במה כולם עוסקים? פסח ונגיד, וירוס קטן בשם הקורונה, ייתכן ושמעתן עליו. במה אני עוסקת? בסקר הסקס של המגזין. לגיטימי. בכל מקרה, בעיניי זה אכן מאוד לגיטימי כי כחלק מאקט החירות הפרטי שלי, היה חשוב לי לנרמל השנה את השיח על סקס. בדיוק מהסיבה הזו החלטתי להעלות את סקר הסקס לחברות הקרובות שלי באינסטגרם (רוצות להצטרף? שלחו לי מסר פרטי) שם נמצאות נכון לרגע זה אלף נשים ואני מעריכה מאוד את הכנות שלכן ואת הבחירה שלכן להשתתף בו.

עוד לפני שהעליתי את הסקר הדגשתי מראש: לא אפרסם שום תשובה בפומבי וגם לא אביט באף תשובה פרטנית שהענקתן לי וכך גם עשיתי. רציתי להביט במגמות כלליות וכמובן שלא הייתה לי שום כוונה לפגוע בפרטיות של אף אחת מכן, אז תודה רבה שסמכתן עליי. משאבי הסקרים של האינסטגרם די מוגבלים ולכן יכולתי לקבל רק תשובה בסיסית של “כן” ו”לא”. לכן חשוב להדגיש שזה לא סקר מקצועי, מדוקדק או מקיף – ובכל זאת, אני מוצאת שהתשובות שעלו בו מעניינות מאוד. רק אציין שעשיתי בהסכמה טסט עם כמה עוקבות רק כדי לוודא שהתשובות שמתקבלות נכונות גם אם האינסטגרם בעברית וגם אם האינסטגרם באנגלית, כך שכל התשובות שהתקבלו מדויקות לבחירות שעשיתן בסקר. כעת, בואו נתחיל!

מה הייתי רוצה לראות יותר בסקר בשנה הבאה? רוב מוחלט של מאוננות ורוב מוחלט של נשים שמקבלות מין אוראלי. הייתי גם שמחה לראות את השיח על סקס בקרב חברות מתפתח עוד יותר, לחלוק אינפורמציה זה כיף וגם חשוב. על מה אני כן שמחה? על שבירת המיתוסים, על ההכרה בכך שלא כולן גומרות מחדירה ועל כך שסקס מעסיק אותנו וחשוב לנו. מאחלת לכולנו חג של חירות, גם מינית. את החופש לבקש את מה שאנחנו רוצות, את מה שעושה לנו נעים, את החופש להציב גבולות כשלא מתאים לנו וכשלא נעים לנו – ואת החופש המוחלט על הגוף שלנו.

בהקשר לשאלת מין ואמהות: היו גם לא מעט אמהות שכתבו לי כנימוק שהן לא חשו שינוי לטובה או לרעה בחיי המין שלהן בעקבות הלידה.