קונות רבות העושות אונליין שופינג, חוששת מהעניין של “להידפק במכס” כשהן מזמינות מאתרים בחו”ל. אני יכולה להבין את זה במידה מסוימת: כשאנחנו קונות פריט מסוים אנחנו רוצות לדעת שהסכום שאנחנו משקיעות בו הוא הסכום הסופי או לכל הפחות לדעת מה הסכום הסופי במידה ואכן נוספות לו עלויות נוספות. חשוב לדעת: מה שאתן לרוב משלמות בהזמנת פריטים מחו”ל הוא מע”מ ולא מכס וזו פרוצדורה סטנדרטית לגמרי. אין מה לחשוש ממנה, אין מה לברר “איך מתחמקים” מזה, הדבר הכי טוב שאפשר לעשות זה להכיר את האפשרויות השונות ולהיערך לכך מראש. 

לפי אתר רשות המיסים, מע”מ הוא: מוטל על עסקה בישראל, על יבוא טובין, ועל מתן שירותים, בשיעור אחד ממחיר העסקה או הטובין, כפי שקבע שר האוצר בצו. המס מוטל גם על עסקת אקראי שעשה אדם כל שהוא, אף אם אינו רשום כעוסק, ובתנאי שיש לעסקה אופי מסחרי ובמסגרתה נמכרו טובין או ניתן שירות או שנמכרו מקרקעין והקונה הוא עוסק.יצוין כי במקביל מוטל מע”מ על יבוא טובין בידי כל אדם.

בחו”ל המע”מ מתווסף לעסקה בכל קנייה מעל 75$, נכון לפי התאריך שבו החבילה נוחתת לבדיקה ברשויות המס בישראל (על כך נדבר בהמשך).

כלומר גם בארץ אתן משלמות מע”מ על כל מוצר ושירות שאתן רוכשות (17% נוספים), עצמאיות בוודאי מכירות זאת היטב מכיוון שאנחנו מחויבות על פי חוק לגבות את המע”מ מהלקוחות שלנו ולהעביר את הסכום ישירות לרשות המיסים. ההבדל הוא שבארץ המחירים שאנחנו רואות הם מחירים סופיים שמגולם בהם כבר המע”מ (למעט עסקאות המבוצעות באילת) ואילו בעסקאות בחו”ל, לא תמיד זה המצב, כל אתר והמדיניות שלו. לכן קודם כל: לא לפחד, לא מנסים לדפוק אתכן, זו פרוצדורה סטנדרטית לגמרי. היא ללא ספק עשויה להשפיע על ההחלטה שלכן האם לקנות את הפריט או לא ולכן זה פרמטר שצריך לקחת בחשבון.

שיטות לגביית מע"מ מחו"ל

יש כיום כמה שיטות לגביית מע”מ עבור שירותים ומוצרים הנקנים מחו”ל:

– מחיר הפריט מגלם בתוכו את עלויות המע”מ: בדומה למצב המתרחש בארץ, זה המצב האופטימלי אך הוא לא מתרחש באתרים רבים. זה אומר שהמחיר שאתן משלמות על מחיר הפריט כבר מגלם בתוכו את כל העלויות הנלוות ולא תהינה עלויות נוספות עם הגעת הפריט לארץ. זה בדרך כלל קורה עם אתרים יוקרתיים כדוגמת ביוטיליש, FarFetch ו-Catbird.

– מחיר המע”מ מתווסף בקופה: זו האופציה השניה החביבה עליי, מכיוון שזה אומר שאני מודעת לכל העלויות הנלוות כבר במעמד ביצוע העסקה ויכולה להחליט האם מתאים לי לבצע אותה או לא ויכולה גם לדעת שאקבל חיוב אך ורק על תוספת המע”מ, בדרך כלל ללא עלויות טיפול ועלויות שחרור המוצר. אמנם מחיר המוצר שאתן רואות כשאתן מחליטות לקנות אותו לא משקף את העלות הסופית שלו, אבל כבר בסל הקניות כשתזינו את הפרטים שלכן תדעו בדיוק באיזו עלות סופית מדובר. אתרים שמתנהלים בצורה הזו הם אברליין ושופבופ.

