לא נעים לי להודות כמה שנים אני פאן גירל של שלי גרוס, אז אנחנו נמשיך הלאה. נעמיד פנים שאני לגמרי אדישה לזה, זה לא מדגדג לי, זה עניין שבשגרה. 

אני קוראת את הבלוג המשובח “המלבישה” כבר שנים, קראתי את הספר “החיים ומה שלבשתי” וגם יצא לי להמליץ ממש לאחרונה על “החיים קצרים, אל תקני את הנעליים” שכתבה שלי גרוס יחד עם מיכל לוי ארבל. לכן זה מרגיש לי מאוד טבעי ובהחלט מאוד משמח לראיין למדור החדש שלנו את שלי בכבודה ובעצמה.

צילום: עדי הלמן לאוננוקו

+ עם מי את מתבודדת?

עם בן הזוג שלי, יריב, הילדים, יותם וגוני והחתול – מיאו מיאו (קיבל את שמו כשהילדים היו קטנים).

איך אפשרת לעצמך להסתגל למצב החדש?

במיקרו, השגרה האישית שלי כמעט שלא השתנתה ולא נעים להגיד, אבל ברגעים שאני מצליחה להסתכל רק על עצמי ולהתעלם משאר העולם, נעים לי כשהילדים ובן הזוג שלי בבית ושהקצב של החיים איטי יותר. ככותבת שעובדת מהבית אני רגילה (ואוהבת) לשהות בו שעות על גבי שעות, והקושי המרכזי מבחינתי הוא ההנחיה להישאר ברדיוס של מאה מטר, כי אני אחת שמתמלאת השראה תוך כדי הליכה (בטבע).

צילום: עדי הלמן לאוננוקו

צילום: עדי הלמן לאוננוקו

+ איך מקצועית את מסתגלת למצב החדש?

לאשה, העיתון שאני עובדת בו, ממשיך כרגיל, אם כי אנחנו נדרשות להתגמש ולנסות למצוא דרכים חדשות לעבוד. חשבתי שאצליח לנצל את ההאטה לחזור לספר שהתחלתי לכתוב, אבל אני מגלה שזה לא כל כך פשוט, בעיקר כי אני כבר לא בטוחה על איזה עולם אני כותבת. עוזר לי מאד לכתוב בבלוג ולעדכן את הסטורי באינסטגרם, זה תמיד עושה לי טוב.

צילום: תמר גוז׳נסקי

+ ספר שקראת לאחרונה?

בזמנים של חוסר וודאות אני חוזרת לספרים ישנים שכבר קראתי ושוב ושוב במשך השנים. כרגע אני עם ״מנספילד פארק״ של ג׳יין אוסטן (שמצחיקה ומרגיעה אותי) ועם הספר ״אין מחיר לחופש״, של טום הודג׳קינסון, שצורת החיים ונקודת המבט שהוא מציע לאמץ מתאימות מאד למצב הנוכחי.

+ אלבום שאת אוהבת במיוחד כרגע?

האלבום everything now של arcade fire. שמענו אותו בלי סוף בנסיעות משפחתיות בכבישים הבלתי נגמרים של ארה״ב, והוא מיד מחזיר אותי לתחושה של מרחבים.

+ בינג’ אהוב לימים אלו?

אני עם העונה החדשה של המתים המהלכים, במקביל התחלתי לראות מההתחלה את מד מן וכמובן: חתונה ממבט ראשון.

צילום: תמר גוז׳נסקי

+ דרינק מועדף?

זכור לי במעומעם שלפני הקורונה אהבתי כל מיני קוקטיילים, אבל מאז שהכל התחיל אני לא מסתדרת עם אף משבש תודעה שהוא לא שוקולד.

+ פעולת הסלף קייר האהובה עלייך כרגע?

יוגה ומתיחות.

+ אוכל מנחם אהוב?

כל דבר שמעורבת בו חמאה.

+ סרט לצפות בו עכשיו?

זה סרט שאני מוכנה לצפות בו תמיד, ובטח שעכשיו: begin again (אגב פלייליסט, הסאונדטרק שלו מושלם).

מוזמנות לבקר את שלי גרוס בבלוג “המלבישה“, באינסטגרם שלה ולהזמין את הספר החדש שלה עם מיכל לוי ארבל ממש כאן.