מחומצות AHA עד אנטיאוקסידנטים וסרמידים. היום המשתמשת הממוצעת שוחה בז’רגון שהיה שמור פעם בעיקר לאנשי ונשות מקצוע עם שגרת טיפוח שלא הייתה מביישת אף עיתונאית ביוטי, נשאלת השאלה: האם כל זה נחוץ? האם אנחנו באמת יודעות לקנות טיפוח אונליין או שאנחנו מגששות בתחום הזה באפילה ואולי אפילו זורקות סכומי כסף לא מבוטלים סתם כך?

הכלים שעליהם אדבר איתכן היום, הם כלים שצריכים לדעתי להיות אצל כל קונת טיפוח אונליין שמסתכלת לא רק על השורה התחתונה של המחיר, אלא גם על השורה התחתונה של העור שלה. ננסה להבין האם אנחנו מועילות לעור בכך שאנחנו יוצרות עבורו שגרת טיפוח שבנינו עבורו עצמאית או שאנחנו עשויות רק לעודד תופעות לא רצויות כמו פצעונים, רגישות יתר ואדמומיות – ולמעשה ליצור תוצאות הפוכות מאלו שאליהן כיוונו?

הכירו את הטרנד - סקין מינימליזם

את ההיכרות שלי עם עולם הטיפוח התחלתי כמו רבות וטובות, באמצעות שגרת טיפוח בסיסית הכוללת קומץ מוצרים עם רשימת רכיבים פשוטה להבנה. ככל שהתעניינתי בעולם הזה יותר ויותר, ככל שגם זכיתי “ליהנות” מאקנה הורמונלי פעמים נוספות בחיי מאז גיל ההתבגרות – כך מצאתי את עצמי פונה לעולם הטיפוח בחיפוש אחר פתרונות.

די מהר עברתי משגרת טיפוח פשוטה מאוד, לשגרת טיפוח מרובת שלבים, ריטואל של ממש המבוסס על רכיבים פעילים שלא הבנתי עד הסוף, מודה. לא היו לי מדדים מדויקים להבין איך המוצרים משפיעים על העור שלי אבל דבר אחד היה לי ברור: מעצם העובדה שאני קונה ומתעסקת במוצרים הללו, הרגיש לי שאני עושה משהו, שאני פועלת באופן אקטיבי כדי לשפר את מצב העור שלי וזה הרגיש כמו שינוי חיובי.

אלא שהשינוי החיובי הזה הוליד גם את כתם השמש הראשון בחיי, ממש על הלחי. זה נבע מחשיפה לא זהירה מספיק לשמש בשילוב עם חומצות שהתחלתי לעשות בהם שימוש לא אחראי וזה גם יצר עור רגיש ומגורה לעתים, שלקח לי הרבה זמן ללמוד כיצד לאזן אותו. אמנם זה לימד אותי המון על העור שלי, על מוצרי טיפוח ועל רכיבים – אבל זו דרך חתחתים שלא הייתי ממליצה לכל אחת לעבור.

לכן בשנים האחרונות אני עוברת את התהליך ההפוך: סקין מינימליזם. אני מפשטת את שגרת הטיפוח לכדי כמה שלבים בודדים ואפקטיביים, מתוך ההבנה שעור טוב זה לא עניין מסובך וגם לא מצריך בהכרח שגרת טיפוח עם מספר דו ספרתי של שלבים אלא להיפך: Less is more.

 

 מצחיק לדבר על שגרת טיפוח מינימליסטית כשאני מקדמת על גבי הפלטפורמות שלי לא מעט מותגי טיפוח ומוצרים, זה לא קצת סותר את הפואנטה? אז לא, אני חושבת שגם צרכניות טיפוח וגם מותגי טיפוח ייהנו בסופו של דבר מלקוחות שמבצעות רכישות עם כוונה, הרוכשות מוצרים שמותאמים לעור ולא נקנים על סמך גחמה מבלי שיוכלו לספק ערך.

האם אני צריכה את זה?

לא מעט פעמים פונות אליי נשים ששגרת הטיפוח שלהן בסיסית מאוד או כמעט ולא קיימת – ושואלות אותי “אני צריכה סרום?” “הגעתי לגיל שבו אני צריכה קרם לילה?”. גישתי היא כזו: את לא *צריכה* שום דבר. גיל מסוים לא מחייב אותך לעשות שימוש במוצרים מסוימים וסוג עור מסוים לא מחייב אותך לשגרת טיפוח מסוימת. השאלה הנכונה יותר היא האם את מרגישה צורך? האם את מרגישה שהעור שלך זקוק למוצר נוסף? אני עונה את זה גם כשיש לי אינטרס מובהק להמליץ לנשים כאלה על מוצרים שברור לי שייקנו, כי גם ברור לי שלא יהיה להן שום מדד להעריך את תועלות המוצרים ואולי באמת לא היו זקוקות להם מלכתחילה, אז חבל לפגוע באמון שהן נותנות בי.

