מאז סגר הקורונה אני מחפשת את עצמי מחדש מבחינת בילויים ומרגישה שדייקתי לעצמי את הבחירות. אילו היה ניתן לתמוך בכל העסקים המקומיים והקטנים כך שייחזרו לעמוד על הרגליים הייתי עושה זאת בשמחה, אבל גם את המצב הכלכלי ואת הפגיעה שאני עצמי חוויתי אני צריכה לקחת בחשבון ולכן ימי מסעדות השף והקצב שבו נהגתי לאכול בחוץ – מבחינתי תמו ופסו מן העולם. אני מתרכזת עכשיו הרבה יותר באוכל ביתי ואם אני אוכלת בחוץ, מעדיפה לבחור במקומות פשוטים, מאווררים ונגישים יותר. כמו כן, מעדיפה לא להתרכז אך ורק בישיבה בחוץ לצרכי אכילת מזון, מגמה שהתחלתי איתה גם קצת לפני הקורונה ואני בוחרת לחזק כאן: משתלות, משקים, תערוכות, גלריות – יש עולם שלם של תרבות לצרוך, לא רק בתל אביב ולא רק במרכז.

בדיוק מהסיבה הזו הכנתי לנו הצעת הגשה ליום כיף והפעם באזור רחובות. את אפיפיט אני מכירה כבר שנים רבות מירידי מכירות אליהם עדנה, האישה שמאחורי המותג, הייתה מביאה מקבצי עציצים. יש לי צילומים של דוכני הירידים של אפיפיט מ-2015, אז עוד לא ממש אהבתי עציצים וצמחייה כפי שאני אוהבת היום ובכל זאת, כנראה משהו בי נמשך לצבעוניות ולטקסטורות – וגרם לי לצלם את “אפיפיט” כבר אז. כמובן שהחוויה של ביקור ביריד שונה לחלוטין לעומת הביקור ב”אפיפיט” עצמם הנמצאים במושב גאליה: ממלכה של סוקולנטים, קקטוסים וצמחים נדירים עם חממה שמרגישה כמו ביקור בגן בוטני. 

אני חושבת שטיילתי בתוך אפיפיט במשך כשעה וחצי ביום שישי האחרון, כל פעם מגלה עציץ חדש וכל פעם מתרגשת מאוד. חוויית הביקור ב”אפיפיט” היא קודם כל מאסט אם אתן חובבות אמיתיות של צמחים ואולי גם מתעניינות בצמחים נדירים כמוני, אבל גם אם לא, המקום בהחלט שווה ביקור. מדובר בעסק משפחתי מקסים והזדמנות לתמוך במשתלת בוטיק וגם להביט באוספי הצמחים הנדירים של עדנה אשר אינם מוצעים למכירה.

לבירור שעות פעילות ותיאום הגעה אפשר להתקשר ישירות לאפיפיט: 0505939519

התחנה הבאה היא משק מלמד בכפר הנגיד, משק העופות האורגניים היחידי בארץ. מקום שמבוסס על גישת Farm to table ואפשר ליהנות בו מארוחה טעימה (ממש לא רק עופות), לקנות מצרכים הביתה או לשבת על הדשא לפיקניק נעים. המקום מאוד מאוורר ומתאים לאווירת קורונה, מקפידים בו על מדידת חום ועל כיסוי באמצעות מסיכות.

אנחנו הזמנו מקומות מראש בשולחן (אם כי הפיקניק היה נראה נהדר) ופתחנו שולחן עם כל מיני סלטים וממרחים כמו ממרח במיה, סלט טרי, ממרח סקורדליה, לחם וחומוס. כל חומרי הגלם היו טריים ביותר, האוכל היה טעים ברמה שקנינו כמה ממרחים הביתה והתפריט כולו היה פשוט, משביע ומספק. יש להם במקום גם בירה מקומית, יינות מקומיים וסיידר מקומי – וגם ביום החם שבו ביקרנו הייתה רוח נעימה והיה נעים לשבת בחוץ מבלי לסבול. זה יכול להיות בילוי קלאסי לחברות, לזוגות וגם למשפחות.

יצא לנו חשבון של 125 ש”ח לאדם כולל שירות, שזה לגמרי לא רע לנוכח העובדה שפתחנו שולחן עם הרבה מאוד מנות. אגב, למרות שזה משק של עופות, גם צמחוניים וגם טבעוניים יכולים ליהנות מארוחה ללא שום בעיה (בהנחה שאין בעיה עקרונית עם הקונספט) כי יש לא מעט אופציות ידידותיות גם לצמחונים וגם לטבעונים. 

משק מלמד נמצאים בכפר הנגיד, אנחנו הזמנו מקום מראש ליום שישי בצהריים, אבל לדעתי אפשר גם להיות ספונטניים. לנו יום הכיף הזה העביר יום שישי שלם בצורה נעימה וכזו שהרגישה בטוחה, זו גם הייתה הזדמנות כיפית לצאת ולהתאוורר קצת מהעיר. אם אתן משחזרות את יום הכיף הזה מוזמנות כמובן לתייג אותי!