אני לא יודעת איך לבשר לכן את זה, אבל נדרשו לי כמעט שישה חודשים כדי לסקור שישה סרומים שאפשר להזמין מסופר פארם. את הרעיון לפוסט פיתחתי אי שם בתחילת הסגר והופ, הנה אנחנו כאן חצי שנה מאוחר יותר (שיכולה להיות גם שבוע באותה מידה, זמן איבד משמעות השנה) – עם מסקנות נוקבות. יש שיגידו שזה לא כל כך כלכלי לעבוד חצי שנה על פוסט אבל אני אומר: אינני מכירה אף דרך אחרת. 

אמנם אני כבר לא כותבת באותה תדירות על טיפוח כבעבר ובאופן אישי יש לי רוטינה די מצומצמת ומותאמת אישית – אך אני עדיין לוקחת ברצינות כל סקירה ואני עדיין חושבת שדרוש זמן התנסות מספק כדי שאפשר יהיה להביע התרשמות אמיתית מהמוצרים, בייחוד כשמדובר בסרומים. הפוסט הזה מרגש אותי במיוחד כי הוא מכיל נציגות של לה רוש פוזיי, ביודרמה וסימפל – כמה מהמותגים האהובים עליי בסופר פארם ומותגים שלתפיסתי מספקים תמורה מעולה למחיר.

הפוסט הזה גם מבקש לשים דגש על המסיכות של Skin Treats: מסיכות המבוססות על סופר פוד, עשירות בנוגדי חמצון ואני מודה שהתנסיתי בהן עוד כשהושקו בסופר פארם, הרבה לפני הפוסט הזה כך שעליהן אוכל להעביר חוות דעת ממש מפורטת. הסיבה שבגללה בחרתי לשלב בין הסרומים שתראו בפוסט לבין המסיכות היא מטרה אחת ברורה: עור זוהר וקורן.

גלואו בקיץ?!

אני יודעת מה אתן עלולות לחשוב, למה שאני בתור בעלת עור מעורב ארצה עור זוהר בקיץ? הגיוני שארצה כמה שיותר מאט אבל זו לא האג’נדה שלי. אני מאמינה שמוצרי מאט בסופו של דבר רק מכבידים על העור בקיץ הישראלי ואם כבר, אני מעדיפה להתמסר לשמנוניות של הקיץ וליהנות מגלואו שנראה בריא ולא בהכרח מיוזע, חי ולא אפרורי.

לשם כך בחרתי שישה סרומים במסגרת שיתוף הפעולה עם הסופר פארם, חלק אהבתי יותר וחלק פחות – על כל אחד מהם אפרט ממש מיד, אז בואו נתחיל!

Simple Hydrating Booster

נתחיל עם הסרום הקטנטן הזה שהוא כנראה האהוב עליי מכל הפוסט. עקף את לה רוש פוזיי וביודרמה? כן, בהחלט יכול להיות. אין מה לא לאהוב במוצר הזה לטעמי: הוא מזין מבלי להכביד ומבלי להיות עשיר מדי, אפשר לעשות שימוש בו באופן בלעדי, נקודתי או כתוספת יחד עם קרם הלחות הרגיל שלכן – כלומר הוא מוצר מגוון בהתאם לאופן השימוש ואפשר להתאים אותו למידת היובש של העור. הוא מכיל פורמולה פשוטה אך אפקטיבית, שמבוססת על רכיבים שמזינים את העור וגם מסייעים ללכוד את הלחות בתוכו (כתבתי פוסט שלם על ההבדל בין הזנה ללחות ממש כאן).

הוא לא מגרה את העור, לא מכיל רכיבי בישום ולסיכום – סרום יפיפה ובמחיר של 34.9 ש”ח (במבצע) אני חושבת שהוא לא משאיר מקום לטעויות. התחלתי להתנסות במוצרי סימפל רק בשנתיים האחרונות בזכות הסופר פארם ובכל פעם אני מתרשמת מהמותג הזה יותר ויותר, במיוחד כמישהי שבאופן מובהק מחבבת מוצרי טיפוח בלי רעש, צלצולים ופורמולות מורכבות מדי. ניתן להזמין כאן.

