יערית, קול גירל בבידוד, חולקת איתנו תובנות משבועיים של הסגר בבית והמלצות כיפיות לערוצי יוטיוב שאולי אתן לא מכירות.

את סיומו של טיול החלומות שלי אחרי הצבא לא דמיינתי ככה: טיסה שהוקדמה בכמעט שבוע, עצירת ביניים של 7 שעות לאחר 12 שעות במטוס ללא שינה, ואז – לא לחזור הביתה ועוד לשהות שבועיים בבידוד. אבל אין מה לדאוג, חזרתי לביתו של בן הזוג שלי ומשפחתו ואני ביליתי איתו שבועיים אחרי שעשינו ביחד את טיול הגדול במזרח הרחוק (בויאטנם, בטייוואן וביפן) למשך חודשיים.
תנאי הבידוד שלנו אידיאליים למדי: אנחנו נמצאים באופן מופרד כמעט לחלוטין מהשאר (וזאת פריווילגיה גדולה), אבל בבית שלי אני לא יכולה להיות בבידוד. לא רק שאני חולקת חדר, אלא שאחד מהאחים שלי הוא ילד עם צרכים מיוחדים ומערכת החיסונים שלו חלשה מאוד. עצם החשש שאני עלולה להדביק אותו במשהו (גם ביום יום) מונע ממני להיכנס הביתה עד יעבור זעם.
אז מה עושות בזמן בידוד? אחרי שישנו לא מעט ונכנסנו לשגרה, מצאתי את עצמי רואה יוטיוב, והרבה ממנו. אני מצרפת כאן את ההמלצות שלי שהעבירו אותי שבועיים בבידוד מבלי להתחרפן לחלוטין. תהנו!

אופנה

מדובר בבחורה הכי מקסימה שנמצאת ביוטיוב. מעבר לחיבתה העצומה לפו הדוב, היא מייצרת תוכן על אופנה שעיקרו עוסק בבגדים יד שנייה, סטיילינג והתנסות בסגנונות ובטרנדים חדשים. היא מראה כיצד היא מוצאת בגדים יד שנייה, איך היא עושה להם סטיילינג וגם מדי פעם מעלה סרטונים בהם היא משפצרת אותם. כפי שהפתיח שלה אומר – IT’S ALWAYS SUNNY HERE וכל מילה נוספת מיותרת.

קארי עוסקת גם היא הרבה בבגדי יד שנייה ובאופנה בכללי, אבל עם טוויסט – העובדה שהיא מיד-סייז. למי שלא מכירה, המונח “מיד-סייז” מתייחס לנשים (וגם לכל יצור אנושי אחר) שבגדים במידות “רגילות” קטנים לה אך בגדים במידות “פלאס” גדולים עליה. אני מאוד מתחברת לתוכן שלה לא רק בגלל סגנון הלבוש שלה, שהוא גם גראנג’י וגם נשי, אלא בגלל שהם אני נופלת תחת קטגוריית המיד-סייז. היא עושה גם סרטוני קניות (יד שנייה, בגדים חדשים ומותגים מתחשבים בסביבה כאחד) וגם ולוגים כיפיים לא פחות בערוץ הולוגים שלה.

סיירה היא האישה שהכניסה אותי לתוך עולם המיד-סייז ומשמעותיו- בזכותה מצאתי את הסקיני-ג’ינס המושלמים שחיפשתי. יחד עם בעלה, שני הכלבים המתוקים שלה וצוות ההפקה שלה (שגם הוא מורכב מנשים מהממות נוספות) היא מתנסה בבגדים שונים, בסטיילינג ועוסקת המון בדימוי גוף חיובי. היא ממלאת השראה בפתיחות שלה על נושאים שונים ובשיתוף המסע שלה לגבי דימוי הגוף שלה והחיים האישיים שלה.

לייף סטייל ואיפור

אני לא צופה בתוכן של טיולים למעט הכנה לטיול כזה או אחר, אבל דווקא התוכן של כריסטין הצליח לעניין אותי. אני חושבת שלא מדובר רק באסקפיזם כללי של טיול למדינות רחוקות, אלא גם העובדה שהיא משתפת את החוויות שלה בצורה מאוד חברית בתור מטיילת-סולו אך אינפורמטיבית בתור סרטון על יעד מסוים. היא משתפת לא מעט אינפורמציה על הטיול עצמו (דרכי הגעה, עלויות וכו’), ובחלק של הוולוג משתפת את החוויה האישית שלה בצורה קולעת וכיפית.

