אין תקופה טובה שבה מגיפה יכולה להכות בעסק שלך, כך למדתי. לא משנה כמה חסכתי, פעלתי, התקדמתי: אני לא חושבת שמשהו יכול להכין אותך למצב שבו כל ההכנסות שלך נעלמות לתקופה שאין לה תאריך תפוגה. די מהר הבנתי, שאם אני רוצה שהעסק שלי ישרוד, אני לא יכולה להוריד פרופיל ולהמתין שהתקופה הזו תעבור כי מי יודע איך ומתי. הבנתי שגם כשהיא תעבור, העסק שלי לא יחזור לאותה נקודה מדויקת ממנה הפסקתי ולכן הוא צריך להשתנות, יחד עם המצב כולו. נקטתי בכמה פעולות שלדעתי איפשרו לי להציל אותו מהרס מוחלט והחלטתי, לכבוד יום העצמאות, לחלוק אותן כאן. אני תמיד מאמינה שככל שאני חולקת יותר מידע, אני זו שיוצאת מזה מועצמת ולכן אני שמחה לחלוק פרטים, גם מעשיים, לטובת כל מי שזה עשוי לעזור לה.

+ השקתי מוצר דיגיטלי חדש עם בר אומנסקי: אני יודעת, זו שעתן היפה של המוצרים הדיגיטליים, אלא שלא מדובר על מוצר שנוצר רק כדי להתאים את עצמו לתקופה, כי אם קונספט שהרצנו בראש עוד חודשים קודם לכן. אחרי הרצה מצוינת בלייב בזום, אני ובר החלטנו להשיק את “סטוריטלינג בעולם משתנה” כמוצר דיגיטלי שניתן לרכוש ולצפות בו מכל מקום ובכל זמן.

בקורס מוקלט באורך שעה, אנחנו מדברות על ההבדלים בין סטורליטלינג לשיווק – ולמה אנחנו מאמינות באחד על פני האחר. אנחנו מדברות על הסיפור האישי שלנו: כמה נכון לחשוף ואיך יודעים האם הסיפור האישי שלנו משרת את העסק ומתי כדאי לרתום אותו לטובתו? אנחנו חולקות את העקרונות לסטורטילינג מוצלח, מכיוון שאנחנו מאמינות שסטוריטלינג הוא לא מושג טרנדי וערטילאי, אלא יש לו מאפיינים מאוד ברורים. אנחנו מדברות על אינסטגרם בתור פלטפורמת הסטוריטלינג האהובה עלינו ואיך אפשר לרתום את כל ההיבטים השונים בה כדי לספר את הסיפור שלנו.

עלות ההרצאה הדיגיטלית היא 130 ש”ח כולל מע”מ וכל מי שמזמינה את המוצר תקבל יחד איתו גם צ’קליסט ותוכנית עבודה, כאשר אנחנו זמינות במייל כדי לעבור על החומר שתכינו ולהעניק לכן פידבק על תוצאותיו. גם ההרצאה וגם החומר הכתוב, נועדו לספק מידע ממשי ופרקטי, שאיתו אפשר לעבוד בצורה קונקרטית כדי לייצר את הסיפור שלכן כבעלות עסק או כיוצרות תוכן. סיפור קוהרנטי, מגובש וכזה שמניע לפעולה. 

אני יכולה לומר בלב שלם שמדובר במוצר מצוין ואני כל כך שמחה על ההזדמנות לחבור לבר, משהו שרציתי לעשות מזה זמן רב, כדי לייצר מוצר שמאגד את האג’נדות ואת הניסיון שלנו לאורך השנים. את “סטוריטלינג בעולם משתנה” ניתן לקנות כאן.

+ הקמתי עמוד יוצר בפטריאון: עוד מחשבה שהשתעשעתי איתה הרבה מאוד זמן ותמיד היססתי. אני לא יודעת למה בעצם, כי כל הפידבקים שקיבלתי מאז שעשיתי את זה היו “אני משלמת על כל כך הרבה דברים בחיים, למה לא לשלם על תוכן בעצם?”. אמנם אני רוצה שהמגזין עצמו תמיד יהיה פתוח וזמין לכולן, אך המציאות של הקורונה הטילה צל גדול גם על קיומו שאיים לחייב אותי לסגור אותו. נשבר לי הלב מהמחשבה שלמגזין שלי אין זכות קיום כלכלית והחלטתי להחזיר לעצמי את השליטה לידיים על ידי הפטריאון.

