כולן מדברות על “אמילי בפריז”, על אף הסטייל המצועצע שלה אבל אני רוצה לדבר על דמות שהסגנון שלה הרבה יותר מצא חן בעיניי: לורה, המגולמת על ידי ראשידה ג’ונס ב- On The Rocks. מדובר בסרט החדש של סופיה קופולה, שיצא לאוויר ישירות לסטרימינג של אפל TV. השחקן שמגלם את אביה של לורה הוא ביל מוריי האגדי (שאת אהבתי אליו אתן בוודאי מכירות) והשילוב הזה, סרט של סופיה קופולה עם ביל מוריי מזכיר את “אבודים בטוקיו” כך שההשוואה בין שני הסרטים מתבקשת.

הייתי אומרת ש” On The Rocks” הוא אחיו הקטן של “אבודים בטוקיו”. גם כאן יש עיסוק מעניין ביחסי אב-בת, אלא שהפעם מדובר בקשר אב-בת פשוטו כמשמעו אך לא נטול מטענים: הסרט בוחן את האופן שבו לורה מנהלת את החיים האישיים שלה, עם בן זוגה והילדות, מבעד לעדשת הקשר שלה עם אביה ומבעד לקשר המורכב שהיה לאביה עם אמה. 

על פניו העלילה מופשטת מאוד: לורה גרה בניו יורק עם בן זוגה והיא חושדת שהוא מנהל רומן מחוץ לנישואים. הסרט עוסק בספקות ההולכים וגוברים של לורה, שמחליטה בסופו של דבר לפעול לפיהם וההתרה שבסיומו. אלא שלמרות קו העלילה הזה, הסרט עוסק בעצם בקשר ההורי עם אבא שלה, ביל מוריי הנהדר, המגלם דמות כריזמטית וכנראה גם נרקיסיסטית. כל הסיטואציות המוצגות בסרט הן בעצם דרכים שונות להציג את הקשר המתוק אך המשונה, התומך ועם זאת גם המרוכז בעצמו, של לורה ופליקס.

מדובר בסרט קטן מאוד, אינטימי מאוד אבל גם חמוד ונוגע ללב. ביל מוריי עושה עבודה נפלאה בכל תפקיד, בטח בטייפקאסט הזה של האיש המתבגר אך עדיין מלא בצ’ארם וכריזמה. רשידה ג’ונס משכנעת מאוד בתפקידה כלורה והכימיה ביניהם עובדת נהדר, גם כשהם מנסים להראות את המורכבות בקשר שלהם. זה לא סרט מושלם גם אם ניגשים אליו בידיעה שלא יהיו כאן דרמות גדולות או טוויסט מטורף בעלילה, לפעמים זה מרגיש שהוא מרפרף מעל פני השטח במקום לרדת לעומק – ובכל זאת, סוכריה של סרט ואני ממליצה לכל החובבות של סופיה קופולה לצפות גם בו.

בואו נדבר גם על סטייל: כי מהרגע הראשון שבו לורה הופיעה על המסך שלי (טוב, אולי אחרי הסצינה הפותחת מיום הנישואין שלה), הבחנתי שיש כאן חוש טעם מדויק ומזוקק שקולע בול למה שאני אוהבת: חולצות פסים, טישירטים עם הדפס, ג’ינס נינוח, סניקרס ובירקנשטוק, שרשרת זהובה עדינה אך בעלת נוכחות, כלומר בייסיק עם מחשבה מאחוריו. כמובן שגם אי אפשר לשכוח את השילוב בין השאנל הקלאסי שנראה בן כמה שנים טובות לבין תיק בד מחנות ספרים, כמה מדויק וכמה שיק.

הסטייל של לורה משכנע ונראה מתאים לאורח חייה כאמא ניו יורקית, אמידה ובת לאיש אמיד עוד יותר, שמתלבשת בצורה לא מתאמצת אך מחושבת, נוחה ופרקטית אך גם מלאת סטייל ועל זמנית. אמילי בפריז מי? אני לוקחת את הסטייל של לורה על פני כל קלישאת אינסטגרם אחרת בכל יום ולכן גם אספתי כמה פריטים בהשראת הסגנון שלה.