את ההשראה לפוסט הזה לקחתי מאחת היוצרות האהובות עליי ביוטיוב, האנה וויטון, אשר לפני כמה חודשים ענתה על סקר בקוסמופוליטן שעוסק בשאלה הנצחית “כמה את טובה במיטה?”. קוסמופוליטן הוא מגזין לנשים, אני מנהלת מגזין לנשים, חשבתי שיהיה מעניין כמה דומות או כמה שונות התפיסות שלנו לגבי מין לפי הסקר הזה שבו אני אמורה לקבל שקלול נתונים שיעיד על טיב הביצועים שלי במיטה.

אז הסקר התחיל עם מה שנראה כמו השאלה האולטימטיבית בסקרים הללו: עד כמה את מוכנה לגוון בתנוחות במיטה?

לשאלה הזו יש שלוש תשובות שמהן משתמע: האחת היא פריג’ידית, זו שלא מעוניינת לשנות תנוחות אלא אם כן בן הזוג מבקש (וגם אז עושה זאת בחוסר רצון), האמצעית והמתונה היא זו שלא שוללת שינוי תנוחות מדי פעם אך זה לא ממש בוער בה כל הזמן והשלישית היא הפרועה, שלא נרתעת משינוי כל תנוחה אפשרית לבקשתו. אגב, למה זה תמיד לבקשתו? לא ממש הבנתי את זה.

זה ממשיך עם רצף שואלות נוספות עם פורמט של תשובות שבנוי בדיוק באותה צורה: ההססנית והנוקשה, המתונה והשקולה, הזורמת והפרועה. חלק מהשאלות הרגישו לי דווקא לא קלישאתיות מדי, אלא היו קשורות במידת העיסוק שלנו בגוף ובדימוי העצמי שלנו תוך כדי סקס, על מה אנחנו חושבות תוך כדי וכמה אנחנו עסוקות באופן שבו אנחנו נראות. אלה דווקא נראות לי שאלות לגיטימיות, כי אם אנחנו חוששות שאנחנו לא נראות מספיק טוב, זה עשוי להשפיע על הנוקשות שלנו, על מידת הפתיחות עם הפרטנר ובאופן כללי, על היכולת שלנו ליהנות מהאקט.

חלק מהשאלות גם עסקו בנכונות שלנו לתקשר את ההעדפות שלנו ולכוון את הפרטנר לכיוון שעושה לנו טוב. שוב, נראה לי לגיטימי: תקשורת טובה לאו דווקא קובעת האם אני טובה במיטה או לא (בהמשך אפרט למה זו שאלה שהיא בכללותה לא רלוונטית בעיניי), אבל היא בהחלט הבסיס לסקס טוב. כמובן שכל השאלות יוצאות מנקודת הנחה שמדובר במערכת יחסים הטרוסקסואלית בין גבר לאישה וספציפית בין גבר לאישה באחת האינטרקציות המיניות הראשונות שלהם, כי כנראה שאת לא יכולה להיות טובה במיטה כשאת קשר מונוגמי או שאולי זה לא באמת משנה לדעת העורכים בקוסמופוליטן, נו מילא.

הייתה גם שאלה לגבי תדירות האוננות והיא הפתיעה אותי לטובה בהקשר של השאלון הזה. אני בהחלט חושבת שאוננות יכולה להיות הבסיס לסקס טוב יותר גם בהקשר הזוגי היות והיא מאפשרת לנו להכיר את הגוף שלנו ואת ההנאה שלנו ממנו יותר טוב ולכן אני שמחה לראות את השאלה הזו מופיעה כאן. כמובן שלצדה יש גם מגוון שאלות גנריות כמו איך תפתיעי אותו בסקס ביום הולדת? כשהאופציות הן לרדת לו, לקנות לינז’רי חדש או לנסות תנוחה חדשה כי “זה היום שלו”. הלו, מה קרה לנשים שרוצות לנסות תנוחה חדשה כי בא להן?

לא ניתן היה לדלג על השאלה הקלאסית לגבי כמה פעמים אנחנו יוזמות סקס לעומתו כאינדיקציה לגבי טיב הביצועים שלנו במיטה –  שאלה אם אתן מכירות את הגישה שלי לגבי סקס, אתן לבטח יודעות שאני לא חושבת שזה פקטור כי הרבה פעמים נשים מגיבות לעוררות מינית ולא בהכרח יוזמות אותה. האמת היא, שאני לא מאמינה באופן כללי שאפשר להיות “טובה במיטה” או “גרועה במיטה” (זה תקף מבחינתי גם לגבי המין השני). כלומר, יש מקום להיבט של הפרפורמנס בסקס אם זה מה שאוהבים, אבל סקס טוב בסופו של דבר מבוסס על תקשורת טובה והרצון האמיתי לספק את הצד השני. אם הסקס לא טוב, יש לכך כל מיני סיבות הגיוניות מאוד שהן לא “כי האיבר שלו קטן מדי” או כי “היא לא זורמת”. 

וקדימה לתוצאות: יצאתי סבבה, אני מניחה שזה התרגום הישיר? יצא שבחרתי בתשובות ה”שקולות” בכל שאלה, מה שלא מפתיע בעליל היות ואני לא קריקטורה או שחקנית פורנו, אלא פשוט בחורה שנמצאת במערכת יחסים מונוגמית וסקס טוב חשוב לה. לא חשוב לי להרגיש טובה במיטה, לא חשוב לי לחשוב שאני פרועה במיטה, אין לי ארסנל לינז’רי לסקס או תנוחות אקרובטיות להציע לצד השני. הדבר היחידי שמעניין אותי זה להרגיש בנוח עם הגוף שלי תוך כדי, להרגיש רצויה, לקבל ולתת עונג. אני לא רוצה סקס כמיומנות שאפשר לשלוט בה בצורה טובה או רעה, אלא כתוצר של דינמיקה זוגית מוצלחת, בין אם היא רגעית וראשונית או קבועה.

מכלול השאלונים הללו והמידע שזמין ברוב אתרי המיינסטרים בתחום מציגים סקס כמשהו שגובל במופע ואפשר להיות כושלת או מצטיינת בו, תלוי עד כמה את פרועה וזורמת – כשבפועל הסקס הכי פרוע למראה הוא לא בהכרח הכי טוב ומצד שני זה בהחלט לגיטימי לחשוק בזה ולשאוף לכך, אם זה מדליק אתכן וזה מה שעושה לכן את זה. מה שאני בעיקר מנסה לומר – אין סקר אחד שמתאים לכולן בדיוק כמו שאין העדפות תואמות בסקס לכולן ולכולם , לכן ממליצה להימנע מלהגדיר את עצמכן כ”לא מספיק טובות במיטה”, כי זה גם פקטור שיכול למנוע מכן ליהנות מסקס בעתיד. אם הסקס לא מספק או שאתן מרגישות שהרצון שלכן בסקס לא תואם לזה של הפרטנר/ ית, זה סימן לבדוק האם הקשר שלכם, במיטה ומחוצה לה, קשוב מספיק ולשם כך אפשר גם להיעזר בפוסט הזה והזה -וכמובן שאני גם תמיד מעודדת שיחה פתוחה על הנושא.

משאירה את הלינק לשאלון למקרה שתרצו למלא גם, זה יכול להיות משעשע!