כמדי שנה, חברת פנטון העולמית בוחרת את הצבע שיגדיר את השנה האזרחית החדשה. אפשר לאהוב את הבחירה, אפשר לחלוק עליה, אבל מה שבטוח – היא תמיד נחרצת. השנה, היות ופנטון בחרו שני גוונים שונים בתכלית זה מזה יחדיו – צהוב ואפור, זה כבר ברור: פנטון לא רוצים להתחייב איזו שנה זו תהיה. הם לא יודעים האם זו שנה שתהיה קצת יותר אופטימית ולכן הצהוב יתאים לה, או שזו תהיה אותה שנת חרא בלבן כמו 2020 שהאפור מיטיב לתאר אותה.

לפי פנטון, העתיד יכול ללכת לשני כיוונים, הם פשוט לא רוצים לחתום על איזה מהם: הצהוב והאופטימי, שבו כולם מתחסנים וממגרים את הקורונה מהעולם או האפור, שבו יש זן חדש של מוטציית הנגיף וגם אלו שכבר התחסנו הופכים לזומבים ואוכלים את הבריאים. האמת? אני מבינה את הגישה הבטוחה, רק שהשילוב בין צהוב לאפור יוצא שיק משרד התחבורה. או חלל משרדים בדרום תל אביב ואולי שניהם יחדיו. 

אתן יכולות לומר “לובה, אבל הצהוב מאזן את האפור כל כך יפה” וכנראה שתהיו צודקות, אבל אני לא משתכנעת. לכן, החלטתי ליצור בוטיק וירטואלי של פריטים בשני הצבעים הנכונים (כנראה) לשנת 2021 (אולי) ולראות האם אני מצליחה לחבב את התוצאה או שמוטב ישר לדלג לתחזיות האפרוריות ולא לנסות אפילו. מה דעתכן על בחירתם של פנטון השנה?