תמיד חיפשתי פתרון להציג את הספרים שלי בצורה אידיאלית: אוסף הספרים שלי הלך ונבנה בשנתיים האחרונות וקריאה הפכה לאחד התחביבים האהובים עליי. עם 50 ספרים שקראתי השנה ועוד ספרים רבים באוסף שלי שנותרו לי לקרוא – הבנתי שדרוש לי אחסון אפקטיבי כדי להציג את כל האוסף במלוא הדרו. זה התחיל בכך שהספרים היו פזורים ברחבי הבית בארגזי אחסון והמשיך בכך שריכזתי את כולם בנישת המדפים בסלון. 

עם המעבר לדירה החדשה (בה אנחנו גרים כבר יומיים שלמים!), אחד הדברים הראשונים שיצא לי לארגן זה את ספריית המדפים ולכן זה הפוסט הראשון שאתן רואות מהדירה החדשה. זה ללא ספק אחד הדברים הכי מספקים עבורי להביט בהם ולכן החלטתי לשתף בתהליך המחשבה והסידור של הספרים למקרה שתרצו גם. אני לוקחת בחשבון שאולי לחלקכן זה עשוי להיראות מבולגן מדי, אולי עבור אחרות זה ייראה לא ספונטני מספיק – אותי העיצוב הזה מאוד מספק ומרגיש שזה נותן כבוד ראוי לאוסף לא קטן.

הספרייה

את הספרייה הזמנתי במוצ”ש האחרון עם שירות המשלוחים של איקאה. משלוח עולה 125 ש”ח, שירות המשלוחים שלהם מהיר ואפקטיבי מאוד (זו כבר הפעם השניה שאני נעזרת בו ותמיד מתרשמת מהזריזות). מדובר בספריית בילי שמתאימה במימדים שלה בדיוק לנישה שבה היא הוצבה, תהליך ההרכבה שלה גם כן היה מהיר למדי והדבר היחידי שארצה לשנות בהמשך זה להחליף את הידיות, פרט לכך היא קולעת לצרכים שלי במדויק, מעבר לכך הזמן כבר יוכיח איך היא מחזיקה מעמד. ניתן להזמין אותה כאן.

הספרים

כל הספרים שאתן רואות כאן הם ספרי קריאה רגילים, ללא ספרי עיצוב. אלה ספרים שהוזמנו במטרה לקרוא ולא למטרת נוי בלבד, חלקם נקראו כבר, את חלקם אני עוד צריכה לקרוא. אלה ספרים אהובים שנבחרו בקפידה וכבר עברתי סשן של דיקלאטר לקראת המעבר אז נותרתי אך ורק עם הרשימה של הספרים שאני מצפה לקרוא או כאלה שקראתי והותירו בי חותם – ולכן ארצה לשמור באוסף. 

יש לי גם ספרים לקריאה באייפד ואין ספק שלאסוף ספרים פיזיים זה פתרון תובעני יותר מבחינה כלכלית ומבחינת אחסון – וגם לא ידידותי לסביבה בהשוואה לאופציה הדיגיטלית, אבל אני לא יכולה לוותר על אהבתי לעותקים פיזיים ואין להכחיש שהם גם אסתטיים לעין. את ספרי העיצוב אני שומרת לשולחן הסלון ולספריה נוספת שאציג בפניכן בהמשך, הספריה הזו נועדה לאחסן אך ורק את ספרי הקריאה שלי + כמה קומיקסים.

הסידור

את הסידור בחרתי לעשות מגוון כחול כהה לסגול וורוד, מכחול בהיר יותר לירוק ומאדום לכתום וצהוב. בנוסף יש לי מדף של ספרים בצבע שחור ומדף של ספרים בהירים בצבע לבן ובז’. עשיתי כבר את הסידור הזה בעבר בדירה הקודמת והשתדלתי גם לארוז את רוב הספרים בהתאם לזה, כך שהסידור בדירה הנוכחית לא דרש ממני יותר מ-20 דקות עבודה.

סידרתי את כל הספרים לפי קבוצות צבעים על הרצפה (כך נוכחתי לגלות שרוב האנשים מוציאים היום ספרים בעלי כריכה כחולה) והתחלתי לעבוד לפי קבוצות צבעים, מהכהה לבהיר. בכל קבוצת צבע קטנה סידרתי את הספרים לפי גובה ובאמת יצא, בעיקר בזכות הניפוי האחרון שעשיתי לפני מעבר הדירה – שהספרים התאימו בדיוק לגודל הספריה. נכון, זה לא משאיר לי מקום לגדול, אבל מלכתחילה רציתי להרגיע את קצב הזמנת הספרים כך שזה מסתדר לי מצוין. אני אוהבת מקומות אחסון שמחייבים אותי לחשוב בקפידה האם כל מוצר נחוץ לי במקום להשאיר לי מקום לגדול עוד ועוד.

אם בא לכן להתחיל או להרחיב את אוסף הספרים שלכן, מוזמנות להציץ בפוסט הספרים האהובים עליי משנת 2020, ממש כאן.