כשזה נוגע לניחוחות לבית, יש לי העדפות מאוד ספציפיות. קחו רגע לעכל את זה, אני? אוהבת דברים ספציפיים? אם אתן מכירות אותו ולו מעט, אתן יודעות שאני יכולה לומר את זה בערך על הכל כך שזה באמת לא מפתיע. בכל אופן, עם הזמן עשיתי מחקר מעמיק כדי למצוא מותגי נרות שלדעתי שווים את הכסף ואת התוצאה אני מביאה כעת לפניכן, בפוסט שללא ספק נראה כמו סכנת נפשות שמחכה לקרות. היות וסיימתי את הפוסט הזה ברוך השם מבלי לעלות באש – כל השאר זה בונוס.

+ דיפטיק: מדובר במותג שנמצא במקום הראשון שלי של כל הזמנים מבחינת איכות הנרות. עוד לא קרה שקיבלתי נר של דיפטיק (והזמנתי כמה וכמה לאורך השנים) שהביצועים שלו אכזבו אותי ולא היו חזקים במיוחד. זו הוצאה לא מבוטלת על נר, בייחוד אם מדובר בקולקציות במהדורות מיוחדות שאני כמובן אוהבת – אבל לטעמי שווה את ההשקעה. הנר שנמצא ברשותי כרגע הוא Sapin De Nuit מתוך קולקציית הכריסמס, שהוא פשוט נר חורפי משגע. זה הנר המושלם למי שחובבת ריח נקי וירוק מאוד של עצי אורן, שזו בדיוק אני. את הנר ניתן להזמין כאן.

+ Overose: המותג הבא האהוב עליי ביותר בקטגוריית הנרות. הייתי אובססיבית לגבי המותג הורוד עם השעווה הורודה כשרק יצא לאוויר העולם (קלישאה, אני יודעת) וכשהם נחתו בקאלט ביוטי כל כך שמחתי לגלות שאיכות הנר והבעירה היא באותה רמה יחד עם המראה שלו. יצא לי לנסות את הנר “Valkiria” שהוא הניחוח הכי מוכר שלהם ולטעמי גם הכי טוב, עם שילוב בין עלי תאנים לאפרסקים. הנר שברשותי, Euphoriasme אמור להריח כמו מאפים בשילוב עם מי ורדים, קרם ברולה וחמוציות. אני מריחה בעיקר את החמוציות עם מי הורדים, שבהחלט מעניקים תחושה של ניחוח מעולם הקינוחים, אבל לא הייתי אומרת שהוא ממש מזכיר מאפה במדויק כפי שהייתי רוצה. בכל מקרה, מותג נהדר, אריזות נהדרות, ריחות נהדרים. את נרות המותג ניתן להזמין כאן.

+ נילס יארד: לגבי ההמלצה הזו אני קצת משוחדת. גילוי נאות: אני ונילס יארד עובדים יחד באינסטגרם בחודשים האחרונים. יחד עם זאת, האזכור הזה הוא לא במסגרת השת”פ אלא נעשה לחלוטין ביוזמתי ולאור העובדה שזה הנר שהכי קרוב כאן לסיום, ניתן לראות שאני באמת מבעירה ואוהבת אותו. ניחוח Balancing הוא בעל נוכחות בולטת של ברגמונט, אחד התווים האהובים עליי מכל. נר עם בעירה איכותית מאוד, שעומד מבחינתי באותו קנה עם ג’ו מלון אבל במחיר הרבה יותר ידידותי. בבלאק פריידי יהיה מבצע שבו קונים ב-400 ומשלמים 200 ש”ח, מי שתכתוב בהערות שהגיעה דרך לובה תקבל ביוטי באלם בגודל מוקטן של 15 גרם במתנה. את הנר ניתן להזמין כאן.

+ D&S Durga: אפילו במונחים שלי, להוציא את הסכום שהוצאתי על הנר של D&S Durga זו הוצאה פראית. יחד עם זאת, מדובר בבית הבישום האהוב עליי בעולם וספציפית הבושם DEBASAR בניחוח תאנים הוא ללא ספק אחד האהובים עליי בכל הזמנים, לכן הנר Holy Ficus שגם הוא בניחוח תאנים (אתן רואות כאן מכנה משותף?) היה חייב להיות שלי. לשמחתי זה נר מרהיב, גם אם לא בהכרח הייתי אומרת שהאריזה משקפת לחלוטין עד כמה הוא יוקרתי אבל הניחוח והביצועים בהחלט כן. תענוג לפיינשמקריות בלבד, שמוכנות להוציא הון על נרות – מסתבר שזו אני, אבל זה לא הולך לחזור על עצמו שוב.

את הנר ניתן להזמין כאן.

+ ג’ו מלון: את הנר שאתן רואות כאן קיבלתי לסקירה לפני הרבה מאוד זמן וגם עליו אני מתקמצנת, מעבר לכך, קניתי פעם אחת נוספת בחיי נר של ג’ו מלון וגם זה עם הנחת עובדת שאיכשהו הצלחתי להשיג. אז כפי שאתן מבינות, זו לא הוצאה שאני מוכנה לקחת על עצמי לעתים תכופות. יחד עם זאת, הנרות שלהם מעולים ולנר שברשותי הפעם Green Tomato Leaf יש ריח סוטה במיוחד של גינה טרייה או עשבי תיבול, משהו מאוד נאמן למקור, מפתיע ומרענן. את הנרות של ג’ו מלון ניתן להזמין כאן.

+ Boy Smells: מותג שלא חוויתי איתו הצלחה גדולה ובכל זאת אני ממשיכה לקנות כי הנרות יפים? אחרת אין לי הסבר למה דווקא ממנו יש לי שניים. הנר הירוק Agua De Jardin הוא נר יפיפה, עם ניחוח שהיה יכול להיות בקלות של דיפטיק: נר עצי מעושן עם נגיעה של תאנים. ניחוח יפיפה וקולע במדויק לסוג הניחוחות שאני הכי אוהבת. אני כן מרגישה שאילו היה שייך לדיפטיק היה בוער קצת יותר טוב, אבל זה ללא ספק הנר הכי מוצלח של Boy Smells שיצא לי לנסות והאריזה שלו משגעת.

גם Prunus הוא ניחוח מאוד מעניין: שילוב בין אלון, תאנים, שזיפים ווניל. ריח מאוד נקי, כמעט על גבול הסבוני – עם פאנץ’ פירותי עז. ריח מאוד נשי ונקי, מבלי להיות קלישאתי או כמו כל נר נקי אחר שאי פעם יצא לכן להריח. מה שכן, עוצמת הריח בינונית וחלשה בהשוואה ל- Agua De Jardin המוצלח ממנו. אני כן מוצאת שאלה נרות שצוברים תאוצה ככל שמבעירים אותם יותר, אך מבחינת איכות הביצועים זה לא דיפטיק.