כשעלה בי הרעיון לייצר תוכן בוידאו לפטריאון, לא ממש ידעתי שזה ייפול על התקופה הזו בשיא הסגר. לא ממש ידעתי להעריך כמה זמן ייקח עד שאגיע ל-300 תומכות, היעד שהצבתי לעצמי כדי להתחיל בסרטונים – אבל בהחלט הנחתי שנחיה את חיינו סוג של כרגיל, בהינתן שה”רגיל” זו השגרה המשונה שלנו השנה. בפועל אני נמצאת בעיקר בבית ומתעדת את עצמי בעיקר מהבית, אז יש לי אתגר לא מבוטל לייצר תוכן מעניין וסמי משעשע כשזו רק אני. האמת? אני נהנית מכל רגע!

את הערוץ הקמתי במטרה לייצר תוכן כמה שיותר מגוון בפטריאון. מבחינתי פטריאון זו כמו זירת שעשועים, מרחב בטוח של נשים שמשלמות על העשייה שלי ואני מרגישה בנוח לחקור אותה מכל מיני היבטים. זה התחיל עם הבטחה בסיסית לפוסטים שבועיים וניוזלטרים, שני תחומים שאני מרגישה בהם מאוד בנוח כי אני עושה את זה שנים – המשיך לפודקאסט, שהפך לאחד התכנים הכי משמעותיים שאני מייצרת כיום בפטריאון וכעת גם לסרטונים.

פטריאון זה המקום שבו אני מרגישה בנוח לחשוף קצת את עצמי, כאשר בשאר הזמן ובפומבי אני שומרת על פרטיותי בצורה הרבה יותר נחרצת. אני מרגישה שהחשיפה הזו נותנת קצת יותר קונטקסט למי שאני ומה שאני מאמינה בו – וזה היבט נוסף שנחשפות אליו התומכות שאני לא מעוניינת לחשוף בשום מקום אחר. מתוך המקום הזה החלטתי גם ליצור סרטונים שמהווים הצצה לחיים שלי ומהסרטון הראשון שעלה ביום רביעי האחרון, עושה רושם שאתן נהנות מזה!

למה פטריאון?

פטריאון זו פלטפורמה שבתור מגזין דיגיטלי, מאפשרת לי להוריד את התלות בגורמים חיצוניים ולשמור על העצמאות שלי והיושרה המקצועית שלי. הסכום החודשי שאתן בוחרות להשקיע בפטריאון, מסכום של פחות מ-15 ש”ח חודשיים (או יותר, לבחירתכן), מגולמים בחזרה בעסק שלי ומאפשרים לי ליצור, לחקור, ללמוד, להפיק ולצלם. ברגע שקיבלתי את התמיכה הנוספת של הקול גירלז ליצור סרטונים, השקעתי בפתיח אנימציה לסרטון, חצובה למצלמה ושירות אחסון מקצועי ב- Vimeo. אמנם בדרך כלל אני מאמינה בבדיקה מתונה של השטח כשמדובר בתחום חדש שאני עוסקת בו, אבל היות והיו לי כבר כמה גלגולים ביצירת סרטונים – החלטתי שהפעם אני עושה את זה כמו שצריך מההתחלה.

החלטתי ליצור את התוכן בוידאו שלי אישית חסר בזמן האחרון בתור צרכנית תוכן: סרטונים יומיומיים, כיפיים, שעוסקים בקצת מהכל. לא פורמט של וולוגים משפחתיים ולא פורמט של סרטוני ביוטי. 

הסרטונים שאני מעלה יהיו זמינים לכל דרג התומכות בפטריאון בלבד, הם יעלו כל שבוע. יחד איתם עולה פרק שבועי בפודקאסט כל שבוע ופוסט כתוב כל שבוע. התומכות בדרג הבינוני מקבלות גם ניוזלטר חודשי עם המלצות שהן לא מסחריות, אלא המלצות כלליות שלא עולות בשום מקום אחר, התומכות בדרג הגבוה ביותר מקבלות איתי זום חודשי, כל פעם בנושא אחר. אני דואגת כל פעם לייצר כמה שיותר ערך ותוכן לכל התומכות בדרגים השונים בעבור הסכומים שהן כבר משלמות, כדי להפוך את חוויית התמיכה בפטריאון לכמה שיותר אינטרקטיבית ובעלת ערך. ככל שאמשיך לגדול בפלטפורמה ואהיה פחות תלויה בגורמים חיצוניים כדי להבטיח הכנסות נוספות, כך אוכל לפתח עוד ועוד ערוצי תוכן בלעדיים עבור הפטריאון וזאת מבלי לפגום בתכנים החינמיים שעולים במגזין וברשתות החברתיות שלי – וימשיכו להיות חינמיים.

אני רואה את הפטריאון כערוץ תקשורת סודי עם העוקבות שמאמינות, בדומה לי (גם אני תומכת ביוצרים שונים בפטריאון), שעל תוכן ראוי לשלם. הפטריאון מאפשר היכרות שונה איתי, אך זה בשום פנים ואופן לא גורע מהתוכן שעולה כאן. לכן, מי שלא רוצה או לא יכולה לשלם על מנוי חודשי לתוכן מכל סיבה שהיא (את כל הסיבות אני מכבדת), יכולה להמשיך לצרוך תוכן יומיומי במגזין. אין לי שום עניין לחייב קוראות לשלם לי על תוכן או לדחוק אותן לפינה, אני תמיד פונה בטוב: הפטריאון מציע עולם תוכן שלם ולתמיכה הכלכלית שלכן בי באמצעותו יש משמעות אדירה, אני מזמינה ומבקשת מכן להצטרף, אם תרצו.

תשלום שנתי במקום חודשי

התשלום בפטריאון מתחדש כל חודש בחודשו בסכום ההתחלתי שהגדרתן. בכל שלב אפשר לבטל את המנוי או לשנות את גודל התמיכה שלכן. אני כמובן אעריך תמיכה קבועה ממי שמתאפשר לה ולטובת העניין, אם אתן יודעות שתרצו לתמוך בי באופן קבוע – ממליצה לכן להצטרף למסלול התמיכה השנתית של הפטריאון שתעניק לכן חודש תמיכה במתנה. ניתן להצטרף כאן.

זו הזדמנות לומר תודה לכל הקול גירלז שכבר בחרו לתמוך בעשייה שלי בפטריאון. בנימה אישית, אני יכולה לומר לכן שבתקופה המורכבת הזו של הסגר, הפטריאון הוא שאפשר לי לשמור את הראש מעל המים ובדיוק מהסיבה הזו הקמתי אותו בסגר הראשון. התמיכה הכלכלית שלכן בי מאפשרת למגזין שלי ולעסק שלי לצמוח, לגדול ולחקור את גבולות הגזרה שלי בתור יוצרת תוכן, אז המון תודה.