Olay Regenerist Luminous

זו גם ההתנסות הראשונה שלי עם מוצרי OLAY וצר לי לומר אבל הסרום הזה לא טוב. הוא מגיע בבקבוק אטום עם פיפטה נוחה לשימוש ומרקם חלבי נעים, שזה בערך הדבר הכי טוב שאני יכולה לומר לגביו. המוצר מבושם מאוד, מכיל מעט מאוד רכיבים שעושים טוב לעור, לצד יותר מדי רכיבים שכל תכליתם היא לשפר את המרקם ואת הניחוח שלו על חשבון תועלות ממשיות. הסרום אמור לסייע בהפחתת כהויות על העור עם הזמן – אני לא חושבת שסביר שיעשה שום דבר כזה לטובת העור, לצערי זה ‘לא’ חזק עבורי ואני גם חושבת שבמחיר של 90 ש”ח במבצע, אפשר למצוא אלטרנטיבות טובות בהרבה, כולל כאן בפוסט אגב. את הסרום ניתן להזמין כאן.

Bioderma Hydrabio serum

אני מודעת לכך שהכרזתי שסימפל הוא המנצח הגדול של הפוסט הזה, אבל אי אפשר לוותר על הכבוד המגיע לביודרמה כמותג ולסרום הזה בפרט. אני מאוד אוהבת את מוצרי המותג וחושבת שיכולתי בקלות גם להרכיב לעצמי שגרת טיפוח באמצעותו ועם לה רוש פוזיי ולהיות שמחה בחלקי. מדובר בסרום לחותי יפיפיה המכיל ניאצינאמיד וחומצה היאלורונית בפורמולה שלא מכבידה על העור. הרכיבים של ביודרמה נוטים להכיל כמות קטנה של רכיבי בישום ומשמרים, כך שהמותג לא קולע לקטגוריית הטיפוח הנקי אם אתן מהמקפידות בנושא, לי אישית זה לא מפריע. למעשה, אני מוצאת שזה סרום מצוין לבעלות עור מעורב ושמנוני שרוצות ליהנות מלחות אפקטיבית אך לא חונקת כך שמדובר בהמלצה חמה. במחיר כמעט זהה לסרום של OLAY מדובר כאן בשינוי של שמיים וארץ. ניתן להזמין כאן.

Clarins Mission Perfection serum

כשעסקתי בטיפוח באופן מאסיבי יותר נשאלתי כמה וכמה פעמים מה דעתי לגבי קלרינס ואני מודה שמעולם לא ידעתי איך לגשת לזה. בעקבות השת”פ עם סופר פארם יצא לי להתנסות בכמה מוצרים ודעתי היא כזו: רשימות רכיבים מאוד מאוד ארוכות, לרוב שלא לצורך. דעתי לגבי המותג היא לאו דווקא שלילית, בטח לא בצורה גורפת (אני נוטה להאמין שבכל מותג יש מוצרים טובים ויש פחות), מצד שני טרם מצאתי את המוצר שאוכל לבוא אליכן ולומר: רוצו לקנות. גם לגבי הסרום דעתי חלוקה: הוא מכיל כל מיני רכיבים משמרים, פיגמנטים ורכיבי בישום שאין בהם שום תועלת, ריכוז נמוך מדי של חומצות להבהרת העור ושילוב נחמד של רכיבי לחות והזנה. אומר בכנות שאני לא רואה את עצמי משתמשת בו, אך אם בכל זאת הייתי עושה את זה – רק ביום ושומרת את התותחים הכבדים לערב, כמו כן, לא הייתי ממליצה עליו לבעלות עור רגיש. הסרום כרגע לא נמצא במלאי.

La Roche Posay Pigmentclar serum

אני מודה שעל אף הסקירה הממושכת, אני קצת מרגישה שהגעתי לפוסט הזה משוחדת לגבי מותגים שאני אוהבת ומותגים שפחות – אבל אין מה לעשות, לה רוש פוזיי זה מותג מושלם. כבר שנים שהוא היחידי שאני ממליצה עליו מהסופר פארם למי שרוצה לטפל קונקרטית באקנה, פיגמנטציה וצלקות פוסט אקנה ואני באמת מאמינה מעל לכל צל של ספק ביעילות המוצרים. האם המוצרים של לה רוש פוזיי מהווים תחליף לרופאת עור, לקוסמטיקאית או לתפריט מותאם אישית של מוצרי איפור? לא. האם אפשר לצפות לראות איתם תוצאות בשימוש קבוע? בהחלט כן, יכולה לחתום על זה.

