אחד הדברים שתמיד ביאסו אותי באקנה, זה הקושי להתאפר מעליו. אני לא מאפרת מקצועית ולא נחוץ לי איפור מושלם לצילומים – אני אוהבת מראה “חי” יחסית ליום יום, עם כמה שפחות מייקאפ אך יש לי איזו התניה בראש שאקנה תמיד צריך לכסות עם כמה שיותר מייקאפ מעליו, מה שבהכרח גורם לי לשנוא את התוצאה. הרי גם אם המייקאפ מצליח לכסות היטב את האדמומיות, במציאות הטקסטורה בולטת לעין ולטעמי לא פעם זה נראה יותר מאשר לא להתאפר בכלל.

בשבועות האחרונים מצאתי שילוב שעובד נהדר גם על האקנה, מאפשר לי לדבוק במראה האיפור החביב עליי ולוותר לחלוטין על מייקאפ. אציג את שני המוצרים שעובדים הכי טוב עבורי למטרה הזו, אבל אפרט גם מה בטקסטורה שלהם מסתדר היטב עם האקנה ואם תמצאו מוצרים משלכן שממלאים את אותה המשבצת ואולי גם בסכומים נמוכים יותר מהמוצגים כאן – הרווחתן.

אחת הסיבות שבגללן אני לא אוהבת את השילוב בין אקנה לבין מייקאפ, היא שאצלי האקנה הוא הורמונלי ותמיד מופיע רק בקו הלסת ובלחי הימנית. למעשה, כל המצח והחלק השמאלי של הפנים שלי נראים חלקים לחלוטין וזה מרגיש כמו עוול לעטוף את כולם בשכבה של מייקאפ בעל כיסוי גבוה כדי לספק גיבוי רק לאזור מסוים. לכן החלטתי לבדוק האם יש לי אפשרות לוותר על מייקאפ ומצאתי את המוצר שמאפשר לי לעשות זאת – ה-Stretch Concealer של גלוסייר. כן, הוא לא זול וכן הוא דורש ייבוא במיוחד מחו”ל היות וגלוסייר לא שולחים ישירות לארץ (אני משתמשת בשיפ מיי דיל אבל כל חברת שילוח שאתן בוטחות בה תעשה את העבודה) – אך אני מוצאת שזה מוצר שאני לא יכולה להסתדר בלעדיו באוסף שלי.

הקונסילר של גלוסייר לחותי, קרמי מאוד אך לא שמנוני ומשהו בפורמולה שלו פשוט נטמע ונמס לתוך העור בצורה שלא משאירה עדות לכך שהנחתן חומר בעל כיסוי על העור. הטריק שלי כדי להשיג את התוצאה הטבעית ביותר היא לטבול את הביוטיבלנדר הישר לתוך הקופסית (נשמע מגעיל אבל זה עובד) ולטשטש איתה את החומר לתוך העור. זה יוצר בסיס מעולה לעור, שנראה טבעי בכך שהוא לא נראה בפועל וזו החוזקה שלו לעומת מוצרים אחרים מהז’אנר. הגוון שאני מזמינה הוא G11, ניתן להזמין כאן.

את הקונסילר של גלוסייר אפשר להניח בקלות על חלקים נרחבים יותר בפנים ואפשר להשתמש גם בתור בסיס על העור כולו אם תרצו. מעליו, אני ממליצה להניח באופן נקודתי על אזורי הפצעונים הבעייתיים את הקונסילר סטיק של Cle De Peau. כבר שנים אני אומרת שההמלצה על הקונסילר הזה היא כואבת כי המוצר עצמו עולה מעל 70$ אבל הוא מחזיק כל כך הרבה זמן ודרוש ממנו כל כך מעט חומר כל פעם, שבעיניי זו השקעה לטווח ארוך. כמובן שכל קונסילר סטיק דחוס בעל כיסוי גבוה יעשה את העבודה, ספציפית את Cle De Peau אני אוהבת כי למרות הכיסוי, הוא מצליח לא להיראות קייקי תוך שהוא מבצע את עבודתו נאמנה. אני משתמשת בגוון Ivory וניתן להזמין אותו כאן.

ראוי גם לומר שהשילוב ביניהם לא מסתיר פצעונים, לפחות מנסיוני, ברמה שאין להם זכר או ברמת פילטר של אינסטגרם. השילוב מסתיר את הפצעונים היטב מבלי להיראות כבד מדי ואותי זה מספק. חלק מהתהליך שלי עם עצמי בשנים האחרונות זה ללמוד לא רק לחבב את המראה שלי רק בתנאי שהוא נטול פגמים אלא לקבל אותם, לפחות ברמה הכי טובה שמתאפשרת לי ולשאוף כל הזמן לשפר את יחסי כלפיהם. היכולת לוותר על מייקאפ גם בתקופות שבהן יש לי התפרצות הוא שלב חשוב בתהליך. בימים שבהם יש נשים שאין לי מושג איך הן נראות בלי פילטר של אינסטגרם, אני מוצאת ערך בשילובים שעדיין מאפשרים לעור שלי להיראות כמו עור, גם כשהוא לא קנבס חלק.

החלק הכי טוב? זה מאפשר לי להגיע לתוצאה רצויה מבלי להרגיש שאני נאבקת, משקיעה המון זמן על איפור בצורה שלא אופיינית לי ועדיין לא אוהבת את התוצאה. זה עדיין מאפשר לי להתאפר בצורה קלילה תוך כמה דקות ספורות וכן, זה לחלוטין אפשרי גם כשיש אקנה. זה בעיקר עניין של גישה (כמובן שמציאת השילוב המעולה הזה לא הזיק).