זה בדיוק העניין עם טיפוח: זה תחום נעים, כייפי, חדשני לעתים. הוא מרגיש כמו Self Care, כמו משהו שאנחנו עושות למען עצמנו ולמען העור שלנו והוא בהחלט יכול להיות כזה, אך הוא גם יכול להיות תוצר של היסחפות, של התאהבות בתחום תוך שאנחנו שוכחות שיש לנו עור פנים אחד שלא נחוצה לו קולקציית סרומים או קרמי לילה.

איך בכל זאת קונים טיפוח אונליין?

להכיר קודם כל את העור, לא את המוצרים: כולנו יודעות מה מבטיחים לנו המוצרים, זה כתוב בתיאור שלהם באתר ועל גבי האריזה. למרבה הצער, העור לא מגיע עם הנחיות כל כך ברורות אבל ההבנה שלו היא המפתח כדי להתאים עבורו מוצרים. כמו שאמרתי – המתכון לעור טוב לא חייב להיות מסובך, אבל זה מחייב תיאום ציפיות נכון. העור הטוב שלי, כמישהי שיש לה עור ריאקטיבי לכל שינוי הורמונלי בגוף, הוא כנראה לא העור הטוב של מישהי שכל חייה היה לה עור אחיד.

 

תיאום ציפיות גם אומר שקיימת ההבנה שתהליכים מסוימים לוקחים זמן. החלמה מאקנה לוקחת זמן, טיפול ברוזציאה דורש זמן וכו’ – ולפעמים בחיפוש אחר פתרונות קסם אנחנו במקרה הטוב מתאכזבות משגרת הטיפוח הקיימת שלנו גם כשהיא עובדת היטב, או פונות לפתרונות אגרסיביים מאוד ללא הכוונה וליווי צמוד, שמזיקים לעור במקום להועיל.

כל אחת צריכה להבין איך נראה העור שלה כשהוא “מרוצה”: כשהוא מאוזן, לא מיובש, לא מגורה, לא רגיש יתר על המידה. ההבנה הבסיסית הזו תאפשר גם לבחור מוצרים בצורה נכונה ולבדוק את יעילותם: ההבנה איך העור מתנהג בכל מיני סיטואציות מאפשרת להבין את הדיאלוג שהוא מנהל עם המוצרים שאנחנו מניחים עליו.

 

תופתעו, אבל אפילו עם אקנה ופיגמנטציה העור שלי עדיין יכול להיראות מרוצה: כשאני נוהגת בו בצורה עדינה, משתמשת במוצרים לא אגרסיביים שמותאמים אליו, מזינה אותו היטב ומקפידה על שגרת טיפוח פשוטה אך אפקטיבית, אני שומרת על עור מאוזן והגישה הזו גם בטווח הארוך תועיל להחלמה מפצעונים ואחידות העור.

הבנת רכיבים: קודם כל אומר שזה לא תנאי בסיס לגלות הבנה עמוקה ברכיבים לפני שרוכשים מוצרי טיפוח אונליין, אבל במקרה כזה חשוב לשים דגש אצל מי קונים ואיזה סוג מוצרים. יש מוצרים עם פורמולות המבוססות על כמה רכיבים בודדים שעושים יופי של עבודה ובנוסף הם פשוטים מאוד להבנה – ויש מוצרים עם פורמולות עשירות הרבה יותר, עם רשימת רכיבים שנראית אינסופית. יש מקום לשני סוגי המוצרים אך חשוב לזכור שרשימת רכיבים ארוכה לא מהווה אינדיקציה אוטומטית למוצר איכותי יותר.

 

ככל ששגרת הטיפוח מופשטת יותר, כך גם קל להבין מה להניח אחרי מה ואפשר גם להיעזר בהגיון בריא: קודם מסירים איפור, מנקים את העור ולאחר מכן מאזנים אותו (למשל באמצעות טונר), מזינים אותו (באמצעות סרום) וחותמים את שגרת הטיפוח עם קרם הלילה. כמו כן, תמיד אפשר לעבוד לפי מרקמים: מהקליל ביותר עד לעשיר ביותר. אני רואה את שגרת הטיפוח כיחידה שאפשר לחלק לשני חלקים: החלק של הניקיון והחלק של הטיפול וההזנה. לקבלת גלויה במתנה עם סדר שלבי הטיפוח הקליקו כאן.

