אקדים ואומר שאני לא ממש מאמינה שהפוסט הזה נוצר עקב בקשה שלכן ואם לדייק – עקב בקשה שלכן לתמוך בעשייה שלי. קיבלתי בחודשים האחרונים כמה וכמה פניות, שעליהן הייתי אסירת תודה, שאייצר לינק אפילייאט לאתר מסוים שממנו היה רצון לבצע רכישה על מנת שאתוגמל עליה. זה מאוד לא מובן בעיניי שיש מספיק מודעות ורצון לתגמל אותי באופן כזה ואז עלו גם השאלות: על איזה מהרכישות אני מתוגמלת? על איזה אתרים? ואולי כדאי שאכין רשימה מסודרת? 

אז החלטתי להרים את הכפפה ולעשות את זה בדיוק.

מה זה אפילייאטס?

ידועים גם בתור לינקים ריווחיים או תוכנית שותפים. מדובר בלינק ייחודי שמאפשר לי לקבל עמלות על רכישות שנעשות דרכי. העמלות לא יוצאות מהכיס של הלקוחות ואני גם לא מקבלת עליהן שום אינפורמציה נוספת. למעשה, גם אם לחצתן על לינק ולבסוף קניתן מוצר אחר – אני לא יודעת מה תכולת עגלת הקניות שלכן ומה לבסוף רכשתן. האינדיקציה היחידה שלי היא שהלינק שעליו הקלקתן עניין אתכן וביצעתן ממנו רכישה. 

דבר נוסף הוא שבחלק המקרים הלינקים הייחודיים שלי “חיים” עד 30 יום. זה אומר שהמוצר הזה יכול להישאר בווישליסט שלכן עד תקופה של חודש ימים ובכל שלב במהלך החודש – במידה וביצעתן רכישה, אני עדיין מקבלת על זה תשלום. העובדה שאני לא מתוגמלת רק על המוצרים המדויקים שאליהם אני מקשרת והלינקים חיים גם לאחר מועד פרסום הפוסט, עוזרת לי לייצר הכנסות מאפילייאטס שמהוות חלק מהעשייה שלי בתור יוצרת תוכן. 

על אף שאני לא יודעת בדיוק מה תכולת סל הקניות שלכן, אני לגמרי מרגישה שאני יכולה לנתח מגמות ולזהות תחומי עניין על סמך ניתוח נתוני האפילייאטס שלי. לא פעם ניתוח האפילייאטס עזר לי לייצר תכנים שרלוונטיים לקהל שלי, כך שמבחינתי זו עוד דרך ללמוד את הרגלי הקניות הכלליים שלכן במטרה לייצר תוכן שמסתמן שתאהבו. מאז שהתחלתי לעבוד עם אפילייאטס, לפני ארבע שנים, זה יצר עבורי קפיצת מדרגה משמעותית גם ברמת התוכן וגם בעבודה שלי מול מפרסמים מכיוון שזה העניק לי אינפורמציה שלא הייתה קיימת ברשותי קודם. פעם לא הייתי מודעת לכוח שלי כיוצרת תוכן וליכולת שלי להניע לפעולה והיום בזכות האפילייאטס, אני מבינה היטב את הערך שלי וזה מאוד משמעותי לי כבעלת עסק.

איך יודעים שבפוסט יש לינקים ריווחיים?

לפני כשנה השקתי מערכת סימון פוסטים, שבמסגרתה כל פוסט ממומן, עם לינקים ריווחיים ועם מוצרים שניתנו לסקירה – מסומנים עם גיף בתחילת הפוסט, כמו גם הפוסט הזה. אני מוצאת שרק דברים טובים קרו מאז שאני דוגלת בשקיפות הזו ומרגישה שזה גם מה שמעורר בכן את החשק לתמוך, מכיוון שאתן יודעות מה נעשה מאחורי הקלעים ואיך העולם הזה עובד. 

אם אתן רוצות לקנות מוצר שעליו אני ממליצה או לבצע רכישה מאתר שמזוהה איתי ואני נוטה להמליץ עליו – יישמח אותי מאוד אם תחליטו לעשות את זה מהלינקים שמופיעים בפוסטים השונים במגזין/ בסושיאל מדיה שלי או מהלינקים שריכזתי עבורכן כאן. כאמור, עבורי זה מצטבר להכנסה ממשית שאני יכולה לגלגל חזרה לצורך תחזוקת המגזין, תשלום לנשות מקצוע, פיתוח מיזמי תוכן חדשים וכו’. 

ראוי גם לומר שאני לא דוחקת אתכן לקנות, לא במצב הנוכחי ולא בכלל. למעשה, זה כלל לא משנה לי האם תחליטו לקנות מוצר כזה או אחר, ממותג כזה או אחר. כל בחירה שתעשו, אם תחליטו לעשות אותה – היא שלכן בלבד וכמו שחשוב לי לייצר לעצמי הכנסות ולהיות ריווחית, חשוב לי גם לא ליצור לחץ על נשים אחרות ולעודד צרכנות מוגזמת. בדיוק מהסיבה הזו בכל תקופת הסגר לא עסקתי בקידום הלינקים שלי בכלל, על אף הפוטנציאל לעשות מכך כסף, מכיוון שהרגשתי שזה לא הוגן לקדם מוצרים כשכולנו יושבות בבית ונמצאות במתח עצום.

חשוב גם לציין שיש אתרים שלא מתגמלים אותי בעמלות אפילייאטס, כמו למשל נקסט, אתרים רבים בארץ או אתרים נישתיים מאוד בחו”ל. אני עדיין מקשרת אליהם גם אם אין לי מכך תועלת ממשית, כי המטרה העיקרית שלי היא לייצר ערך בתכנים שאני מפרסמת.

האתרים שאיתם אני עובדת

+ אסוס

+ Everlane

+ Cult Beauty

+ Urban Outfitters

+ Amazon

+ Aliexpress

+ Ebay

+ Book Depository

+ Shopbop

+ The Outnet

+ Net A Porter

FarFetch

+ Iherb

+ Space NK

+ Glossier (דורש חברת שילוח)

+ UNIQLO (דורש חברת שילוח)

+ LookFantastic

+ Trouva (נכון לרגע זה הפסיקו את המשלוחים לישראל כתוצאה מהקורונה, אבל בוודאי ייחדשו בהמשך)

+ Society6

+ קליניק

+ אסתי לאודר

+ בובי בראון

+ מאק

+ Weshoes

+ קטרינה טיפוח אורגני

+ קומי

תודה שוב על התמיכה ועל כל בחירה לקנות מהלינקים שלי. אתן נפלאות!