– מחיר המע”מ נגבה מכן כשהמוצר בדרכו לארץ: גם כאן זו אופציה לא רעה בכלל, מכיוון שלא תהיינה עלויות נוספות הכרוכות בטיפול ושחרור המוצר. אמנם במעמד ביצוע העסקה לא תדעו מה הסכום הסופי, אבל אפשר להוסיף לסכום ששילמתן בקלות 17% ולדעת מה תהיה העלות הכוללת של העסקה. בדרך כלל תשלום המע”מ יהיה תנאי הכרחי לביצוע המשלוח עד אליכן, במידה והתשלום לא מבוצע החבילה חוזרת בחזרה למחסני החברה. דוגמה לחברה שעושה את זה היא: אסוס.

– פעמים רבות בעת תשלום המע”מ מראש תתבקשו להזין את מספר תעודת הזהות שלכן במהלך תהליך הקנייה, זו בירוקרטיה הנדרשת לשחרור הפריט בישראל וזה סטנדרטי לחלוטין.

– את מחיר המע”מ תשלמו לחברה המטפלת בשחרור הפריט: יש כאן כמה אפשרויות וכמה חברות שמתעסקות בזה: דואר ישראל, לא תופסים כל חבילה מעל 75$, יש תקופות שבהן זה קורה יותר ויש תקופות שקורה פחות ולא גובים דמי טיפול גבוהים מעבר לעלות המע”מ עצמו. לכן אם הזמנתן מעל 75$ מאתרים ששולחים לארץ עם דואר ישראל כמו קאלט ביוטי ו-SPACE NK בסכום של מעל 75$ אין וודאות של 100% שתתבקשו לשלם מע”מ (יכול להיות שפעם זה יקרה ופעם לא), אך זה יכול לקרות ואם כן, אין מה להתעצבן על כך. תהליך גביית המע”מ של דואר ישראל הוגן וכאמור, זו פרוצדורה סטנדרטית לגמרי.

עם חברות משלוחי האקספרס כמו DHL, UPS ו- Fedex הסיפור הוא אחר, מכיוון שהן גובות דמי טיפול ושחרור של החבילה. אם אני מבצעת עסקה באתר שלא גובה ממני מע”מ מראש ואני יודעת שהחבילה תישלח עם אחת משלוש החברות הללו, אני יודעת שני דברים: עלות תשלום המע”מ היא בלתי נמנעת, אין כאן ממה “להתחמק” ושנית, הסכום הסופי יהיה גבוה בכמה עשרות אחוזים מהסכום שאני רואה במעמד הרכישה ואני צריכה לקחת זאת בחשבון.

מבין שלוש החברות שהזכרתי אני מוצאת ש-DHL הכי סבירים, אם כי גם שם, העלויות הנלוות מוסיפות 22-30% לעלות העסקה (!) וזה מחיר מאוד משמעותי שכדאי לקחת בחשבון. מפדקס ומ-UPS אני מעדיפה להימנע בכל מחיר אם אני צפויה לחרוג מה-75$, כי אני מוצאת שעלויות הטיפול שם לא סבירות ויכולות לייקר את העלויות בכ-40% נוספים בסך העסקה וכאן אני מודה: לא מצליחה להבין את הרציונל מאחורי זה. מבינה את הרעיון בגביית דמי טיפול, לא מצליחה להבין למה זה כל כך לא פרופורציונלי למחיר הפריט עצמו.

איך תדעו כיצד הפריט נשלח לארץ? לרוב כתוב בחישוב עלויות המשלוח ואם לא כתוב אבל יש לכן ספק (למשל מדובר באתר יוקרתי או מדובר במשלוח אקספרס יחסית יקר) הייתי מנסה לברר עם האתר כדי שלא תנחת עליכן הפתעה כואבת מאוד עם מעמד הגעת הפריט לארץ. מצרפת דוגמה שבה ניתן לבחור בין שתי אופציות שילוח, אחת של DHL ואחת של UPS, במקרה כזה הייתי בוחרת ב-DHL, אך ברוב המקרים אין אפשרות בחירה והאתר עובד עם חברת משלוחים אחת לישראל.