בסרום הפיגמנקלאר יש את כל מה שדרוש כדי לטפל בפוסט אקנה: חומצה פרולית, חומצה סליצילית וניאצינאמיד. הייתי עושה שימוש במוצר בערבים בלבד ונזהרת לגבי המוצרים שאני משלבת איתו: עשיתי בו שימוש ערב אחד עם הטונר P50 שלי וזו הייתה טעות מרה כי שרף לי הפרצוף, הסרום הזה לא משחק משחקים. אם אתן רוצות המלצה חמה ממני לסרום שלא רק מספק גלואו אלא גם נותן ממש עבודה – זה המוצר, מילה שלי. ניתן להזמין כאן.

Diadermine Expert Eclat Intense

את מוצרי Diadermine הצרפתיים ניסיתי לראשונה בשת”פ הקודם עם סופר פארם והתרשמתי מאוד, לא מפתיע לאור העובדה שיש לי חיבה עזה למוצרי טיפוח צרפתיים. הסרום הנוכחי מקוטלג לבעלות עור בוגר, אבל אני בדרך כלל מדלגת על כל ההגדרות האלה ושופטת לפי הרכיבים והפורמולה. יש למוצר רשימת רכיבים לא רעה בכלל ואף מעניינת עם ויטמין C וחלבון סויה, חלבון שמרים, חומצה היאלורונית ורכיבים בוטאניים נוספים. לאחר שהתנסיתי במוצר בכמה אופנים, הגעתי למסקנה שהשימוש המועדף עליי בו הוא כפריימר לחותי שנועד לספק מראה מואר וקורן לעור הפנים במהלך היום, יותר מאשר סרום טיפולי לשעות הערב נניח. ב-50 ש”ח מדובר בפריימר שיכול להעניק יופי של גלואו כבסיס והכנה לאיפור, עם רשימת רכיבים חביבה עד מאוד. ניתן להזמין כאן.

כעת נעבור לעסוק במסיכות ה- Skin Treats שבהן אני מתנסה לדעתי כבר מעל שנה ותמיד יש לי מסיכות של המותג בבית. כל מסיכה מבוססת על סופר פוד ונוגדי חמצון אחרים, כמו למשל אבוקדו, אוכמניות, דבש המאנוקה, מאצ’ה ועוד – הבדלים שבהחלט מורגשים ברמת הריח והרכיבים, פחות במבחן התוצאה. מבחינתי האפקט של כל מסיכה הוא דומה: מראה מואר, קורן, רענן יותר. המסיכה כל כך נעימה שלא רק העור שלי מרגיש רענן יותר אלא כולי מרגישה אנרגטית יותר ולכן זה טיפול מאסט לפני כל אירוע וימי צילום כשאני רוצה שהעור שלי ייראה זוהר במיוחד ובמיטבו. פתרון מיידי לעור עייף וחסר חיוניות. 

בעלות של 12.9 ש”ח למסיכה, תמיד יש לי כאמור מסיכות בהיכון ואני בוחרת באופן אקראי מסיכה, בשיטת – מה שיוצא אני מרוצה, כי לכולן יש אפקט שונה על אף השוני ביניהן, עם כולן אני משיגה כל פעם מחדש אותה תוצאה בדיוק (שזה מצוין מבחינתי). אין כאן אפקט נבנה או יכולת להשיג שיפור בעור לאורך זמן ואני גם לא מצפה לכך ממסיכות מהז’אנר. מטרתן היחידה מבחינתי היא להעניק טיפול נקודתי ליום בו אני צריכה שהעור שלי ייראה במיטבו ובמבחן הזה הן עומדות בכל פעם מחדש. ממליצה בחום שתמיד יהיו כמה כאלה בבית לכל מקרה ובקיץ תמיד אפשר וכיף להחזיק אותן במקרר. ניתן להזמין כאן.

הסיבה שבחרתי לשלב את המסיכות של Skin Treats בפוסט עם סרומים לחותיים ומזינים היא כי אני מאמינה שזו דרך מעולה להשיג מראה זוהר באמצעות טיפול ביתי שהתוצאות שלו ניכרות לעין באופן מיידי. גם אני כבעלת עור מעורב וגם בקיץ, לא נרתעת מהשילוב של שני הז’אנרים הללו כי כאמור, לפי תפיסת היופי שלי עור קורן זה תמיד יפה ובמקום להילחם בשמנוניות אני מאמצת אותה בברכה ודואגת שאם כבר, תיראה בסטייל.

איזה מוצרים מעניינים אתכן מהסופר פארם? יש מותגים נוספים שהייתן רוצות שאסקור?