כבר בתחילת הקורונה כשפרסמתי את הפטריאון שלי לראשונה, מישהי כתבה לי שאני ההוכחה שלא החזק שורד, אלא הגמיש שורד. המשפט הזה הדהד לי בראש וליווה אותי לאורך כל התקופה – כי אם זה נכתב עליי, מעניין מה אפשר לכתוב לגבי כרמל קנדל, שחקנית מוכשרת שמטבע הדברים, אין לה כרגע עבודה בתחום ולכן החליטה להקים לפני כמה חודשים את Sugar Mama, עסק של קופסאות מתוקות, מושחתות, מאוזנות ונטולות גלוטן.

זה לא השינוי היחידי שעברה כרמל, כשנפרדה בתחילת הקורונה מבן זוגה הקבוע ועברה לגור לראשונה – לבד בדירה בתל אביב. כמות השינויים שהבחורה הזו עברה בחודשים האחרונים והאופן שבו הסתגלה אל כולם, מתעקשת לקחת מהם את השיעורים הטובים והרעים וללמוד מהם, היא ללא ספק מעוררת השראה. אני לא נוטה להגדיר הרבה דברים כמעוררי השראה, אבל כרמל היא בהחלט כזו והיא דוגמה קלאסית למישהי שעושה מאמצים אקטיביים ליפול על הרגליים, תכונה הכרחית בשנה הנוכחית וכנראה גם בשנה שתבוא.

על אף שלא זנחה את אהבתה למשחק ותרצה לחזור לתחום כשיתאפשר לה, היא בהחלט נהנית מהחופש שמעניק לה עסק האפייה שלה. כרמל שמחה להפיץ את היחסים הבריאים שלה עם אוכל, את האהבה לדברים מושחתים אבל גם כאלה העשויים מחומרי גלם טובים – לסביבה. כשזיהתה שעולם המשחק עומד להיכנס לתרדמת לפרק זמן לא ידעו, בחרה את סט הכישורים שלה: יוגה ופיטנס עמדו על השולחן אבל לבסוף החליטה לבחור בעסק המארזים המתוקים מכיוון שזיהתה מחסור בשוק שיהיה טעים אך לא מתוק מדי ונגיש במחיר (כל מארז שלה עולה 69 ש”ח). 

גם מהחיים החדשים כרווקה היא נהנית ולמרות שזו לא הייתה בחירה טריוויאלית לפרק קשר בעיצומו של סגר, כרמל הרגישה שדווקא תקופה כל כך אינטנסיבית כמו סגר עוזרת לחדד את סדרי העדיפויות, להאיר זרקור על מערכות יחסים ועל שלה – היא האירה את אורות הסיום של ההצגה. את כרמל אומנם לא הכרתי לפני, אבל מולי ישבה בחורה נינוחה ורגועה לגמרי, די מדהים כשלוקחים בחשבון את כל השינויים שעשתה בחייה אבל הגיוני מאוד ברגע שמבינים שכל השינויים בסופו של דבר הטיבו עמה.

את חלל הדירה הפכה ממש במהרה לחלל משלה, עם אורות ניאון, שידת איפור מרהיבה שקנתה יד שניה, לצד שלל רהיטים רב תכליתיים שליקטה עם הזמן וכמובן – עציצים.