עמדת המוסיקה שלנו בסלון מקבלת לא מעט שאלות לאחרונה, מה שמפתיע אותי. מדובר בעמדה נחותה בכל קנה מידה אם אתן אודיופיליות או לכל הפחות בסיסית מאוד בכל סטנדרט אחר. אך אולי המיקום שלה במרכז הסלון והעובדה שאין לנו טלוויזיה (כן, אין לנו טלוויזיה בבית כבר שנים, כן זה לחלוטין מבחירה ואנחנו מסתדרים עם זה מצוין) היא שמעוררת את כל השאלות לגבי טיבה.

+ פטיפון Crosley: נתחיל מכך שחובבי וחובבות מוסיקה אמיתיות לא קונות פטיפון של קרוסלי, נקודה. אני מבינה את האפיל של המכשיר וזו גם הסיבה שאני בחרתי להזמין אותו: מכשיר אסתטי שמאפשר לבחון את החיבה לתקליטים בנקודת מחיר מאוד סבירה והגיונית, יחד עם זאת, במקום להוציא כמה מאות שקלים על מכשיר שהוא דרעק מוחלט (ושלא יהיה ספק, הקרוסלי הוא אכן פסולת של מכשיר), הייתי ממליצה לחסוך ולהשקיע בנגן תקליטים ראוי, מה שאני מתכוונת לעשות בשאיפה עד הקיץ.

היתרון של קרוסלי הוא בקומפקטיות (הורדנו את החלק העליון של המזוודה כדי שיהיה קומפקטי אפילו יותר), בנגישות ובעובדה שהוא לא דורש הבנה עמוקה במוסיקה או בטכנולוגיה כדי להוציא 500-600 ש”ח ולהיכנס לעולם הזה. החיסרון הוא איכות שמע איומה למדי והשמועה שהוא אפילו מחריב תקליטים עם הזמן בשימוש קבוע. ראוי לומר: אני מתקשה להאמין שמי שקונה מכונת תקליטים של קרוסלי אכן שומעת תקליטים בתדירות כל כך גבוהה כדי לאפשר להם להישחק עם הזמן וגם אני לא אחת מהם, אז לתקליטים שלום. אני משתמשת בו כמכשיר להאזנה לתקליטים מדי פעם, בעיקר כשרוצים אווירה ופחות איכות סאונד, ואולי זה מסביר איך המכשיר שורד אצלי כבר ארבע שנים.

את המכשירים של קרוסלי אפשר להשיג בסטורי או באורבן אאוטפיטרס אם אתן מחפשות אופציות ודוגמאות מגוונות יותר, ממש כאן.

+ Marshall Stanmore 2: את הרמקול קניתי לפני כשנתיים ואני מודה שזו אחת הקניות המוצלחות שלי. מוצר שמספק איכות סאונד טובה ואפשר גם לחבר אותו לפטיפון כדי לנסות להפיק סאונד קצת יותר טוב מהקרוסלי עצמו. המרשל הוא רמקול בלוטות’ שאפשר להפעיל בקלות באמצעות אפליקציה שמותקנת בטלפונים של שנינו ולהשמיע כל דבר שנרצה (הבלוטות’ במכשיר עובד היטב), פיינשמקרים יעידו שהוא לא יודע להתמודד עד הסוף עם הבאסים בכל סוגי המוסיקה – אנחנו לא נתקלנו בתופעה. עבורנו ועבור הצרכים שלנו איכות הסאונד מצוינת, הוא מתמודד היטב עם המוסיקה שאנחנו מאזינים לה ועוצמתי למדי.

אי אפשר להתעלם מכך שה- Marshall בדומה לקרוסלי הוא מכשיר אסתטי מאוד, אם כי גם גדול פיזית יחסית. הוא עובד על חשמל בלבד ואין לו אופציה לסוללות מה שיכול להוות חיסרון ובנוסף, הוא בהחלט לא זול ומחירו מגיע לכ-2000 ש”ח. כאן אין לי המלצת קנייה ספציפית: הריצו חיפוש על הדגם בגוגל ורכשו לפי הדיל הכי טוב שתמצאו. התכנון שלנו לעתיד יהיה להשקיע ברסיבר כדי לשדרג את עמדת המוסיקה למשהו קצת יותר רציני אבל מבחינתנו הרמקול היה צעד טוב לכיוון הנכון ואנחנו נהנים ממנו כמעט מדי ערב כבר שנתיים.

אוסף התקליטים שלנו לא עצום אבל אנחנו אוספים אותו כבר כמה שנים. היה לנו מזל עם מציאת תקליטים ממש טובים ברחוב כמה פעמים ובשאר הזמן אנחנו קונים אותם בשווקי פשפשים או חדשים אם יש משהו ספציפי שאנחנו רוצים, לרוב באיביי. כמה מהתקליטים האהובים עלינו:

לגבי הרהיט עצמו שמשמש אותנו כעמדת המוסיקה בסלון, תוכלו לקרוא את כל הפרטים כאן.