את חשבון הפטריאון הקמתי בתקופת הסגר בקורונה בלית ברירה: כשלקוחות התחילו לעזוב ופרויקטים התחילו להידחות למועד בלתי ידוע, הבנתי שזה עניין של לפעול או לחדול. המחשבה אודות הפטריאון, שתמיד הייתה לי בראש, הפכה פתאום לאקט מובהק של הישרדות, כזה שאין לי מה להפסיד אלא לנסות אותו. מתוך החששות האלה גיליתי משהו שהייתי צריכה לדעת הרבה לפני כן: לשלם על תוכן זה יותר מלגיטימי.

היופי בפטריאון, שמאפשר לתמוך באופן חודשי באמנים ויוצרים במדרגות תמיכה שונות – זה שלא מדובר בחובה. אני יכולה להזמין אתכן להמשיך לצרוך את התוכן ללא עלות, במטרה שהתוכן יהיה זמין ונגיש לכולם ובמקביל גם לבקש מכל מי שמתאפשר לה לשלם על תוכן ויש בה את הרצון בכך – לעשות זאת. כי על תוכן ראוי לשלם בדיוק על טיפ בבית קפה, נטפליקס או חולצה מאסוס. 

ההחלטה לפתוח פטריאון בתקופת הסגר הייתה כאמור הישרדותית נטו: היה לי ברור שלא אצליח להיות כרגע ריווחית, אבל לכל הפחות הייתי זקוקה למשאבים כדי לאפשר לאתר להניע את עצמו: כדי לשלם לנשים שעובדות איתי, כדי להמשיך לייצר את התכנים שאני ואתן רגילות שעולם כאן, כדי למנוע קריסה מוחלטת. אני גאה לומר שלמרות כל מה שקרה בשוק העבודה בחודשים האחרונים, אני המשכתי. לא רק שהמשכתי, הצלחתי לשלם בדיוק באותה צורה לעובדות שלי מבלי למנוע מהן אפילו שקל וזה משהו שאזקוף לזכותי ולזכותכן לעד. ביחד, הראינו שנשים שתומכות בנשים הן כוח כלכלי שיש לו ערך עצום, כזה שיכול להניע תהליכים ולהציל עסקים.

הקהילה שלנו בפטריאון

בעלות ממוצעת של טיפ בבית קפה, נוצרה לה תת- קהילה בפני עצמה, שדברים קסומים קורים בה. אני גאה לומר שבפטריאון שלי, למרות שהוא מבוסס על תשלום חודשי, יש תחושה של שיח בין חברות. במסגרת התוכן החדש שנוצר שם, עולים שאלונים, מתפרסמים פוסטים, נשלחים ניוזלטרים, מתקיימות שיחות בזום – ויש פודקאסט שבועי, ז’אנר חדש, שהחלטתי פשוט לצלול לתוכו כדי להעניק מימד נוסף לתוכן, שבו אני מדברת את לבי בצורה פתוחה וגלויה, ללא שום מחסומים וללא פילטרים, כי זה אך ורק שלנו.

שם גם עלו תכנים כמו סיור היכרות עם העציצים החדשים שלי, פוסטים על הווישליסטים השונים שלי ואתרי הספרים האהובים עליי, שם אני שואלת איזה אוספים שלי תרצו לראות ובהתאם לכך יוצרת את התוכן. יש שם שפה מאוד מותאמת אישית וכיף לי לייצר תוכן נוסף לחברות קהילת הפטריאון ולבקשת – מבלי לגרוע מהתכנים שכבר עולים בכל שאר המדיות שלי ללא עלות. אתן יודעות למה? כי התמיכה הכלכלית הזו מאפשרת לי לעשות את זה.

את הפטריאון אמנם הקמתי ממקום של הישרדות אבל היום אני חושבת עליו במקום של צמיחה עסקית. הסכום שאתן משקיעות בי בחודש, בין אם זה בעלות של טיפ בבית קפה, בעלות של מנוי בנטפליקס או בעלות של חולצה באסוס – מאפשרים לי לעשות דברים נפלאים. מאפשרים לי לחקור לעומק נושאים שחשוב לי להביא לקדמת הבמה, מאפשרים לי לעבוד עם מעצבות ישראליות נפלאות, מאפשרים לי להחזיר לקהילה. מאפשרים לי ליצור בית לתוכן מכיל ומגוון – ולי באופן אישי מאפשרים להתפרנס בכבוד ולצאת לעצמאות כלכלית, קריטריון שהוא לא פחות חשוב. השאיפה היא, ככל שהפטריאון ימשיך לצמוח, להגיע למצב שבו המגזין שלי נטול לחלוטין מאינטרסים שיווקיים, מצב שבו אתן הקהל, גם לקוחות משלמות והשיח על התכנים לא נעשה מול לקוחות חיצוניים – אלא רק מולכן.

