קניית רהיטים חדשים זה תמיד עניין שמצריך מבחינתי חיפושים מאסיביים. יש לי רהיטים שאספתי במהלך השנים ואני אוהבת אהבת נפש – ולתמהיל הזה התבקשתי להוסיף בדירה החדשה מזנון/ ספרייה ושידות צד. החלטתי ללכת על אופציית הוינטג’ שחביבה עליי ממילא, מתוך המחשבה שאלה יהיו פריטים ייחודיים, עמידים ובעלי אישיות שלבטח ילוו אותי במשך שנים.

התלבטתי האם לקנות מזנון ארוך וקלאסי – ולבסוף החלטתי, כדי שיהיו לי עוד אופציות משחק ושילובים גם בדירות הבאות אליהן אעבור, לפצל את זה לשידה וספריה. החלטתי שכך, גם אם בדירות הבאות לא יסתדר לי להציב מזנון אחד ארוך, תמיד אוכל לפצל בין הרהיטים ולעשות בהם שימוש שונה, כל דירה בהתאם לגודל ולאופי שלה. 

ההשראה לחיפוש הריהוט הייתה נישת המדפים בדירה הקודמת בחולון. אתן לבטח זוכרות שזה היה אחד המאפיינים היפים בדירה ואהבתי מאוד את המבנה שלה לאורך כל הקיר, לכן כשהגיעה השעה לחפש רהיטים חדשים, רציתי מאוד ספריה בהשראתה. את השידה הקטנה בשילוב עם הספריה הארוכה, חטפתי לי בפייסבוק מרקטפלייס – אחת הפלטפורמות האהובות עליי לחיפוש מציאות וינטג’ ויד שניה.

היות וזה היה סגר והיה מדובר ברהיטים די מאסיביים, נעזרתי בהובלה קטנה וכך כל הסיפור יחדיו: הספריה, השידה וההובלה עלו לי 3000 ש”ח. אני משערת שמזנון וינטג’ היה עולה לי סכום דומה ואילו הייתי רוכשת רהיט חדש שקולע לטעם שלי בוודאי שזה היה עולה יותר, כך שאני מוצאת שזה היה שווה את הטרחה ודיל לא רע בפני עצמו.

איך קונים בפייסבוק מרקטפלייס?

אז לאחרונה אני קונה יותר ויותר בפייסבוק מרקטפלייס. בחו”ל קניית רהיטי יד שניה ווינטג’ בצורה הזו מאוד נפוצה הודות לאיביי ואילו אני תמיד התבאסתי שזו אופציה לא ריאלית עבורי היות ואני גרה בישראל (לייבא רהיטים מחו”ל זה לא עניין של מה בכך) ולכן אני כל כך שמחה על האופציה של פייסבוק מרקטפלייס. צריך לדעת מה לחפש שם, זה דורש סבלנות אך אפשר לאתר מציאות יפיפיות במגוון תחומים.

פייסבוק מרקטפלייס זו פלטפורמת סחר שיושבת בפייסבוק, זו לא קבוצה ולא עמוד. קיבלתי הרבה פידבקים על כך שאתן לא מוצאות את המציאות היפות שאני מראה מדי פעם בסטורי וזה הכל עניין של חיפוש מילות מפתח מתאימות. בפייסבוק מרקטפלייס יש כל מיני סוחרים קטנים שמציעים למכירה סחורה חדשה אך פחות אטרקטיבית לטעמי, כי מה שאני מחפשת זה מציאות יד שניה של אנשים פרטיים או אנשים המתמחים בשחזור רהיטי וינטג’, פחות מעניין אותי לקנות חדש מחנות דרך הפייסבוק מרקטפלייס.

לכן אני תמיד דואגת לשלב את המילה “וינטג'” או “Vintage” בכל מיני וריאציות בשורת החיפוש כשאני מחפשת מציאות. מכאן והלאה זה עניין של לשחק עם מילות המפתח: אפשר לצמצם את החיפוש על ידי הקשת ביטוי מדויק שתואם למה שאתן מחפשות ואפשר להרחיב את זה קצת. אפשר לסנן את התוצאות לפי אזור המגורים שלכן (אם כי לא הייתי שוללת לנסוע לאזור מרוחק יותר עבור מציאה שווה) ואפשר לבדוק מציאות מכל רחבי הארץ. ככל שתטיבו לחפש יותר, כך התוצאות תהיינה מותאמות פחות או יותר למה שאתן מבקשות, מה שיהפוך את תהליך החיפוש להרבה יותר נוח ויעיל.

הייתי גם תמיד ממליצה לבדוק מה טיב ההתקשרות עם המוכר/ת עוד לפני שאתן שוקלות לקנות את הפריט: אם אין מידות ומספיק תמונות הייתי פונה כדי לבקש פרטים מהאדם שמוכר את הפריט, כמו כן, יש אפשרות לשלוח הצעה להוזיל את מחיר הפריט. מקובל לשלוח הצעה נמוכה יותר בעד עשרה אחוזים מהמחיר המבוקש ולפעמים יש הפתעות והמוכרים מסכימים להתגמש מעט. אם יש פריט שאתן חושקות בו, ממליצה לבחון את האופציה לשריין אותו באמצעות מקדמה קטנה כדי שהוא לא ייחטף.

אם בחיפוש הראשון לא מצאתן את מבוקשכן, אל ייאוש, אני מוצאת שתוצאות חדשות מתעדכנות מדי יום. הפעילו את ההתראות על הביטוי שאתן מחפשות כדי לקבל התראות בכל פעם שעולים פריטים חדשים, זה ימקסם את הסיכויים שלכן למצוא את הפריט שאתן מחפשות בפרק זמן קצר יחסית. היו פריטים שהיה לי ברור שאנסה להשיג וינטג’ ויהי מה, כמו למשל הספריה והשידה – והיו גם פריטים שפקחתי עין לגבי אופציה לקנות יד שניה או וינטג’ ולבסוף קניתי חדש, כמו למשל השטיח בסלון. אז זו פונקציה של כמה אתן נעולות על כך שאתן רוצות לקנות בצורה הזו ולהתאזר בסבלנות. דוגמאות למציאות שוות שמצאתי על סמך החיפוש Mid Century Modern לטובת הפוסט כאן, כאן, כאן וכאן.

היו לכן מציאות מטורפות מהפייסבוק מרקטפלייס? כתבו לי בתגובות!