הערוץ של אבישג מספק לא מעט מידע על הדרך לחיים אקולוגיים יותר. לדעתי, כל אחת ואחת יכולה למצוא בתכנים שלה משהו שייגע בה ושהיא תוכל לאמץ, בין אם מדובר בתכנון נכון של צמחי הגינה, מעבר לצמצום צריכה של אופנה מהירה או הכנה של חומרי ניקוי אקולוגיים. אני מוצאת שהתוכן שהיא מייצרת מכניס אותי הרבה פעמים לזון שלו הרבה יותר, שזה משהו שצריך בימים כאלה או גם סתם בשגרה.

באותו הקו, אומנם לוי גר בקנדה אבל הערוץ שלו עוסק בדרך שבה כל אחת יכולה להציל את העולם (גם אם זה ממש בקטנה). לוי מנגיש הרבה מידע על דרכים בהן ניתן לחיות אורך חיים אקולוגי יותר, כולל “ניסויים” שהוא עורך בעצמו. לדוגמה, היה סרטון שבו הוא אכל במשך שבועיים אוכל מUBER EAT והסביר מדוע העניין בעייתי (רמז – לא רק בגלל הפסולת הרבה). הוא מראה מניסיון איך הוא מנסה להשתפר יחד עם בת זוגתו, ונותן לכולנו קצת תקווה.

אומנם ערוצי סקירת האיפור והביוטי ירדו מגדולתם לאחרונה, אבל דווקא את ג’ן שגיליתי בבידוד אני ממש אוהבת מסיבה אחת פשוטה – היא מוותרת על כל הבולשיט ומביאה 100% סקירה לעניין. הסקירות שלה עוסקות לא רק בביצועים של המוצר או ברלוונטיות שלו לקהל, אלא גם במהות הרכיבים עצמם, יעילותם והמשמעות שלהם במוצר. בנוסף, היא “חושפת” חברות ומוצרים שהרכיבים שלהם לא יעילים או שונו בלי להיות ערוץ דרמה (דוגמת הסרטון על הפלטה של ג’קלין היל).

אריאנה יוצרת הרבה מתוכן הביוטי שאנחנו אומנם רגילות לראות, אבל הסרטונים שלה עוסקים בעיקר, מלאים בחומרים טבעיים ומוכרים וב-DIY קלים ובאמת הופכים את הכול לפשוט יותר. הקול שלה מאוד מרגיע, הטיפים שלה פשוטים וישימים והיא תמיד מייצרת את התוכן באמות המידה שלה אבל בהתאם לדרישת הקהל. הסרטונים שלה גם לא ארוכים ואני מרגישה שזה מאוד מקל על הצפייה בהם.

כל מה שנרצה לדעת ואף יותר מזה

האנה מייצרת את תוכן החינוך המיני שמעולם לא קיבלנו ושלא ידענו שאנחנו צריכות. היא עוסקת במגוון נושאים הקשורים במין ובמיניות בצורה אינטליגנטית, מצחיקה ועם מבטא בריטי מהמם. היא עוסקת בנוסף במוגבלות שיש לה עקב ניתוח שנאלצה לעבור, וכמובן בשני הנושאים גם יחד.

ערוץ נפלא שמנגיש את כל המידע שיש על גביעוניות לתקופת הווסת. הוא מתאים למי שמתעניינת, למי שמתחילה וגם למי שכבר ממש מנוסה. המידע מונגש בצורה נעימה ונוחה, ואני מרגישה שזאת גם אחלה דרך ליצור שיחה בנושא על מחזור ווסת.

טיפאני היא סטודנטית בת 24 שגרה בניו-יורק למדיה, והיא מדברת בסדרת הסרטונים שלה internet analyzes על תופעות רשת שונות, ההשפעה שלהן על חיי היום-יום שלנו, על הכלכלה ועל האינטרנט עצמו. הסרטונים שלה מביאים מחקרים ערוכים היטב שמציגים את האינטרנט ואת עולם הצרכנות באופן שרבות מאיתנו לא רואות אותו לפעמים. מדי פעם ישנו גם קצת תוכן אישי וגם קצת ברני 2020 לנשמה (למעוניינות, כמובן).

