אני חושבת שאת האהבה שלי לנרות גיליתי לפני משהו כמו 8-9 שנים, הרבה לפני שידעתי שאפשר לעשות שימוש בחברות שילוח כדי לייבא מוצרים לארץ. הייתי אז מזמינה נרות מיניאטורים של באת’ אנד בודי וורקס מאיביי במחירי משלוח פראיים ולו כדי לקבל נגיעה קטנה של חו”ל עטופה בניחוחות שלא הכרתי כאן. הזמנים חלפו, לייבא מבאת’ אנד בודי וורקס שעד היום לא שולחים ישירות לארץ – זה אמנם קצת מסורבל אבל לא ביג דיל. אני? אני כבר המשכתי הלאה למחוזות אחרים.

באת’ אנד בודי וורקס כבודם במקומם מונח אך אני כבר פחות מתחברת למותג. ראשית, איכות הנרות שלהם ירדה באופן משמעותי מאז שהכרתי אותם ועד היום. השילוב בין איכות הבעירה המשתנה לבין העובדה שניחוחות רבים הם בעצם מוצרים זהים שחזרו לחנות תחת שם ואריזה שונים – לא ממש עושים לי חשק. גם תהליך המשלוח עצמו, האופן שבו צריך לעשות שימוש בקופונים ולהרכיב סל שיהיה הכי כדאי מבחינת עלויות, כמויות ומשקל, לא מעוררים בי חשק רב להזמין.

אחרי שבהזמנה האחרונה מלפני כמה שנים הזמנתי לי שישה נרות בעלות של 400 ש”ח וגיליתי שנר אחד שכחו מההזמנה וחלק מהנרות היו בינוניים עד כדי מאכזבים החלטתי: אני לא רוצה להתפשר על ניחוחות לבית, לכן מעדיפה להשקיע בנרות יוקרתיים – פחות בכמות ויותר באיכות. נרות שאני יודעת שהבעירה שלהם מעולה, הניחוחות טובים וזמן השימוש בהם מספק.

זה כמובן גרם לי לגלות את Diptyque שעדיין תופסים את המקום הראשון בעיניי מבחינת איכות והערך תמורת המחיר (בייחוד אם מזמינים באחד המבצעים באתר ספייס NK) אך יש להם גם כמה מתחרים ראויים: אני מאוד אוהבת את הנינחוחות של Overose שהוא המותג הורדרד היפיפה בתמונה, כך שהם מספקים לא רק אריזות פוטונגניות אלא גם מוצר משובח. אני אוהבת את המוצרים של בלה פרויד עם הסלוגנים האייקונים על האריזות אך ניחוחות מדויקים לא פחות ואני אוהבת את Malin & Goaetz, עם ניחוחות מסתוריים ועמוקים – ובעירה משובחת. ברשימה למטה תוכלו למצוא את כל המותגים האהובים עליי, כולל ניחוחות שהזמנתי לאורך השנים בעצמי או לכל הפחות הסנפתי אותם כך שאוכל להמליץ עליהם ממקור ראשון. אני אוהבת אגב גם מאוד את הריחות של אנתרופולוג’י, כך שגם זו אופציה מעולה – אבל אותם לא הצלחתי למצוא אונליין משום מה כך שהם אינם מופיעים בפוסט, אך דעו שהם לגמרי ברשימה.

מהם מותגי הנרות האהובים עליכן?