הפטריאון זו בעצם פלטפורמה המאפשרת לרכוש מנוי חודשי ולתמוך באמנים וביוצרים החביבים עליכן. מדובר בכלי נפוץ מאוד בחו”ל אך פחות מוכר בארץ, מה שרק הוסיף לחששות שלי. פטריאון זו מבחינתי היציאה המחודשת שלי לעצמאות: הזדמנות לבחון את מערכת היחסים שלי עם הקהל שלי ולקבל תחושת ערך מחודשת לתוכן שלי שכמותה לא הייתה לי בעבר. 

ברגע שפניתי אליכן וביקשתי את התמיכה שלכן, בפשטות, בכנות ובגובה העיניים – נוכחתי לגלות שאתן מתייצבות לצדי, כל אחת בהתאם ליכולתה. אני ממשיכה לגייס את התמיכה שלכן גם עכשיו ואנצל את הבמה שוב כדי לבקש שאם אתן נהנות מהתוכן שלי ויש באפשרותכן לתמוך בו כלכלית – אנא עשו זאת. כל תמיכה, היא עולם ומלואו עבורי: היא מאפשרת לי להתפרנס בכבוד וגם לנשות המקצוע המדהימות שאני עובדת איתן. למעשה, הדבר הראשון שעשיתי בעקבות התמיכה שלכן בפטריאון, היא לעבוד עם מאיירת ישראלית, דניאל וייסמן, כך שכל סנט וכל דולר שאתן בוחרות להשקיע במגזין – מתגלגל ישירות בחזרה ליצירת תוכן בעל ערך.

כמובן שגם כל התומכות בפטריאון מקבלות ערך מוסף משמעותי ובלעדי, בין אם זה שיחת זום חודשית, ניוזלטר חודשי, מארז הצטרפות דיגיטלי וגם תוכן שעולה ישירות לשם וזמין לכל התומכות: פוסט שבועי וגם פודקאסט. דבר נוסף שהקורונה גרמה לי לעשות זה להתנסות בכל מיני פורמטים חדשים, כמו למשל הקלטה בפודקאסט ועריכה, כרגע בסיסית מאוד של סאונד וצילום סרטונים.

+ העברתי את פגישות הייעוץ שלי לזום: במשך הרבה מאוד זמן חששתי מהקונספט של פגישות ייעוץ בזום, כנראה כי חששתי שהאינטרקציה והקסם שיש בפנים מול פנים יילכו לאיבוד בתהליך שיחת הוידאו. שמעתי משפט חכם לגבי הקורונה לאחרונה: היא מחייבת אותנו לצרוך ולראות הכל ב”נטו”. גם פגישות הייעוץ בזום הפכו לנטו, בהיעדר אינטרקציה פנים מול פנים וכל הקישוטים מסביב –  ובכל זאת, הנטו הזה הוא מה שחשוב באמת.

הפגישות שקיימתי עד כה בזום היו מוצלחות ומעשיות. הלקוחות שלי הצליחו באמצעות השיחה לחדד את התוכן שלהן ואת הסיפור שלהן ברשת, ליצור תוכנית עבודה קונקרטית עבור הפלטפורמות שלהן וגם לשייף את המיומנויות בפנייה אל לקוחות פוטנציאליים. עבורי כל פגישת ייעוץ היא כמו פיצוח פאזל או חידה: ברגע שהפיצוח הזה נעשה, הפידבק שאני מקבלת מהלקוחה בצד השני הוא כל כך חשוב ומשמעותי, שזה לא באמת משנה אם זה קורה בזום או פנים מול פנים. לקביעת פגישת ייעוץ ניתן לשלוח אליי מייל: luba@fashion-tails.com

+ השקתי את חוברת סוף (העולם): חוברת הפעלה דיגיטלית למבוגרים שכוללת חידות, דפי צביעה, מדור אסטרולוגיה משעשע, טבלת ייאוש ועוד הרבה מדורים נוספים – כולם עטופים בהומור ומרמור. החוברת הזו היא תוצר של שיתוף פעולה ביני לבין טל אטרקצי, מנהלת התוכן החזותי במגזין ודניאל וייסמן המאיירת, ואני כל כך גאה בתוצאה. עלות החוברת היא 30 ש”ח ומחצית הסכום נתרם לארגון “לתת”, כך שזו הזדמנות מצוינת גם לתמוך בעשייה שלנו וגם לתרום למטרה טובה. 