למרות שאת שם הערוץ אני מתקשה להגות, שמו הוא מילה בגרמנית שמשמעותה היא שיעור קצר או In a nutshell. בהתאם לשמו, הערוץ מספק סרטונים מרתקים על מגוון רחב של נושאים, לרוב באורך של שמונה עד עשר דקות, שסוקרים נושא מסוים. הייחודיות של הערוץ טמונה לדעתי באנימציה הצבעונית והמיוחדת שלו, שאף פעם לא ראיתי דומה לה. הנושאים עצמם נחקרים היטב לפני כל סרטון, ותהליך ההפקה של כל אחד מהם אורך מעל ל-1,000 שעות (סרטון על ההפקה של סרטון

מדובר בערוץ נוסף שמציג סוגיות מדעיות שונות ומעשיר את הידע שלנו. סגנון האנימציה שלהם חמוד מאוד, ומעבר לסרטונים האינפורמטיביים שעוסקים במגוון רחב של נושאים, יש להם גם פלייליסטים לפי נושאים, ככה שתוכלו למצוא בקלות מה מעניין אתכן. בנוסף, ישנם גם סרטונים הומוריסטיים על עניינים מדעיים

את הערוץ התחלתי לראות בזמן שירותי הצבאי, בהפסקות וגם בלילה לפני השינה (ככה זה כשעובדת עד 23:00 במקרה הטוב). הערוץ, על כלל ה”סדרות” השונות שלו, מציג סוגיות כלכליות שונות, דרכים לחסוך וגם טיפים שונים להתנהלות כלכלית נכונה. אחד הדברים שאני אוהבת בערוץ הוא שבפרונט שלו עומדות נשים שמדברות על כסף – בין אם מדובר בשיחות פתוחות על ענייני כלכליים, טיפים לחיי היום-יום או הצגה של נושא שלא מקבל מספיק התייחסות. אני מאמינה שהערוץ גורם לנשים רבות (ביניהן גם אני) לפחד פחות מכסף ולדבר עליו יותר.

מדובר בערוץ שמציג בסרטוני אנימציה קצרים כל מיני סוגיות פסיכולוגיות שונות. הערוץ פותח את המחשבה להסתכלות על האנשים שסביבנו ועל עצמנו, ונותן כמה כלים נוספים כדי שנוכל לנתח את ההתנהגויות של הסביבה שלנו. חשוב כמובן לא לאבחן בעצמנו אף אדם אם אין לנו את ההכשרה המתאימה, אבל ישנם סרטונים שבהחלט עוזרים להבין אם מישהו זקוק לעזרה או אם אנחנו צריכים לשקול מחדש מערכת יחסים כזאת או אחרת.

אסקפיזם כללי

יולנדה יוצרת את העוגות הכי מטורפות ומשוגעות שיש, בכל גודל, צורה או צבע. אומנם אני אוהבת אפייה, אבל את רוב העוגות שאני מכינה אין סיכוי שייצא לי להכין. עם זאת, מאוד כיף לצפות בהן ובתהליך ההכנה מרובה השלבים. על כן, מדובר באסקפיזם מצוין ומתוק. מבטיחה שאחרי מספיק צפיות כולנו נוכל לדעת כבר מתי צריך to crumble coat and chill.

אני רוקדת מאז שאני זוכרת את עצמי (כלומר, מגיל 3), ואחד מהדברים שאני הכי נהנית לצפות בהם הוא קומבינציות ריקוד. את קייל גיליתי בשיטוט אקראי, והוא נהפך לאחד מהכוריאוגרפים האהובים עליי. אומנם הוא נכנס לז’אנר ההיפ-הופ, אבל ברוב התנועות ניכרת גם רכות מסוימת שבעיניי הפכה לסימן הייחוד שלו.

אומנם אני בבידוד ומרחב התזוזה שלי מוגבל, אבל אני לא רוצה להרוס כושר של חודשיים לחלוטין (הלכנו המון בטיול). לכן, חזרתי לאחד מערוצי הספורט האהובים עליי: יש להם סרטונים ארוכים וקצרים, שכוללים כמעט כל סוג אימון שניתן לחלום עליו, ועולים גם סרטונים חדשים מפעם לפעם. ככה, אני גם מזיזה את הגוף ומחזירה לו חיוניות חשובה וגם עושה לי שמח על הלב.

יערית סגל, בת 22 מירושלים. חיילת משוחררת בהווה וסטודנטית להנדסה ביו-רפואית בעתיד.