אני לא מאמינה שכבר חלפה שנה שלמה מאז שהפסקתי גלולות וכמעט שנה, מאז שהתחלתי את המסע של כתיבה על בריאות נשית כאן במגזין. יש לי כל כך הרבה תובנות לחלוק איתכן ואני מודה שכבר חיכיתי לציון הדרך הזה כדי לשתף אתכן בכל מה שחוויתי השנה. 

מיגרנות

השינוי הכי משמעותי והכי מטורף שחוויתי היה עם המיגרנות שלי. עד לפני שנה, סבלתי ממיגרנות בתדירות של פעמיים – שלוש בחודש. אלה היו מיגרנות משתקות, עם ראייה מעורפלת וכאב בלתי נסבל בצד ימין של הראש. נאלצתי לקחת כדורים שהוציאו אותי מכלל פעילות וכל ניסיון להמשיך לעבוד כרגיל (מה שקרה לא מעט פעמים) תוך כדי המיגרנה היה סיוט. כל התקף כזה נמשך יומיים ולעתים התלוו אליו גם בחילות עזות.

המיגרנות היו מבחינתי מחלה כרונית לכל דבר ועניין. ניסיתי לאורך השנים כל מיני דברים שהמליצו לי כדי לעזור עם המיגרנות, כולל כל מיני בדיקות, הפסקה עם כל מיני סוגי מאכלים, זיהוי מוקדם של כל מיני טריגרים – אבל מעולם לא עלה בדעתי להפסיק לקחת גלולות ומעולם לא ייעצו לי לעשות זאת. על אף שניסיתי שלא לאפשר למיגרנה להכתיב לי את החיים, בפועל זה בדיוק מה שקרה ותמיד חששתי מהנורא מכל: לגלות שקמתי עם מיגרנה. זה השפיע לא מעט גם על הבריאות הנפשית שלי.

לא אגזים ואומר שאני מרגישה שקיבלתי חלק מהחיים שלי בחזרה. מעבר לכך שנחסכו ממני ימים של כאבים נוראיים כל חודש בחודשו, לא תמיד בצורה שיכולתי לחזות מראש. עצם העובדה שתמיד חששתי לקבל מיגרנה והיו כל מיני ניואנסים שהיו יכולים ליצור אותה – גרמו לכך שהיא כאמור בלו”ז שלי ובסדר היום שלי. פחדתי שהמיגרנה “תיפול” על נסיעות, על אירועים חשובים, מה שקרה לא פעם בעבר. כל יציאה משגרה היוותה טריגר למיגרנה אך גם בשגרה עצמה היא הופיעה באופן קבוע. אני בהחלט יכולה לומר שהיא הרסה לי את החיים. בשנה שחלפה, קיבלתי מיגרנה פעם אחת ויחידה שאני זוכרת והיא לא הייתה בעוצמות של המיגרנה שהייתה לי בתקופת הגלולות.

העור שלי

אני מניחה שאתן יודעות שהעור שלי הוא תהליך בפני עצמו. לפני שנה וחצי התחלתי לשתף פעולה עם גאל, הקוסמטיקאית היחידה שהסכמתי שתיגע לי בפנים. התחלנו את התהליך חצי שנה לפני הפסקת הגלולות, כשהיו עדיין שאריות של אקנה מדי פעם והיו כתמי שמש כהים מאוד, במיוחד בצד ימין של הפנים. על העור הבהיר שלי, כתם השמש שהיה לי, בגודל שלו ובגוון שלו, היה נראה נוכח מאוד – גם עם מייקאפ מעליו וזה מאוד תסכל אותי.

תוך חצי שנה הגענו להישגים מרשימים אבל אז הפסקתי גלולות וכבר הכנתי את עצמי לטנטרום של העור שלי ושכל ההישגים המשותפים שלנו יחד יימחקו. למעשה, הייתי משוכנעת שגלולות הן הגורם המאזן שמונע מהעור שלי להגיב בצורה עוד יותר חמורה. חודש חלף, חודשיים חלפו, העור נשאר במראה נפלא. הייתי משוכנעת שאני וגאל ניצחנו את השיטה, ניצחנו את ההורמונים, אבל שלושה חודשים לתוך הפסקת הגלולות גיליתי שהבדיחה היא על חשבוני.

בתמונה השמאלית נדמה לי שאני עם מעט איפור עליי, אפשר לראות גם את כתם השמש במלוא הדרו. זה היה שלושה חודשים אחרי הפסקת הגלולות ותשעה חודשים עם גאל. אחרי שהעור היה חלק במשך חודשים, שמתי לב שהתחילו לצוץ בקו הלסת פצעים, בבת אחת, גדולים וכואבים. שבועיים אחר כך המצב החמיר עוד וזה הרגיש שתוך כמה ימים צצו עשרות פצעים באזור של קו הלסת – כואבים ומציקים, כמובן שלא יכולתי להפסיק לגעת בהם. את התמונות האלו אגב שלחתי לגאל בוואטסאפ, בלי להתבייש, כי ידעתי שהיא מלווה אותי בתהליך הזה ובהתאם לכך היא מיד התאימה ושלחה לי מוצרים שנועדו לבלום את ההתפרצות. היא אמרה שזה לא אקנה של ממש, אבל זו בהחלט הייתה התפרצות כועסת מאוד.

