החודש היה חודש קריאה לא רע בשבילי בכלל: סיימתי את שני ספרי הבוק קלאב, גם הראשי וגם הבונוס ועוד שני ספרים נוספים. ככה זה כשהכלבה שלך מתה ואת מסרבת לצאת מהבית – נשאר לך הרבה פנאי לקרוא. מצאתי שלמרות כל מה שעבר עליי בתקופה הקרובה, הצלחתי להתרכז בקריאה ואפילו מעבר לכך, מצאתי בקריאה משהו מנחם ועוטף.

+ ברוכה הבאה לחיים שלך/ נטע חוטר: אני שמחה מאוד על הבחירה בספר הזה, ספר מקור ישראלי של נטע חוטר, ששחררה אותו בדיוק בטיימינג האומלל של הקורונה ואני מרוצה מכך שכולנו קנינו ותמכנו בספר. ראיתי לגביו לא מעט הייפ בסושיאל מדיה ולכן כשקיבלתי אותו לסקירה היה לי ברור שהוא צריך להיות הספר של הבוק קלאב.

“ברוכה הבאה לחיים שלך” הוא לא ספר קלאסי שמתאים לי לאהוב, סוג של יציאה מאזור הנוחות עבורי. הוא ספר סרקסטי ושנון מאוד, שכתוב בצורה קולחת וסוחפת, עם בניית דמויות מעניינת. לנגד כל זה, העלילה בו שולית ואני מודה ששכחתי במה הספר עוסק ברגע שסיימתי לקרוא אותו – וזו גם כנראה כל המטרה בו. הוא העביר לי את הזמן נפלא, היו בו קטעים שבהם ממש גיחכתי לעצמי, יחד עם זאת, זה לא ספר שילווה אותי הלאה במחשבות או הותיר בי חותם עמוק. היות וזה לא הז’אנר שאני אוהבת בדרך כלל, הוא קיבל ממני שלושה כוכבים מתוך חמישה, אבל כספר בפני עצמו ובתור החוויה שהוא ניסה והצליח לספק, הוא מצוין.

+ I Feel Bad About My Neck/ Nora Ephron: ספר נוסף שהוא לא מז’אנר הספרים הקלאסיים שאני נהנית לקרוא ובכל זאת ממש נהניתי ממנו. הספר הוא בעצם שורה של מאמרים קצרים יחסית ומשעשעים מאת נורה אפרון, שכותבת מטעם עצמה, לא בסדר כרונולוגי – על כל מיני נושאים ואנקדוטות שהעסיקו אותה. נכון לרגע כתיבת הספר היא בת 70+ אז יש לה פרספקטיבה קצת יותר רחבה על החיים והיא כותבת עליהם בצורה משעשעת, לעתים מגוחכת ולעתים גם עצובה. זו עוד דוגמה לספר שלא בהכרח ילווה אותי הלאה במחשבות, אבל נכון לזמן הקריאה שלו ממש נהניתי ממנו: הוא שנון, קליל ולא מחייב, ז’אנר שונה לגמרי מ”ברוכה הבאה לחיים שלך” ועם זאת, בתחושה קצת מזכיר אותו. גם הוא קיבל ממני שלושה כוכבים מתוך חמישה (בכללי זה הציון שאני נותנת לכל ספר שנהניתי ממנו מאוד אך לא הרגשתי שקיבלתי ממנו ערך מוסף).

+ Daisy Jones & The Six/ Taylor Jenkins Reid: בחרתי ספר נוסף של טיילור ג’נקינס ריד לבוק קלאב שאנחנו מתחילות עכשיו בחודש נובמבר מבלי לשים לב וטוב שכך, כי דייזי ג’ונס הוא ספר מעולה. מדובר בספר שעוסק בלהקת רוק מיתולוגית פיקטיבית מהסבנטיז, שעלתה לכותרות בבת אחת, קיבלה הרבה פרסום וכמו רבים וטובים – התרסקה. הספר מסופר מנקודת מבט של כל חברי הלהקה וכל מי שהיה מעורב בה באותה תקופה, כך שאין דובר יחיד לספר וזו דרך ממש מעניינת להגיש את העלילה, כמו סרט דוקו שהפיקו על סיפור הלהקה שנים אחר כך. קריאה קולחת, מרתקת, זורמת, אחד הספרים היותר מהנים שקראתי השנה. קיבל ממני חמישה כוכבים מתוך חמישה.

+ The Vanishing Half/ Brit Bennet: סופרת חדשה ומתחילה שזהו ספרה השני בסך הכל והיא כבר מקבלת הייפ מאוד מוצדק ברשת. הספר עוסק בצורה מרתקת ב- Colorism, כלומר גזענות שהיא לא רק על בסיס מוצא, אלא על בסיס גוון העור שקיימת גם בתוך הקהילה האפרו-אמריקאית. בניית הדמויות בספר מרתקת  ומסייעת לשקף את המסר של הספר ואת האופן שבו אנשים כל הזמן מנסים להיות מה שהם לא, גם במחיר של לנסות למחוק את העבר. העלילה עצמה בחלק הראשון של הספר הייתה קצת איטית ולקח לי זמן להיכנס לתוכה אבל כשלבסוף נכנסתי – הצלחתי לקרוא אותו מהר ונהניתי מאוד. הספר עוסק בשתי תאומות זהות מלואיזיאנה, אחת בהירה יותר מהשנייה, שבחרו ולבסוף נעלמו זו לזו, ועל האופן שבו החיים שלהן קיבלו תפנית שונה לחלוטין. קיבל ממני ארבעה כוכבים מתוך חמישה.

אני פותחת מחדש את ההרשמה לבוק קלאב של חודש דצמבר, בחרתי לנו כמו תמיד שני ספרים שממש מסקרן אותי לקרוא יחד איתכן ואמורים להיות ממש מוצלחים. ההרשמה נסגרת ב-12.11, אז גם אשלח ניוזלטר לכל הרשומות עד כה עם הרשימה של חודש דצמבר. ניוזלטר נשלח אחת לחודש בלבד בנושא הבוק קלאב, לא נעשה שום שימוש במידע שלכן מעבר לכך ואין שום ספאם (אין צורך להירשם שוב אם כבר נרשמתן בעבר).

    אם כבר בענייני ספרים עסקינן, לא יכולתי להתעלם מהעובדה ש-TRES השיקו קולקציית קפסולה בסטורי שעוסקת כולה בספרים. מה הסיכויים? הן שלחו לי כמה פריטים מהקולקציה ובמקום לציין אותה בסטורי או בכל מקום אחר, חשתי שהמקום הכי ראוי לדבר עליו זה כאן בפוסט כי אם מישהי תעריך בגדים שחוגגים אהבה לספרים זה בוודאי אתן. הקולקציה זמינה כאן.

    איזה ספרים טובים קראתן החודש? מוזמנות לשתף בהמלצות!