כמובן שזה לא משפיע על העובדה שהמגזין, האינסטגרם, הקהילות בפייסבוק, העמוד בפייסבוק, הניוזלטר שנשלח לכולכן – אלו תמיד יהיו זמינים ונגישים לכולן, אך זה גם המקום שלי לבקש: אם אתן נהנות מהתוכן ומתאפשר לכן כלכלית, אנא בחרו להשקיע בו. להשקיע בו מתוך מחשבה שזה לגיטימי בדיוק כמו כל הוצאה אחרת שיש לכן, להשקיע בו מתוך הידיעה שאתן תומכות בעסק מקומי לכל דבר ובעסק נשי. להשקיע בו מתוך הידיעה שהכסף שלכן מגולם באופן מיידי בחזרה בעשייה שלנו ומאפשר לנו לצמוח ולעשות דברים חדשים.

אילולא הפטריאון, לאור כל מה שקרה בארץ ובעולם בחודשים האחרונים, אני יכולה להבטיח לכן שלא הייתי יכולה ליצור תכנים שעוסקים בפוריות, בחיוביות רעילה, במיניות, בדימוי גוף. התכנים הללו דורשים לא מעט מחקר, פנאי רגשי וזמן – משאבים שאתן הענקתן לי בתמיכה שלכן בכך שלא הייתי צריכה לנתב את הזמן הזה כדי לחשוב איך אוכל להביא לקוחות חדשים למגזין ולהצדיק את קיומו.

דרגות תמיכה במגזין

במגזין נכון ליום זה יש כמה דרגות תמיכה, את חלקן אני משיקה היום:

+ תמיכה ב-4$, התמיכה הבסיסית ביותר, השקולה לטיפ חודשי שאתן יכולות להשאיר לי כהערכה לתוכן שלי. בתמורה תקבלו גישה לכל התוכן הבלעדי שעולה בפטריאון, מארז הצטרפות וכל חודש יישלח אליכן שי דיגיטלי בהפתעה.

+ תמיכה ב-10$, שבעבורה תקבלו את כל מה שזמין גם לדרג הקודם, כולל ניוזלטר חודשי שמאגד בתוכו כל מיני המלצות כיפיות (ולא מסחריות), חומר קריאה ודברים מגניבים שמצאתי ברשת.

+ תמיכה ב-25$, שעבורה תקבלו את כל מה שזמין לדרגים הקודמים, כולל שיחת זום חודשית שבה אנחנו מדברות בין חברות על כל מה שמתחשק ואני גם משתפת אתכן במאחורי הקלעים בנעשה במגזין.

+ תמיכה ב-30$, שעבורה תקבלו את כל מה שזמין לדרגים הקודמים, כולל מוצר בעיצובנו שיישלח אליכן במשלוח בינלאומי עד הבית. בין המוצרים: תיק בד, ספל, חולצה ופרינט, כולם בשפה של המגזין!

מבחינת התוכן שעולה לפטריאון וזמין לכל התמיכות תוכלו למצוא פוסטים שעולים לשם לפני שהם עולים במגזין, פודקאסט שבועי, פוסט שבועי, סקרים ועוד הפתעות נוספות, כולל הפטריאון Lens שזו בעצם התשובה של פטריאון לסטורי וגם לשם עולה תוכן שזמין רק ל-24 שעות. התשלום בפרטריאון מתחדש באופן חודשי אוטומטית אלא אם כן אתן מפסיקות אותו, אתן יכולות להפסיק אותו בכל זמן שתרצו. התמיכה בדרג הגבוה ביותר, ה-30$, שמעניקה לכן מוצר פיזי כחלק מהתמיכה, כרוכה בהתחייבות לשלושה חודשים. 

זו הזדמנות לומר תודה ענקית ל-193 התומכות שהביעו את תמיכתן בתשלום עד היום, האמונה שלכן בי גורמת גם לי לרצות לחקור את גבולות יצירת התוכן שלי כל פעם מחדש וזו גם ההזדמנות לומר לאלו מכן ש(עדיין) לא תומכות, עד כמה אני מעריכה את כולכן ומבקשת, אם מתאפשר לכן, להשאיר לי טיפ – כי הטיפ הזה יוצר שינוי ענק עבורי ועבור הקהילה שלנו. לתמיכה הקליקו כאן.