אחד המותגים האהובים עליי באסוס הוא מאנקי: מותג זול, נגיש, עם מגוון מידות. למאנקי תמיד יש קמפיינים בועטים, המודעות לשלב מגוון אנשים בסושיאל שלהם (כלומר לא רק נשים לבנות רזות) ומי שביקרה בחנויות של המותג בחו”ל יודעת שזו חוויה בפני עצמה. רק מה? מאנקי שייכים ל-H&M וזה מטיל צל גדול על כל נושא הקיימות שלהם. השיוך ל-H&M הופך אותם לחלק מתאגיד אופנה מהירה, אם כי ייאמר שהמותג עצמו עושה מאמצים לשפר את היבט הקיימות שלו, גם מבחינת השימוש בבדים ממוחזרים וגם מבחינת תנאי העסקה של העובדים במפעלים. 

האם מדובר בגרין וושינג (= ביקורת כלפי מותגים שרוכבים על גל הסביבתיות כדי לקדם תדמית חיובית יותר מבלי לפעול באופן ממשי לטובת הנושא) של מותג ששייך לאחד התאגידים הבעייתיים בעולם האופנה? ייתכן. אני מוצאת שאיכות הבגדים והגזרות של מאנקי מאפשרת לפריטים להאריך חיים ובשל כך קנייתם היא לא חד פעמית. מעבר לכך – כל אחת כמובן רשאית להפעיל את השיקולים שלה בהתאם לסולם הערכים שלה. אני ממליצה על המוצרים מניסיון, מאמינה שיש כאן תמורה מעולה למחיר ופריטים שיישמשו אתכן הרבה מעבר לעונה שבה הם נקנו.

מאנקי הוא מותג שלא חף מטרנדים, אבל אפשר למצוא בו גם פריטי בייסיק נקיים עם טוויסט – סגנון שמייחד את המותג עם שימוש מפתיע בהרבה בדים טבעיים ונעימים על העור. כמו תמיד, אספתי את הדגמים האהובים עליי באסוס כרגע, בבוטיק שהוא בעיניי חגיגה לעיניים. ראוי גם לציין ש*כל* פריטי מאנקי משתתפים כעת בהנחה כלשהי, במסגרת חגיגות הסייבר מאנדיי באסוס, אז זו הזדמנות מעולה לקנות פריטים איכותיים של המותג במחיר מוזל.