בסופ”ש האחרון בן זוגי חגג יום הולדת 34 וכיאה לטיפוס שחובב בילויים ביתיים ממילא ובתקופה הזו במיוחד – החלטתי שבמקום לארגן תוכניות מפונפנות, ארים לנו ארוחה נחמדה בבית. בשלנית גדולה אני לא, אבל חובבת הדברים הטעימים בחיים בהחלט כן ולכן יצאתי בשישי בצהריים לסבב סידורים מסתורי ברחבי יפו ודרום תל אביב כדי לארגן ארוחת בראנץ’ לתפארת.

נתחיל עם התחנה הראשונה: אפיסרי הממוקמת בשבזי 34 נווה צדק, מעדנייה צרפתית וחנות עיצוב – שבה נקנו מגוון תופינים כמו שלושה סוגים של גבינות, פחזניות שוקט (האהובות עליי מכל בצרפת), מגוון זיתים ויין בוטיק ישראלי.

היין עשוי מענבי סירה מרמת הגולן, יין קליל יחסית שמתאים לדעתי לכל ארוחה ואפשר גם להזמין אותו כאן. מעדניית אפיסרי היא בהחלט לא תענוג זול, אבל הודות ליין הישראלי ולתמהיל של גבינות, האחת מהן היא מחוות אלה – נוצר הרעיון לתמהיל המעניין של הבראנץ’ הזה ואני יכולה לומר שהשילוב הזה היה לא פחות ממעולה. ניחוח של חו”ל עם חיבור לארץ, בדיוק השילוב הרצוי בשנה המוזרה הזו.

משם המשכתי לעומר חורב: עומר היא עוקבת שלי כבר שנים וכשגיליתי שהיא מייצרת חלות טריות ממגוון סוגים, היה לי ברור שאני חייבת לקנות ממנה חלה לסופ”ש. צדתי את התפריט שלה שמתפרסם באינסטגרם כל שלישי, הזמנתי את החלה עם השום והעגבניות המיובשות – והשאר היסטוריה. לשמחתי עומר החליטה להוסיף לי כהפתעה גם עוגת קראנץ’ עם מלח גס, אני באמת ולא מבינה איך עמדתי לוותר על זה. אומר לכן כעת: אם יש לכן אפשרות להגיע בשישי ליפו, אתן חייבות להזמין מראש את החלה ועוגת הקראנץ’ של עומר, חייבות. זה בכלל לא נתון לויכוח. זו אחת הפחמימות הכי משובחות שאכלתי לאחרונה וסיסטר אוכלת הרבה פחמימות, אז לא מדובר במחמאה שאני מחלקת בקלות. ממליצה לעקוב אחר לוח הפרסומים של עומר בסטורי ממש כאן.

חזרתי הביתה, הכנתי מהר מקושקשת וסלט, סידרתי את השולחן, הוספתי פרחים (הם של Soon ולצערי עם כל חיבתי לעסקים מקומיים – הפרחים של המותג הם דיס-המלצה: כבר בבוקר למחרת הם נבלו לחלוטין והלכו לפח, מה שלא קרה לי עם אף מקום שממנו קניתי פרחים. גם בתל אביב עצמה יש מקומות עם סחורה נעימה, שירות טוב ומחירים טובים יותר), תקתקתי כמה תמונות ובתיאבון! לא אגזים ואומר שזו אחת הארוחות המפנקות שהיו לנו לאחרונה.

בתיאבון!