אחד הנושאים המבוקשים הקשורים בסלון שלי הוא אוסף ספרי שולחן הקפה ואכן, לא אכחיש, מדובר באוסף מפואר למדי. אני חובבת גדולה של ספרי עיצוב, אמנות, צילום ואדריכלות – ומעבר לכך שהם יפים חיצונית, מוצאת שזה גם יופי של מקום לחפש בו השראה ורפרנסים. כמעט את כל הספרים אני מזמינה מ- Book Depository ששולחים לארץ בחינם. כשמדובר בספרים יקרים יותר מהרף של 75$ והם זמינים בארץ, אעדיף לרוב להזמין אותם כאן ואציג לכן גם אופציה כזו כולל קוד קופון. במקביל לעליית הפוסט באוויר, אדפדף יחד איתכן בספרים באינסטגרם שלי אז אם אתן רוצות לקבל הצצה לנראות של התוכן מבפנים, ממליצה לעקוב אחריי גם שם.

אז נתחיל מהספר שאפשר להשיג בארץ: את הספרים האייקוניים של אסולין אני רואה באינסטגרם כבר הרבה מאוד זמן וספציפית את Balm Beach שאתן רואות כאן בפוסט. ספר עצום מימדים (ולכן אני ממליצה לקנות אותו ישירות בארץ) עם עבודות צילום מרהיבות, גם באיכותן וגם בגודלן. אני מרגישה עכשיו כמו אושייה אמיתית עכשיו כשהספר הזה בבעלותי ואני יכולה לומר לכן שהיום עולה באינסטגרם קוד קופון במסגרת קמפיין מסחרי עם NOOR ואתן מוזמנות להשתמש בו כדי לקבל 10% הנחה על ספרי אסולין, ממש כאן. הקוד הוא LUBA+NOOR

את הספר שלי אפשר להזמין כאן.

הקוד שלי מוריד את מחירי הספרים לעלות שלהם ב- Book Depository מבלי לשלם מע”מ, עם משלוחים מהיום למחר כך שזו הזדמנות חד פעמית וזו הטבה די מטורפת (תקפה לשבוע בלבד החל מהיום ועד ה-17.3).

אני די משוכנעת שכבר יצא לי לספר לכן על The Big Bad Book Of Bill Murray השנה ולא פלא, אתן תראו עוד הרבה אזכורים לסרטים של ווס אנדרסון כאן בפוסט והרי הוא הכוכב הראשי ברובם (וזו אפילו לא הסיבה העיקרית שבגללה אני אוהבת אותו). את הספר ניתן להזמין כאן.

ספר שמוקדש כולו לארכיטקטורה מברית המועצות, אני יודעת שזה נשמע כמו הדבר הכי הזוי וספציפי בעולם ובכן, זה באמת כזה אבל אני מבטיחה שזה ספר חובה לעולות מבריה”מ כמוני. ניתן להזמין כאן.

ספר שבעיניי יכול לשמש גם כמתנה מהממת כי הוא מביא את אוסף כתבי היד של הדמויות ההיסטוריות הכי מרתקות שאפשר להעלות על הדעת. מדובר בקריאה מרתקת שאפשר לצלול לתוכה למשך שעות ולכן זה ספר שלא רק מעורר גאווה להציג בעיניי, אלא עם הרבה מאוד ערך מוסף ותוכן. ניתן להזמין כאן.

לא צחקתי כשאמרתי שיש לי כמה וכמה ספרים של ווס אנדרסון באוסף, האחד הוא ספר מקיף שמתייחס לכל העבודות שלו – Wes Anderson The Iconic Filmaker And His Work והשני מתייחס ספציפית ל- Grand Budapest Hotel, ספר שהוא ממתק ויזואלי אחד גדול, בתיאום מושלם עם הסרט עצמו. את הספר הראשון ניתן להזמין כאן ואת הספר השני כאן.

ספר במהדורה שיצאה רק השנה וכבר הספיקה להפוך לאייקונית הוא ספר שמבוסס באופן בלעדי על תצלומי האייפון של מעצב האופנה הצרפתי סימון פורט ז’קמוס. אני מודה שהאסתטיקה האופנתית שלו היא פחות לטעמי ולא סביר שאוסיף את אחד התיקים הזעירים שלו לאוסף שלי, אבל חשבון האינסטגרם שלו מרהיב ובהתאם לכך – גם ספר הצילומים מעורר השראה. ניתן להזמין כאן (יש משלוחים מהאתר לישראל).

בסדרת הספרים של Taschen אפשר למצוא ספרים שמוקדשים לאמנים החביבים עליכן, אני בחרתי בספר אודות קלוד מונה וספר נוסף שבחרתי, לא מאותה הוצאה אבל באותו סגנון הוא ספר שמחבר בין היצירות של דיוויד הוקני לואן גוך. כל השמות המוזכרים הם האמנים האהובים עליי ולכן תמיד משמח אותי לדפדף בספרים ולקבל השראה. את הספר אודות קלוד מונה ניתן להזמין כאן ואת הספר אודות דיוויד הוקני וואן גוך כאן.

האם יש דירה בישראל שבה לא תלוי פרינט של אנרי מאטיס? אני לא משוכנעת, בכל אופן, אין ספק שהיצירות שלו הן שם דבר ברמה שאני אפילו לא צריכה להסביר למה ספר שלם שמוקדש להן זה פריט שראוי להחזיק בבית. ניתן להזמין כאן.

כעת אנחנו מדלגות לעולם המוסיקה, לספר שמוקדש הפעם לאחד האמנים האהובים עליי – ניק קייב. רק עבור הטקסטים שכתב בכתב ידו – מדובר בספר שראוי להפוך לפריט אספנות לכל דבר. ניתן להזמין כאן.

ספר עיצוב מעולה שראה אור לראשונה ממש לפני כמה חודשים וכבר מסתמן כהצלחה גדולה ולא בכדי – מעולה למי שמחפשת השראות עיצוב עכשוויות, הספר כולל סיורי בתים אצל כל מיני יוצרים ואספנים מסקרנים. ניתן להזמין כאן.

ספר צילום מרהיב ביופיו ומומלץ בחום של Wim Wenders, אחד הצלמים החביבים עליי בספר שכולו על טהרת האמריקנה. ניתן להזמין כאן.

עוד ז’אנר חביב עליי שאפשר למצוא באוסף ספרי שולחן הקפה: ספרים בוטאניים שמוקדשים לשזירות פרחים יפיפיות. היות ובעיניי מדובר באמנות לכל דבר, אני מוצאת שזה משתלב בצורה טבעית באוסף. דוגמה טובה לכך היא הספר On Flowers של אמי מריק. ניתן להזמין כאן.

ומצרפת גם כמה אופציות נבחרות מתוך הווישליסט שלי, כי בנוסף לכל מה שהראיתי כאן, גם יש לי ווישליסט. לכו תבינו.