רגע, חגים? לא היינו כבר בסרט הזה? יש זמן עד חנוכה, לא? באיזה חודש אנחנו? שאלתי כמה מהשאלות האלה את עצמי אבל אז נזכרתי שמדובר בכריסמס שמעבר לים והעובדה היא שבכל שנה, מארזי החגים של עולם הביוטי צצים באתרים השונים מוקדם יותר ויותר. כמעט כל שנה אני מקדישה למארזים פוסט כי זו גם הזדמנות שלנו ליהנות ממארזי היכרות של מותגים מעולים במחירים נוחים יותר, מגדלי נסיעות מוקטנים אם אין לנו צורך במוצרים בגודל מלא או סתם כדי להתפנק כי אפשר.

יש לי כמה קריטריונים שקובעים מהו מארז טוב:

+ כמות מוצרים: אני לא אוהבת מארזים עצומים בגודלם (לרוב הם גם לא ממש קיימים) אבל אני גם לא אוהבת מארזים קטנים מדי, של שני מוצרים אלא אם כן הם בגודל שמצדיק את קנייתם. אני מוצאת שהסוויט ספוט עבורי מבחינת אטרקטיביות היא ארבעה מוצרים: מספיק כדי לנסות מגוון מספק של מוצרים של אותו מותג מבלי להתפזר יותר מדי. 

+ רלוונטיות: בדרך כלל כל מותג מוציא לאור כמה וריאציות של מארזים שונים וכמעט תמיד יש אחד שנראה כמו השאריות של כל השאר, כמו גיבוב חסר מחשבה של כמה מוצרים יחד. אם אני מרגישה שאני לא מבינה מה החוט המקשר של המוצרים למעט העובדה שהם שייכים לאותו מותג ונמצאים באותו מארז – אני מוותרת.

+ שימושיות: מארזים כאלה הם אמנם לרוב גם ככה ברמת הכיף והפינוק כי הם לא בדיוק נחוצים, אז לכל הפחות שיהיו שימושיים. אם יש מארז שאני יודעת בוודאות שיש בו מוצר אחד מתוך שלושה או ארבעה שלא יהיו שימושיים לי – אוותר.

+ מחיר: אני יכולה לחיות בשלום עם הוצאה של 50-60 פאונד עבור מארז כיפי שאמצא בו שימוש, אבל זה בערך הסף העליון שלי – אלא אם כן יש משהו יוצא דופן שיצדיק את זה. באופן כללי כשמדובר בסכום גדול אני אעדיף לקנות מוצר אחד שלם שנחוץ לי במקום אוסף מוצרי נסיעות אבל כמובן שאם הסף שלכן גבוה יותר או נמוך יותר זה לגמרי לגיטימי.

 

אספתי לכן את המארזים שבעיניי מספקים את התמורה הכי טובה למחיר, ממגוון אתרי ביוטי. לרשימה גם התגנב אדוונט קלאנדר אחד של חברים כי לא יכולתי להתאפק.