אז כולנו לא ממש רואות אור יום לאחרונה וזה כמובן מעורר את השאלה: מה עושים עם שגרת הטיפוח? להתאפר אנחנו לא ממש מתאפרות או לפחות מתאפרות פחות (אני הפסקתי להתאפר בכלל) וגם לא ממש נחשפות לנזקי הסביבה, בוודאי לא כמו בעבר. אז האם ממשיכים כרגיל? מגבירים את הקצב? או להיפך, מורידים את הרגל מהגז? אני יכולה לומר לכן שחזרתי שוב לכל הרכיבים הפעילים הרציניים שנתנה לי גאל, הקוסמטיקאית שלי, מה שאומר שחזרתי שוב להתקלף ומה אכפת לי בעצם? זה בדיוק הזמן.

כדי שתקבלו תשובות קצת יותר מקצועיות מאשר “מ’אכפת לי?” לגבי שגרת הטיפוח במהלך ההסגר, פניתי לגאל לוי, הקוסמת שאחראית על העור שלי בשנה האחרונה ושאלתי אותה – מה עושים?!

מקדם הגנה מהשמש

“מקדם הגנה נועד לשימוש כאשר אנחנו נמצאות בחשיפה לשמש, לכן אם הנך בבית ואין כל חשיפה לשמש מומלץ להמנע ממקדם הגנה. מדובר בז’אנר מוצרים שלא מטפחים את העור אלא שומרים אליו באמצעות מניעה”.

ניקוי כפול

“במידה והנך בבית אני ממליצה להימנע מאיפור כבד ובכלליות, לאפשר לעור תקופת מנוחה והזנה ללא איפור. לכן, אין צורך בניקוי מוגבר בימים האלה שגם לא נחשפות לסביבה. עשי הכל כדי לשמור על רמת הלחות הטבעית של העור. כמו כן, מומלץ שחומר הניקוי יהיה חומר איכותי המותאם לסוג העור ומצבו, על מנת שינקה אותו באופן ייסודי מבלי ליצור ייבוש קיצוני של העור”.

” בוודאי, שימור וטיפוח העור, במיוחד בעונות מעבר ובמצבי לחץ נפשי שבהם כולנו נמצאים בימים אלו הם חובה, על מנת לתת לעור את הגיבוי הנכון בתקופה הזו”.

טיפול SOS בעור בסטרס

” בשל המתח והלחץ הנפשי שרובנו חוות עכשיו, צפו לשינויים בשיער – נשירה או יובש וקשקשים, ובפנים, מה שמתבטא בחוסר איזון ברמת הלחות, כהויות מסביב לעיניים, היווצרות חלב מוגבר או רגישות יתר של העור/ אדמומיות ויובש. במצבים כאלה ניתן להכין מסיכות ביתיות שאמנם לא מחוללות פלאים אבל לגמרי יכולות לכבות שריפות.

מסיכת מלפפונים – מסיכת לחות הזנה והרגעה, מרעננת את העור.

איך מכינים? מגרדים עם פומפיה מלפפון עד שייראה כמו עיסה, מוסיפים לתערובת כפית מיץ לימון טרי וכפית דבש. מערבבים היטב ומניחים כמות נדיבה של המסיכה למשך רבע שעה, לשטוף ומעל להניח את הלחות הרגילה.

מסיכת קוואקר – הזנה והחייאה.

איך מכינים? שתי קפות קוואקר, שלוש כפות חלב או יוגורט ביו (אם יש אקנה), כפית אבקת סודה לשתייה וכפית דבשש. מערבבים הכל יחד ומניחים למשך רבע שעה, לשטוף ומעל להניח את הלחות הרגילה”.

מה לגבי חומרים פעילים?

גאל עובדת עם מוצרי ביולוג’יק רישרש שבה אני משתמשת כבר שנה “בגלל המציאות שנקלענו אליה, מי שרוצה התאמה של מוצרים יכולה לשלוח תמונות או לעבור הדרכה מפורטת בשיחת וידאו לשימוש בחומרים נכונים בבית. שירות משלוחי המוצרים שלי פועל כרגיל”.

ללקוחות של גאל

היות והרבה מכן הפכתן ללקוחות של גאל בעקבות ההמלצות שלי, יש לה כמה טיפים גם עבורכן “להקפיד לעשות שימוש ב- Lotion P50 של ביולוג’יק רישרש שדואג לאזן את ה-PH הטבעי של העור ולמנוע היווצרות חלב/ פצעונים. המוצר דואג לחדש את האפידרמיס כל יום בהדרגה ובכך מבטיח עור מאוזן וקורן יותר. אם אתן מרגישות התפרצות של העור, השתמשו בכמות גדולה מהרגיל של החומר וממש עסו אותו אל תוך העור. אל תיבהלו אם העור מאדים, זה מצביע על המרצת הדם.

” מי שיש לה את Mask Vivant של ביולוג’יק רישרש בבית, לעשות בה שימוש קבוע פעמיים עד שלוש בשבוע כדי לשמור על מצב העור. ניתן ליצור איתי קשר בפרטי כדי לקבל המלצות אישיות ורלוונטיות לכל אחת מכן”.

מחזקת את מה שאמרה גאל – תמיד אפשר לפנות אליה כדי לקבל המלצות גם בשלט רחוק. בתקופה שאני חוויתי התפרצות, כך התנהלנו והיא התאימה לי מוצרים שהעלימו לי את הפצעונים לגמרי.

אם כך המסקנות הן להזין את העור, להעניק לו מנוחה. זו בהחלט התקופה לתת עבודה עם חומרים פעילים עכשיו כשלא נחשפות לשמש, אבל כמו תמיד הפעילו שיקול דעת ועשו הכל בזהירות כדי לא ליצור נזק לשכבות ההגנה הטבעיות של העור. לכן אם יש לכן אפשרות, ממליצה בחום להתייעץ באופן פרטני עם גאל כדי לקבל הנחיות לגבי התקופה. גאל לוי, קוסמטיקה פיטו ביולוגית ונציגת ביולוג’יק רישרש בארץ, זמינה במספר: 054-5393522 ובעמוד האינסטגרם שלה, ממש כאן.