אין זמן טוב יותר מלהשלים פערים עם סרטי קאלט. כל מיני סרטים אייקוניים שתמיד אמרנו לעצמנו בבוא העת שנצפה בהם אך מעולם לא הגענו אליהם – או לחילופין, סרטים שכבר צפינו בהם וזה הרגע לצפות בהם שוב, כי אף פעם לא נמאס. הרכבתי לכן רשימה כזו, אשר בחלקה כבר צפיתי ובחלקה אני מתכוונת לצפות בשבועות הקרובים.

לא רק בלונדינית

אני מניחה שאתן מודעות כבר לאהבתי לוויס ווית’רספון אז ברור שאני חייבת להמליץ על הסרט הכי אייקוני שלה, זה ששבר את כל הסטריאוטיפיים המיזוגניים על דמותה של הבלונדינית היפה והטיפשה.

רומי ומישל - פגישת מחזור

רומי ומישל מעולם לא היו פופולאריות בתיכון ולכן לפגישת המחזור שלהן הן החליטו להגיע עם אישיות מזויפת. סרט קאלט של ליסה קודרו.

Ghost World

אחד הסרטים האהובים עליי ברשימה וסרט קאלט אמיתי, בכיכובן של סקרלט ג’והנסון ות’ורה בירץ’ העובריות, בסרט שמלווה זוג תיכוניסטיות שמנסות להבין מה הן רוצות לעשות בחיים. 

משפחת טננבאום

אני מעריצה גדולה של כל הסרטים של ווס אנדרסון וזה בהחלט אחד האייקוניים. על משפחה יהודיה מופרעת שכל אחד מהאחים בה מוכשר בדרכו, שחווה ניתוק זה מזו עד שאבי המשפחה הודיע שהוא גוסס.

שמש נצחית בראש צלול

הסרט האהוב עליי בכל הזמנים לצד “אמריקן פסיכו”. תמיד אמרתי שאני מעדיפה את ג’ים קארי בדרמה. המשחק כאן מופלא, התסריט מופלא, הכל פלולס. סרט קאלט שעוסק בזיכרון, אהבה והאופן שבו הם מתחברים יחדיו.

Moonrise Kingdom

עוד סרט מופת של ווס אנדרסון והפעם על סיפור אהבה יפיפיה בן סאם, יתום בן 12 לבין סוזי – יחד הם בורחים יחד להרפתקאות. כמו כל סרט של אנדרסון – זה גם סרט מרהיב ויזואלית.

Peterson

ההוכחה שאני גם אוהבת את הסרטים של אדם דרייבר. פטרסון הוא סרט קטן על אהבה, על רגעים קטנים בחיים, על שום דבר ובעצם הכל. פטרסון הוא נהג אוטובוס בעיר בשם פטרסון בניו ג’רזי שיש לו חברה משעשעת והוא כותב שירה. זה הכל וזה כל כך יפה. סרט של הבמאי ג’ים ג’רמוש שאני מאוד אוהבת.

לארס והבחורה האמיתית

אחד הסרטים הפחות מדוברים של ריאן גוסלינג וחבל, כי המשחק שם מצוין. סרט על בחור תמהוני ומתבודד שמתאהב מעל הראש בבובה ומאבד קשר למציאות.

Her

עוד סרט בז’אנר, על מציאות דיסטופית שבה בחור (חואקין פיניקס) מתאהב במערכת בינה מלאכותית (סקרלט ג’והנסון).

American Splendor

סרט משונה מאוד, תמוה מאוד ולכן נפלא מאוד. הארווי פארקר הוא איש לא יוצלח מכל הבחינות שמצליח למצוא לעצמו אישה, משפחה וקול אישי באמצעות הקומיקס המחתרתי שהוא יוצר.

Snatch

אחד הסרטים הכי מגוחכים, שנונים ומעולים של הבמאי גאי ריצ’י. סרט שעוסק באגרוף, לחלוטין לא מנקודת מבט שהייתן מצפות וזו כבר בגדר קלאסיקה מבחינתי.

High Fidelity

רוב הוא לא יוצלח במערכות יחסים, שמנסה להבין מדוע הקשרים בחייו תמיד מתפוררים.

פרסיליה מלכת המדבר

סרט מוסיקלי אוסטרלי מהניינטיז העוסק בשתי מלכות דראג וטרנסג’נדר שיוצאים יחדיו לרוד טריפ.

דוני דארקו

דוני הוא טינאייג’ר משונה שמתחבר לדמות בתחפושת ארנב המבשר לו על סוף העולם שמתקרב.

Scott Pigrim Vs The World

סקוט מתאהב ברמונה מיד כשפוגש אותה, אבל כשהוא פוגש את אחד האקסים שלה בתחרות, הוא מבין שיצטרך להתמודד עם כל האקסים שלה כדי לזכות בה.

JUNO

סרט יפיפה על ג’ונו, בחורה שנמצאת בשולי החברה ונכנסה להריון מהבויפרינד הטינאייג’ר שלה.

Pain And Glory

אחד הסרטים האהובים עליי של אולמודובר הוא האחרון שלו, המבוסס על חייו האישיים. אנטוני בנדרס נותן כאן משחק מופתי.

The Dead Don't Die

עוד שיתוף פעולה בין אדם דרייבר לג’ים ג’רמוש. קומדיה שחורה על זומבים, מאוד מודעת לעצמה וייתכן שגם אובר מתאמצת לפרקים. הסרט די נקטל בביקורות אבל אישית מאוד חיבבתי אותו.

לקרוא ולשרוף

אחד הסרטים האהובים עליי של האחים כהן, על שני אנשים שעובדים במכון כושר ומוצאים דיסק סודי של עובד CIA. השניים מנסים למכור לו את הדיסק בחזרה וכמובן, מסתבכים. בראד פיט בתפקיד קומי מבריק.

אבודים בטוקיו

סרט קאלט של סופיה קופולה בכיכובם של סקרלט ג’והנסון וביל מוריי, מגלמת את סיפור חבורתם של שני אמריקאים בטוקיו – האחד שחקן והשנייה הגיעה לשם בעקבות בן זוגה הצלם.

יש לכן עוד סרטים להוסיף לרשימה? מוזמנות לכתוב בתגובות!