זו אני, ללא איפור בכלל בתמונה שצולמה עכשיו. כתם השמש על לחי ימין, כמעט נעלם לגמרי. מזכירה לכן שגם עם מייקאפ לא יכולתי לכסות אותו בעבר, כן? גם האקנה נעלם לגמרי והכל בזכות גאל. אל תחשבו שזה היה קל: הטיפולים שעברתי יחד איתה בחורף היו אגרסיביים מאוד, כואבים מאוד, ממש לא תענוג גדול. התמסרתי לזה באופן מוחלט ועשיתי שימוש בתפריט הטיפולים שהתאימה לי על מנת לעשות את המקסימום שאפשר מהצד שלי כדי שזה יעבוד. זה לא היה קל, אבל הוכיח את עצמו: העור שלי הכי חלק שהיה נראה אי פעם ואני ממשיכה לתחזק אותו לפי ההנחיות שלה.

לבניית תפריט טיפולים ומוצרים מותאם אישית, מזמינה אתכן ליצור קשר עם גאל במספר 0545393522, או ממש כאן.

מה לגבי מוצרים אחרים?

במהלך השנה וחצי האחרונות שמרתי נאמנות, בטח שלגאל בתור קוסמטיקאית אבל גם למוצרים שלה. כתבתי על כך גם בתחילת התהליך: אם החלטנו ליצור שיתוף פעולה לאורך זמן, אני מרגישה צורך להתמסר אליו לגמרי. גאל לא ביקשה או דרשה שאשתמש במוצרים שלה באופן בלעדי אבל זה הרגיש לי נכון, הרגיש שזה עובד ואני לא צריכה יותר מזה.

כשאני רוצה או מתבקשת לסקור מוצרים חדשים, אני עושה הפסקה הדרגתית מהמוצרים של גאל לטובת הסקירה למשך פרק הזמן שהיא מצריכה ממני. אמנם הצרכים האישיים שלי השתנו, אבל יכולות הסקירה שלי והפרמטרים שאני שמה עליהם דגש עדיין רלוונטים ולכן אני עדיין יכולה לסקור מוצרים ללא קושי. חלקם נכנסים לתפריט הטיפוח שלי גם מעבר לסקירה וחלקם לא, אני תמיד נוהגת בשקיפות ואומרת שיש לי רק פרצוף אחד ולכן ריאלית אני לא יכולה להשתמש בכל המוצרים שנשלחים אליי, אבל אני בהחלט סוקרת ומנסה את המוצרים שאני כותבת עליהם – גם תוך כדי התהליך עם גאל, כדי לבחון אותם בצורה אמיתית וכנה.

החשק המיני

כבר בפוסט הראשון אחרי הפסקת הגלולות דיווחתי שגיליתי את המיניות שלי מחדש. הרגשתי שהחשק המיני שלי כבר יחסית נמוך כל השנים שהייתי על גלולות וייחסתי את זה לעובדה שהייתי במערכת יחסים ארוכה ומונוגמית – ואתן יודעות, החיים עצמם. כשהפסקתי גלולות גיליתי עד כמה טעיתי וממש גיליתי מחדש את ההנאה מהגוף שלי ומהגוף של בן הזוג שלי. חזרתי לאהוב סקס והרבה ממנו, אבל לא כל הזמן. 

כתבתי פוסט על כך שהתחושות שלנו יכולות להשתנות סביב שלבי המחזור השונים ומה שגרם לי לחקור את הנושא, היה החשק המיני. האופן שבו הבחנתי כיצד בשלבים מסוימים בחודש אני לא יכולה להפסיק לחשוב על סקס ובשלבים אחרים זה הדבר האחרון שמעניין אותי. אבל ככלל, אני יכולה לומר שהחשק המיני שלי זינק אחרי ההפסקה מגלולות ואני נהנית מחיי המין הכי טובים מזה שהיו לי שנים, עם אותו פרטנר, עם אותם הרגלים מיניים אבל עם תיאבון הרבה יותר גדול.

הוסת שלי

במשך שנים על גלולות הוסת שלי הייתה מאוד אחידה והתאפיינה בזרימה חלשה מאוד ולרוב גם מיגרנות. מאז שהפסקתי גלולות, גיליתי מחדש את הוסת שלי: קודם כל, גיליתי שהיא עדיין מדויקת מאוד בזמנים גם בלי גלולות שזה לא טריוויאלי בכלל. דבר נוסף הוא שגיליתי זה שיש וריאציות ושינויים מוסת לוסת. לפעמים אני חווה כאבים שונים, לפעמים אני חווה זרימה שונה. מעניין להכיר את הגוף בצורה כזו לאחר שהיה על סוג של מיוט במשך שנים. בזכות השינויים בוסת גיליתי כל מיני מוצרים שעוזרים לי להעביר את הימים האלו בשלום יחסי, גם על זה כתבתי פוסט שלם, ממש כאן.

אמצעי מניעה

כרגע אנחנו ללא אמצעי מניעה בלבד מתוך כוונה מודעת להקים משפחה, אך אמצעי המניעה המועדף עליי בשגרה ללא גלולות הוא הקונדום. גם על אמצעי מניעה שונים הוקדש פוסט נפרד ואני חושבת שהתובנה העיקרית שלקחתי מהשנה הזו, זה כמה רצון היא הציתה בי לחקור, ללמוד, להכיר את הגוף שלי מחדש, להעריך אותו מחדש ואת מה שהוא יודע לעשות באופן טבעי. זו הייתה שנה מורכבת אבל מאוד מעניינת ושנה אמיתית של גילוי עצמי אמיתי.

אם גם לכן יש תובנות מעניינות מהפסקת הגלולות, מוזמנות לשתף בתגובות!