כמו תמיד פניתי לחכמת הקול גירלז, כדי להעשיר את רשימת הקריאה שלנו עם ספרים אייקוניים, חד פעמיים והכרחיים לדעתכן. ממש נהניתי מהרשימה המגוונת של ספרי פרוזה מקור, תרגום וספרי הדרכה שונים. משהו לכל אחת שמחפשת לגוון את אוסף הקריאה שלה.

+  “המטופלת השקטה”, מותחן פסיכולוגי מרתק, עם הצצה קטנה לעולם הטיפול מנקודת מבטו של המטפל. בתור מטפלת באמנות התחברתי מייד לעניין הטיפול שבספר, אבל לא צריך רקע פסיכולוגי בשביל להבין אותו. מי שאוהבת ספרי מתח – מומלץ! וגם מי שיש לה זיקה לעולם הטיפול, או שוקלת להתחיל ללמוד מקצוע טיפולי – יש כאן דוגמה לאיך נראים חייו של המטפל, השיקולים המקצועיים. אחד הספרים הטובים שקראתי בשנים האחרונות. את המטופלת השקטה בחרה טל דינור וניתן להזמין אותו כאן.

+ “חכמת האדישות”, ספר שאותו בחרה אריאן בוכניק, הספר של הבלוגר והסופר האמריקאי מארק מנסון עוסק בקבלת החלטות טובות בחיים. ניתן להזמין אותו כאן.

+ “החיים ומה שלבשתי”, תפור למידותיה של כל קול גירל. קליל, מצחיק, ומערב בתוכו גם סודות למלתחה איכותית מהודקת. את הספר בחרה נטלי בן דוד וניתן להזמין אותו כאן.

+ “אולי כדאי לך לדבר עם מישהו”, של לורי גוטליב. הסיפור עוסק בפסיכולוגית ובסיפור האישי שלה ושל מטופליה (כמובן שמות בדויים וכו). בעיקר אהבתי את הגישה והאופטימיות בנוגע לתהליך הטיפול ולכך שבהתמדה ניתן להגיע לתוצאות. ממליצה בחום! בחרה אותו אנה שלפמן וניתן להזמין אותו כאן.

+ ” האדם מחפש משמעות”, תמיד הקריאה בו סופר מרתקת, מההיבט הפסיכולוגי ובכלל. על הספר ממליצה אורפז חן וניתן להזמין אותו כאן.

+ “פרש הברונזה”, הרומן הכי טוב שקראתי אבר! על הספר ממליצה שרה עמר וניתן להזמין אותו כאן.

+ ” הפרק השני של החיים מתחיל כשמבינים שיש רק פרק אחד”, מומלץ מומלץ מומלץ! סיפור על אישה אחת שמחליטה ומצליחה להחזיר לעצמה את השליטה בחייה. על הפרק ממליצה צליל סייפרמן וניתן להזמין אותו כאן.

+ “בודהיזם ללא אמונות”, בודהיזם ללא אמונות – דן ומציג את אורח החיים הבודהיסטי ועל היכולת להשתחרר מחפצים מקומות וא.נשים וטוען ש- attachment is the source of all suffering וזה ממש ממש התחבר לי ללואו ביי. על הספר שוב ממליצה לנו שרה עמר וניתן להזמין אותו כאן.

+ “באדולינה”, הוא ספר פנטזיה קסום של גבי ניצן שמקדם ערכים כמו אינדווידואליזם ואהבת החיים. ניתן להזמין אותו כאן.

+ “החברה הגאונה”, אלאנה פרנטה. כל הסדרה מדהימה 4 ספרים סוחפים, מרגשים מהממים על חברות של נשים ונכתב ע״י אישה. על הספר ממליצה כרמל סלע וניתן להזמין אותו כאן.

+ “כשהגלים מתחזקים”, של שרון צוהר- מסופר על הניסיון של מורן, קצינה בצה”ל, להתקבל ל’שייטת’. אמנם במציאות לא שירתה אף אישה בשייטת, אבל הסיפור כל כך מרגש, והחוויה שלה בזמן הגיבוש, המושגים השגורים בחיל הים ובעיקר במסלול הזה, וכמובן סיפור האהבה היפה שנשזר לאורך הספר. מעיין כהן קוטלר ממליצה וניתן להזמין אותו כאן.

+ “מתנת הכוכבים”, אליס מצטרפת למשלחת של אלינור רוזוולט לחלוקת ספרים בעיירות שכוחות אל. הספר מתאר את קורותיהן של הנשים במשלחת והגברים שהן אוהבות. על הספר ממליצה רחל וניתן להזמין אותו כאן.

+ “אמנות ההקשבה לפעימות הלב”, ספר מרגש עם עלילה עמוקה ורוחנית שמעביר בצורה כל כך מוחשית איך זה להיות עיוור ואיך כתוצאה מכך החושים האחרים מתחדדים פלאים. על הספר ממליצה הילה אסאו וניתן להזמין אותו כאן.

+ Origin Story, היסטוריונים בדרך כלל בוחרים להתמקד בטיימליין מאוד מצומצם ולחקור אותו לעומק, אבל לא דיוויד כריסטיאן שהחליט לכתוב ספר על ההיסטוריה כולה. הספר הוא רב מכר של הניו יורק טיימס, בחרה אותו מרגריטה גור וניתן להזמין אותו כאן.

+ “חייבים לדבר על קווין”, רומן פסיכולוגי שלאחר מכן קיבל עיבוד קולנועי, שמתואר כיצירה מבריקה על ידי מור אוזרקובסקי וניתן להזמין אותו כאן.

+ “אוליב קיטרידג'”, אולי חלקכן מכירות את הסדרה (שגם מעולה) ומבוססת על ספר שנכתב ברגישות ובחכמה. על הספר ממליצה יערה זיכוריאל וניתן להזמין אותו כאן.

+ Inheritance, ספר פנטזיה של כריסטופר פאוליני, הרביעי מתוך סדרת ספרים בשם The Inheritance Cycle. ניתן להזמין כאן.

כדי להמשיך לנהל דיונים על ספרים, לעקוב אחר הנעשה בבוק קלאב שלנו ולקבל המלצות מקול גירלז אחרות, ממליצה לכן להצטרף לקבוצת הפייסבוק החדשה שלנו, שמיועדת לכל חובבות הספרים באשר הן, בפייסבוק. ממש כאן.