+ תרמתי בחזרה לקהילה: לא משנה כמה אתגרים אני חווה בעסק שלי כרגע, אני מכירה בכך שאני עדיין ברת מזל שיש לי בית, מזון וכל הצרכים הכי בסיסיים שלי נענים, כי זה כל כך לא מובן מאליו. דווקא מהמקום הזה, שבו גם אני נחלשתי, החלטתי שאני רוצה לתרום בחזרה לקהילה. באמצעות מאמץ משותף תרמנו עד כה מאז שהתחילה הקורונה כמעט 6000 ש”ח באמצעות מכירת מוצרי איפור וטיפוח שלא היה לי בהם צורך ובאמצעות חוברת סוף (העולם!) ואני ממשיכה לאסוף את התרומות גם עכשיו. במקביל אני גם עומדת להשתתף בקרוב במיזם תרומות חדש לעמותת “לא עומדות מנגד” המסייעות לשורדות במעגל הזנות וכמובן שאפרסם את כל הפרטים ברגע שזה יעלה לאוויר.

חוץ מתרומות כספיות, עזרתי כמיטב יכולתי לעסקים קטנים בתקופה הזו ואני יכולה להעיד שהבמה שקיבלו כאן עזרה כלכלית במידה לא מבוטלת על סמך הפידבקים שקיבלתי. גם מדור ה”קול גירלז” האהוב עבר הסבה בעקבות הנסיבות ל”קפה וירטואלי” ובכל פעם אני מארחת בו יוצרת תוכן ובעלת עסק חדשה, כשאחת האג’נדות שלי היא לסייע לאורחת לקדם את העסק שלה או את אחת הפלטפורמות החשובות לה. 

+ קידמתי את האינסטגרם שלי: חשבון האינסטגרם שלי גדל לשמחתי הרבה בקרוב ל-1000 עוקבים מאז שהתחילה הקורונה ולא בכדי: אני והצוות שלי הקצבנו לא מעט משאבים כדי לייצר תוכן מיוחד עבור התקופה. המטרה שלנו בכל עיצוב שעלה לאוויר היה לייצר ערך שאפשר להזדהות איתו. לא תמיד אלה היו פוסטים שעוררו הסכמה גורפת וזה מבחינתי מבורך, מפני שפוסטים שלא מעוררים הסכמה גורפת הם אלו שמעוררים דיון ולכן לדעתי הם מעניינים אפילו יותר. אם מצאתן ערך בפוסטים שלי, אם שמרתן אותם כתזכורת, אם שיתפתן מתוך הזדהות – עשיתי את שלי ואני כל כך שמחה על ההיענות שקיבלתי בחזרה.

+ עדכנתי את החנות שלי ב- Society6: בכל יום שחלף מאז שהקורונה התחילה מצאתי את עצמי מצלמת ומתאהבת מחדש בצילום. הצילומים שלי בתקופה הזו יצאו אופטימיים, ורדרדים ומשמחים – וזאת למרות שמצב הרוח שלי לא תמיד היה כזה ולכן מעניין שבחרתי ליצור את התוכן שאני רוצה גם להרגיש. חנות הפרינטים שלי התעדכנה בצבעוניות רכה ובטקסטורות של פרחים, אני כל כך שמחה על התוצאה. 

+ התארחתי בפלטפורמות שונות: עוד בתחילת הקורונה זכיתי להתארח בפודקאסט המרתק של יונית צוק ולדבר איתה על בלוגינג, שם שמחתי לחלוק כל מיני תובנות שאספתי יחד איתי אחרי 11 שנים שבהן אני כותבת ברשת.

כמו כן, שמחתי מאוד להתארח ב”בית ספר לאופנה” של שלי גרוס, בפרויקט יום העצמאות של שבועון לאישה.

אני מרגישה שעשיתי את המקסימום שאני יכולה בתקופה הזו כדי להציל את העסק שלי ואני כל כך גאה בו וגם במהלכים שלי. יום העצמאות מקבל משמעות מיוחדת השנה לאור כל הקשיים שהביאה התקופה לחיינו ואני רוצה להודות לכן, על כך שאתן לוקחות חלק פעיל במסע שלי לעצמאות ומאפשרות לתוכן וליצירה שלי להמשיך להתקיים.