על אתר התכשיטים Catbird יצא שסיפרתי לכן ממש במקרה בבלאק פריידי. יצרתי מתחם בוטיק בפוסט הבלאק פריידי ואחד הפריטים שהופיעו בו והתבררו בתור הכי פופולריים, הוא עגיל Cuff זהב, שמתלבש על האוזן מבלי להצריך פירסינג ומבלי לזוז מהמקום. קניתי אותו בתחילת השנה אך לא ממש יצא לי לספר עליו אי פעם, למרות שהוא לא ירד ממני לא במקלחות ולא בשינה – ואין לי מושג למה. שנה שעברה גם הזמנתי מהאתר טבעת זהב עם אבני חן ולמרות שהייתה לי חוויית קנייה מהממת בשני המקרים, לא דיברתי על זה בפומבי. אולי לא חשבתי שיהיה עניין להזמין תכשיטי זהב מאתר בינלאומי? לא ברור. בכל מקרה, הנה אני כאן כדי לתקן את המעוות.

Catbird הוא מותג שהוקם בשנת 2004 בוויליאמסבורג על ידי אישה בשם רוני שרצתה לאצור בו את כל הדברים האהובים עליה. מדובר במותג עצמאי הדוגל בקיימות, ומכיל בתוכו מגוון תכשיטים של מעצבות עצמאיות וגם ליין של Catbird עצמם, המיוצר בסטודיו בברוקלין עם זהב ויהלומים נטולי מחלוקת בצורה מקיימת. למה הכוונה? תעשיית התכשיטים, כחלק מתעשיית האופנה, ידועה לשמצה עקב התעלמות מתנאי העסקה בסיסיים של עובדים והתחשבות בסביבה. Catbird לוקחים חלק במיזם ה- No Dirty Gold, תנועה בינלאומית שמטרתה לדאוג גם להיבט הסביבתי וגם לתנאי העסקה הוגנים ומכבדים. 

באתר תוכלו למצוא מגוון תכשיטים, כולל טבעות אירוסין (אחת הקול גירלז אפילו סיפרה לי שבן זוגה הציע לה עם טבעת של Catbird, איזה טעם משובח!) עם האפשרות לבחור בין זהב אמיתי, זהב אדום ופלטינום. חלק מהמוצרים מוכנים לשליחה מיידית וחלק מצריכים תהליך ייצור בסטודיו של כמה שבועות, אך מהרגע שהתכשיט מוכן הוא נשלח ומגיע ליעדו הבינלאומי תוך כמה ימים ועל כך יעידו כל מי שהזמינו מהאתר בהשראתי בבלאק פריידיי. 

כל הפריטים נשלחים עם DHL אקספרס בעלות של 23 ש”ח, משמע תהיינה עלויות נוספות של מע”מ בכל קנייה מעל 75$, מכס בכל קנייה מעל 500$ ובנוסף דמי הטיפול של DHL בהזמנה מהאתר עם הגעת התכשיט לארץ. כך לפחות זה קרה כשהזמנתי משם מוקדם יותר השנה, אך כמובן שאם הייתה לכן חוויה אחרת מוזמנות לעדכן בתגובות. כל הפריטים מגיעים ארוזים למופת כך שזו יכולה גם להיות מתנה יפיפייה ובוודאי חבילה שכיף לקבל. מבחינת הטבות ומבצעים, מקבלים 10% בקנייה ראשונה בהרשמה לניוזלטר – אופציה שאני ממליצה בחום לנצל ופעם אחת בשנה, בבלאק פריידי, 15% הנחה על כל האתר. מעבר לכך אין מבצעים נוספים לאורך השנה (לעתים מחלקים מתנות קטנות ברכישה מעל סכום מסוים).

לטובת הפוסט אספתי פריטים שעולים 1000 ש”ח או פחות כך שאם תרצו להתנסות באתר, תוכלו להתחיל בקטן (יחסית) וזאת מכיוון שלצד התכשיטים עם היהלומים ואבני החן, אפשר גם למצוא לא מעט פריטים בעיצובים פשוטים יותר אך עדיין יפים ובעלויות משמעותית יותר נמוכות.

עדכון מיסים

לפי עדכון שהתקבל מ-Catbird, הם עברו לאחרונה לתוכנית שילוח שבעצם כוללת את מחיר המיסים והעלויות הנלוות מגולמים במחיר הפריט עצמו – ולכן לא תהיינה הפתעות נוספות עם הגעת הפריט לישראל. כשאני הזמנתי בפעם האחרונה, בינואר 2020, זה היה עוד לפני המעבר לתוכנית החדשה ועל כן גם שילמתי בדולרים ולא בשקלים כמו שמציעים כעת.