שלפני, רציתי שתהיה לי מכונה כלשהי לגיבוי לימים הראשונים עד שאחליט מה לקנות על סמך הצרכים שלי – אשר בשלב זה אינם ידועים לי. יכול להיות שארצה לייבא את המשאבה של Elvie מחו”ל, יכול להיות שארצה לקנות את המשאבה של הייגן בארץ (אם כי אני מתקשה להאמין שאקנה משאבה שאין לגביה ביקורות), יכול להיות שארצה לקנות משאבה דרך קופת החולים – בשורה התחתונה, אני לא יודעת ולא רוצה להיערך מראש עם מוצר בשווי גבוה עד שאני מבינה מה נחוץ לי. אז אלי אקספרס. אני מניחה שזו בחירה שנויה במחלוקת (ואולי לא, אני באמת לא יודעת) אבל כפתרון לכמה ימים כדי להעניק לי שלוות נפש ולא לדחוק בי לבצע החלטות פזיזות, מבחינתי זה אחלה. ניתן להזמין כאן.

יצא לכן להתנסות במוצרים בפוסט? כתבו לי בתגובות!