התאמה אישית: בסופו של דבר, הציפייה שנאבחן את העור באופן עצמאי היא לא תמיד ריאלית. יותר סביר שנדע להגדיר את הבעיה שאנחנו רוצות לטפל בה: נניח פיגמנטציה, אקנה או אדמומיות – אך בין זה לבין אבחון מדויק של העור יש פער ובפער הזה לא פעם אנו רוכשות מוצרים שאינם מתאימים לנו.

 

למטרה הזו תמיד אפשר להיעזר בפורומים או בקבוצות בפייסבוק, לחפש סקירות וכמובן גם לבקר באתרים שעוסקים בביוטי כמו שלי – אך עדיין, לא תמיד זה מחבר בין כל הנקודות ומאפשר התאמה אופטימלית. הרבה פעמים אנחנו פוסחות על העובדה שגם מותגים שפעילים אונליין מציעים אפשרות להתייעץ עם אדם מטעם שיוכל לעזור לכן. גאל לוי, הקוסמטיקאית האהובה שלי, מציעה שירות של ייעוץ מרחוק והתאמת מוצרים באמצעות יצירת קשר דרך האתר שלה עם משלוחים לרחבי הארץ.

עם האילוצים שמזמנים לנו בקורונה בשנה האחרונה, אני מאמינה שיותר ויותר אבחונים כאלה יבוצעו בשלט רחוק וזו דרך אופטימלית לקבל מענה והתאמה אישית למי שרוצה להוציא את המקסימום מתוך הרגלי הקניות שלה אונליין אפילו מבלי להתחייב לשגרת טיפולים.

דוגמיות: זו בעיה ידועה בארץ להימנע ממתן דוגמיות ולא ברור לי מדוע זה קורה. הייתי שמחה אם זה היה הופך לסטנדרט לשלוח דוגמיות נדיבות בכל הזמנה, הרי בסופו של דבר זה רק יכול לעודד קניות עתידיות כך שזה win win לכולם.

דוגמיות יכולות להיות קריטיות למי שיש לה רגישויות לריחות או רגישויות בעור באופן כללי ונטייה לאלרגיות, זה קריטי למי שחשוב לה להבין מה מרקם המוצר לפני שהיא מתחייבת לגודל מלא ובאופן כללי, לנסות לקבל הערכה כלשהי לגבי מידת התאמת המוצר לעור.

להימנע מהצפה של מידע: זה כבר לא קשור ישירות למותגים שמהם אנחנו קונות אלא בנו. גישתי בשנים האחרונים לגבי קניות באופן כללי: לא כל דבר יפה שאני רואה צריך להיות אצלי ואני מוצאת שזה נכון גם לגבי שגרת הטיפוח. לא כל מוצר מסקרן או כל השקה מעניינת צריכים להירכש על ידי ולהימרח על עור הפנים שלי.

תמיד יהיו השקות מסקרנות, תמיד יהיו מוצרים שיבטיחו שהם הדבר הבא, תמיד יהיו אינסוף סקירות ברשת, המלצות, שאלות וכו’. מצד אחד השפע הזה מאפשר לנו לבצע התאמה של מוצרים אונליין כפי שמעולם לא היה אפשר בעבר ומצד שני – השפע הזה גם יכול ליצור בלבול, הצפה של מוצרים, הוצאה שלא לצורך של סכומים לא מבוטלים ועור לא מרוצה.

בנוסף, אני מוצאת שיש לנו נטייה כלקוחות תמיד להיות במירוץ אחרי הדבר הבא. הקונסילר המושלם, השפתון המושלם, הסרום המושלם. האם המוצרים המושלמים הללו באמת קיימים מעבר לפינה או שאנחנו אלו שצריכות לעבור תהליך של תיאום ציפיות מחדש, להבין מה באמת העור שלנו צריך? כמה זמן ריאלי להמתין עד שנגיע לתוצאות? והאם יש ערך לדבוק בשגרת טיפוח אחידה לאורך זמן כדי לא ליצור יותר מדי טלטלות עבור העור? אני מניחה שכבר הבנתן את התשובה שלי לכל השאלות הללו אבל אשאיר אתכן עם חומר למחשבה.