אחד מסגנונות העיצוב האהובים עליי ביותר לאחרונה, הוא סגנון עיצוב סקנדינבי צבעוני. כלומר סגנון עיצוב נקי, בהיר ואוורירי שהפריטים בו הם פריטים שנבחרו בקפידה ובעלי אמירה צבעונית. לא הייתי מגדירה את הסגנון כמינימליסטי, כי קשה לי להזדהות עד הסוף עם עיצוב כזה בתור מישהי שאינה מינימליסטית – אבל בהחלט הייתי אומרת שזה סגנון שנאצר בקפידה ולא תוכלו למצוא בו חפצים לשם היותם חפצים

כחובבת סגנון סקנדינבי צבעוני, אני מוצאת את עצמי נמשכת יותר ויותר – גם כלקוחה וגם כיוצרת תוכן, למותגי היבוא של טולמנ’ס Dot. המותג HAY הוא אחד ממותגי העיצוב האהובים עליי בכל הזמנים והפעם אני רוצה לתת את הפוקוס דווקא על מוצרי COOEE: מותג עיצוב שבדי שקול גירלז יאהבו, כי הוא יכול להתכתב עם מגוון סגנונות עיצוביים תוך שמירה על רף מחירים סביר ואף נוח. כמובן שגם אתן מקבלות 18% הנחה על כל ליין המוצרים של המותג באתר, הכולל אגרטלים ופסלים, בהקשת הקוד Lubaday

אגרטלים הם פריט ההום דקור האהוב עליי כי יש כל כך הרבה מה לעשות איתם: גוונים שונים, טקסטורות שונות, משחקי גבהים. אפשר לבחור באגרטל קטן עם פרח יחיד או עם זר מיובש, אפשר לבחור אגרטל גדול עם אמירה נוכחת ולקשט אותו באמצעות זר פרחים מאסיבי. כל אגרטל כזה מביא אופי שונה לחלוטין לחלל ואפשר תמיד לשחק איתם, לשנות את סידורי הפרחים וליצור הרבה עניין בחדר.

אפשר גם להשאיר אותם ללא כלום. למעשה, בשגרה יש לי לא מעט אגרטלים שעומדים כפי שהם בפני עצמם וכשאני מזמינה זר הביתה רק אז אני מקשטת אותם. אני אוהבת אותם כך וכך, מרגישה שכל בחירה כזו יוצרת מראה קצת שונה וזה היופי איתם: תמיד יש מקום לשינויים ועם פריט יפה יחיד, אפשר ליצור מראה שונה כל פעם באמצעות הבחירה היכן למקם אותו ומה להניח בתוכו.

סיבה נוספת לאהוב אגרטלים: פרחים כמובן, הדבר האהוב עליי ביקום. בהשראת הפוסט וברוח החג, חברתי לקאמי, חנות הפרחים האהובה עליי ביקום כולו. החנות ממוקמת באברהם שטרן 4 תל אביב ומבצעת משלוחים ברחבי גוש דן. אני לקוחה של קאמי בערך מאותו זמן שבו גיליתי את טולמנ’ס DOT, כך שמדובר בפוסט חגיגי שחוגג את הפייבוריטים שלי. קאמי היא ההגדרה של חנות קטנה ומטריפה, כי קטיה היא שוזרת הפרחים הכי מוכשרת בארץ לדעתי ואני מנצלת כל הזדמנות כדי לתמוך בעסק שלה כלקוחה וכיוצרת תוכן. 

את יום הצילומים קבענו בחנות של קאמי עם האגרטלים של COOEE ואחרי שקיבלתי טעימה של כמה שעות מהעבודה בחנות פרחים, מוכרחה לומר שאני מעריכה את קאמי (ובעלי עסקים קטנים כמוה) עוד יותר: זו עשייה רבת פעלים, שדורשת הרבה כוח פיזי, המון סבלנות, המון יצירתיות. חזרתי מיום הצילומים עם תחושה ענקית של הערכה מחודשת, כי זה כל כך לא טריוויאלי.

התחלנו לבחור יחד אני וקטיה את עיצובי הפרחים, כאשר ההשראה עצמה הייתה הצורות והצבעוניות של האגרטלים – הצבעים היפים וטקסטורת המאט. רצינו שכל סידור יהיה באווירה שונה כדי לספק מגוון הצעות הגשה לחג, אך המכנה המשותף יהיה הסגנון העיצובי שלנו יחדיו. היות ואני לקוחה של חנות הפרחים כבר זמן מה, יש לנו כבר שפה משותפת ומספיק שאבחר צבעוניות בסיסית כדי שקטיה תדע בדיוק איזה זר לשזור לי. את הכימיה הפרחונית הזו החלטנו ליישם גם על האגרטלים ולא הופתעתי לגלות שגם שם היינו באותו כיוון מחשבה בדיוק.