– עוד כמה דברים לשים לב אליהם: גם אם ביום העסקה שילמתן 240 ש”ח עבור הפריט (באתר שמבצע עסקאות בשקלים) שהם פחות מ-75$ אך עם הגעת הפריט לארץ שער הדולר ישתנה וערך הפריט כעת גבוה ב-75$ גם אם בכמה סנטים – אתן תהיו מחויבות לפי ערך הפריט ביום שבו בוצעה הבדיקה. לכן אם אתן רוצות להיות בטוחות שתמנעו ממכס: וודאו שאתן לא קרובות כל כך ל-75$ ביום ביצוע העסקה.

– יש מקרים שבהם שווה לפצל הזמנות ולספוג את דמי המשלוח פעמיים אם ידוע לכן שמחכה חיוב מע”מ עם הגעת הפריטים לארץ. כל מקרה לגופו וזה משהו שתתבקשו לחשב כשאתן רוצות לבצע הזמנה מחו”ל.

– אם אתן מפצלות הזמנות, כדאי לשים לב שהאתר שממנו אתן מזמינות לא ייאחד את ההזמנות בכל מקרה. נקסט לדוגמה, ידועים לשמצה כמאחדים הזמנות שבוצעו תוך פחות מיממה. כך שגם אם רציתן להתחכם ולפצל את ההזמנות כדי להימנע ממע”מ, נקסט ייאחדו לכן אותן ובדיקת המע”מ תהיה על ערך שתי החבילות המאוחדות, משמע לא הרווחתן כלום. במצב כזה כדאי להמתין למעלה מ-24 שעות בין ביצוע ההזמנות.

– מה לגבי סיילים? לפעמים קורה מצב שהזמנתן פריט בסייל שערכו פחות מ-75$ אך בחברה רשמו את ערך הפריט המקורי בהצהרת המע”מ ולכן תתבקשו לשלם עלויות נוספות בכל מקרה. למיטב ידיעתי זה תקין, אך אם אתן חושבות שנפלה טעות ועומדים לחייב אתכן על מע”מ שלא בצדק, כשלא עברתן את טווח ה-75$ – אפשר ליצור קשר עם חברת השליחויות וגם עם החברה שממנה הזמנתן את הפריט כדי למצוא פתרון. זה קרה לי לפני כשנתיים כשקיבלתי חיוב מע”מ מכובד למדי בתוספת לכל דמי הטיפול הכרוכים בכך, מחברת Fedex עבור שרשרת ציפוי זהב שידעתי בוודאות שלא התקרבה לעלות ה-75$ ואז התברר לי שגובים ממני את הסכום על חריגת משקל (!). רק לאחר ויכוח ארוך שבו הוסבר להם שוב ושוב שאין אפשרות ששרשרת ציפוי זהב תחרוג ממשקל של שני קילוגרמים, “ויתרו” לי על תשלום המע”מ ושחררו לי את החבילה ללא עלות נוספת. זה מרגיז, אבל בשורה התחתונה זה קורה ותמיד צריך לפקוח את העיניים.

– בקנייה מעל 75$ תתבקשו לשלם מע”מ, אך בקנייה מעל 500$ תתבקשו לשלם גם מכס. 

– שווי המוצר שלפיו מחושבים המיסים לא אמורים לכלול את עלות דמי המשלוח, אך חשוב שזה יוצג בנפרד בקבלה. 

– אם החלטתן להחזיר פריט ששילמתן עליו מע”מ, קחו בחשבון שאת ההחזר תקבלו רק בגין עלות הפריט עצמו ולא בגין עלויות המע”מ ודמי טיפול/ שחרור. המותגים מסירים מעצמם אחריות לחלוטין מעלויות שהלקוחה מתבקשת לשלם עם הגעת הפריט לארץ.

– עבור פריטים שרכשתן בארץ לעולם לא תתבקשו לשלם מע”מ במעמד מאוחר יותר מכיוון שהמחיר שאתן משלמות כבר מגלם בתוכו את העלות הזו (ממוצרים בסופר ועד מוצרי חשמל).

– חשוב לציין: כל המידע המופיע בפוסט מבוסס על הניסיון שלי כמזמינה אונליין כבר 12 שנים, לקבלת מידע רשמי תמיד אפשר לפנות לאתר רשות המיסים.