סידור ראשון - פרחים מיובשים

נתחיל עם הסידור הראשון והוא של הפרחים המיובשים. מודה: זו קטגוריה שאני בדרך כלל קצת חוששת ממנה. לפרחים מיובשים יש נטייה להיות קצת רומנטיים מדי, מאוד וינטג’ ופחות מתחברים לשפה העיצובית שלי. קטיה עשתה את הקסמים הרגילים שלה והשילוב עם האגרטל הבורדו העגול יצר לבסוף שילוב מודרני ויפה. זו דוגמה לסידור שאפשר לשלב גם בשולחן החג וגם להעביר כפי שהוא לסלון או לחדר השינה, כי הפרחים היבשים ימשיכו ללוות אתכן חודשים. את האגרטל ניתן להזמין כאן עם 18% הנחה בהקשת הקוד Lubaday.

להלן זר פלומתי שמתחשק לי כל הזמן ללטף.

סידור שני - זר הלובה!

הייתי חייבת לקרוא לזר על שמי כי זה זר קלאסי עבורי, על אף שהוא לא קלאסי במיוחד מעצמו. לאורך כל הזמן שאני לקוחה של קטיה, היא יודעת שזו כבר ברירת המחדל שלי והסגנון האהוב עליי בעולם: זר פרחי שדה צבעוני ופרוע, בכל פעם שאני מזמינה זר, אלא אם כן אתן הנחיות אחרות, זו תהיה האופציה הנבחרת.

בחרנו לצוות את הזר לאגרטל האהוב עליי מכל הסדרה, אני לא מצליחה לתאר את הצבע שלו בשום צורה חוץ מאשר “עסיסי”: טרה קוטה ורדרדה, ורוד קורלי חם ומעושן. האגרטל הזה גדול יותר בהשוואה לקודמו והוא פשוט יפיפה, ללא ספק הפייבוריט שלי מהמגוון. ניתן להזמין כאן עם 18% הנחה בהקשת הקוד Lubaday

סידור שלישי- זר הגלוריוזה

פרח שלא הכרתי ופגשתי לראשונה ביום הזה הוא גלוריוזה, הפרח הכי משונה למראה שנתקלתי בו. למעשה, יש לו מראה כל כך ספציפי עד שהחלטנו שמוטב להשאיר אותו כפי שהוא, ללא פרחים נוספים. זה היופי בסידורים: אפשר לשלב, אבל אפשר גם לבחור בפרח אחד שאוהבים ולדבוק בו. שילבנו את הגלוריוזה האדומה יחד עם האגרטל הירוק ושילוב הצבעים הזה היה מקפיץ ומשמח. את האגרטל ניתן להזמין כאן עם 18% הנחה בהקשת הקוד Lubaday

סידור רביעי - זר האקליפטוסים

יכולתי להיות שמחה מאוד למלא את כל הבית באקליפטוסים. כלמעשה, ששואלים אותי לזר האולטימטיבי בעיניי שלא עולה הרבה כסף, אני תמיד ממליצה על אקליפטוסים. אפשר לקנות זר אקליפטוסים ענק במעט כסף והריח, הו הריח. אילו הייתי כלה הייתי ללא ספק מתחתנת עם זר אקפילטוסים ארוך ויפה, אז למה שלא נעשה גם סידור כזה? סכמת הצבעים הירוקה ממש הקפיצה את צבע האגרטל הורדרד mauve ומדובר ללא ספק בפיס שאפשר להעמיד במרכז שולחן החג, חוץ מזה לא צריך כלום. את האגרטל ניתן להזמין כאן ב-18% הנחה עם הקוד Lubaday

סידור חמישי ושישי - הסידורים הגותיים

כשהכרזתי שאלו הסידורים האהובים עליי שתינו היינו מופתעות מכך ובצדק: אני לא חושבת שאי פעם הזמנתי סידורי פרחים כהים הביתה. אולי דווקא בגלל זה השילוב בין האגרטלים הבהירים לסידורים הגותיים כמעט כל כך מצא חן בעיניי. החלטתי לאחד אותם יחד לכדי פיס אחד כי אהבתי את הסימטריה שיש ביניהם, אבל כמובן שגם כל אגרטל וכל סידור פרחים עומד בפני עצמו. 

ניתן להזמין אותם כאן וכאן עם 18% הנחה בהקשת הקוד Lubaday

כדי להראות כמה ורסטיליים האגרטלים הללו, החלטתי לשלב את גודל מדיום בצבע הורוד יחד עם שני הקטנים בעלי הפייה הגבוהה. יפיפה בעיניי לראות איך כל אחד עומד בפני עצמו וממש גם אפשר ליצור מרכז שולחן עם אמירה באמצעות השילוב שלהם יחד.

מה הסידור המועדף עליכן? בהזדמנות זו, רוצה להרים ולהודות שוב לקאמי על ההשתתפות בפוסט וממליצה לכן לעקוב אחריה כאן וכאן. אם תרצו להזמין זר לחג שיהיה טרי, באיכות טובה ובמחיר הוגן – קאמי זו החנות המועדפת עליי. אם אתן רוכשות את אחד האגרטלים בפוסט עם קוד ההנחה שלי, מוזמנות לתייג אותי, סקרנית לראות את הבחירות שלכן!