המציאות החדשה משפיעה על כולנו, בלי יוצא מן הכלל. אני יכולה לומר מהפן האישי שלי, מעבר לכך שבוטלו לי שני אירועים שעבדתי עליהם במשך שבועות: יש לי לקוחות שלא ברור מה יעלה בגורל העבודה המשותפת שלנו בעתיד הקרוב, נשים לשלם להן ריטיינר חודשי, חשבוניות להוציא ללקוחות שנמצאים כעת בחל”ת והרשימה ממשיכה עוד ועוד.

יחד עם זאת, אני עדיין נמצאת בעמדה *יחסית* טובה לאחרים כי אני אישה צעירה ובריאה, בלי מחלות רקע עם עסק שמבוסס בעיקר על עבודה אונליין. יש לי אפשרות להקדיש את הזמן הקרוב לטובת התכנסות ומחשבה על עתיד העסק. זה עדיין מאוד מלחיץ ומדאיג, אבל אני גם מאמינה ביכולות שלי ויודעת שאחזיק מעמד לא משנה מה.

אבל זה לא המצב של כולם.

תומכות בעסקים קטנים

זה בדיוק הזמן שלנו לתמוך בעסקים קטנים כמיטב יכולתנו. להזמין גיפט קארדים לימים טובים יותר, להיעזר במידת האפשר בשירותיהם ומוצריהם של עסקים מקומיים. אם אין לנו אפשרות לעזור להם כרגע כלכלית, אז לעזור להם וירטואלית: להפיץ את הבשורה לגבי העשייה שלהם כמה שיותר, הם ייצטרכו את זה. בכלליות זו תקופה להיות יותר מלאי חמלה ואדיבות: להגיב יותר, לחלק יותר לייקים, לשתף יותר. זה בדיוק הזמן לתמוך בייצור מקומי ולהפגין סולידריות כלפי אנשים שהפרנסה שלהם נפגעת.

גם אני עסק קטן ואני אשמח לעזרתכן בתקופה הזו: מי שרכשה כרטיס לאירוע, סמכו עליי על כך שאני עושה כל מה שביכולתי כדי לספק לכן ערך תמורתו, בין אם במפגש פיזי בהמשך או מפגש וירטואלי. מי שהשתתפה בפעילות, שעל הזוכה שלה לא הכרזתי מטעמי בעיות תקציב: תהיו בטוחות שאכריז על הזוכה ברגע שהעניינים יתבהרו.

מה שאני כן עושה בינתיים מסביב לשעון זה לייצר תוכן חדש, יותר מתמיד ובמסגרת המשאבים שיש לי כרגע – המגזין יפעל במתכונת תוכן מוגברת עד להודעה חדשה. מה אני מבקשת בתמורה? תקופת חסד, מתוך ההבנה שכולנו נמצאות באותה סירה ונעבור את זה יחד. מוזמנות לקרוא במגזין, לחזור אחורה, לספר לחברות, לשתף את התכנים באינסטגרם או לשמור אותם במועדפים לימים מאתגרים. אתן מוזמנות להירתם גם מבחינת התוכן ולייצר פוסטים אורחים כדי שייאפשרו לי ליצור תוכן בתדירות גבוהה מתמיד במהלך התקופה הזו, אם יש לכן רעיון שתרצו להציע – צרו קשר בפרטי!

זה גם הזמן לתמוך ולתרום לעמותות: מעבר לכך שהממשלה לא קיימת כבר שנה ולא מאושרים תקציבים מצילי חיים, עכשיו יש גם את ההתמודדות עם הקורונה. ימי אימוץ של כלבים וחתלתולים מבוטלים ותמיד במצבים קשים הנפגעים הראשונים הם האוכלוסיה שאין מי שיזעק את קולה. בנוסף לכל מה שאומרים בחדשות, המלחמה כאן היא לא רק במחלה עצמה, אלא גם בהשלכות שלה וההתמודדות איתה היא לא רק בסטריליות והתבודדות, אלא תמיכה זו בזה. 

עזרה גם בנפש

גם אם אתן נשים בריאות ללא מחלות רקע, זה לא אומר שאתן חסינות בפני הקורונה. יש בעיות שלא מדברים עליהן בהקשר של קורונה והן מצוקות הקשורות בנפש. מי שסובלת מחרדה או מדיכאון, עלולה להרגיש משותקת אל מול המצב החדש והסימפטומים שלה עלולים להתגבר. גם כאן, אתן לא לבד, זה לגמרי מובן איך שאתן מרגישות, אתן לא חייבות להמשיך כאילו כלום לא קרה. אם יש לכן חברות, קרובות משפחה או קולגות שמגלות סימנים של קשיים נפשיים וקושי להסתגלות למצב – גלו חמלה, הביעו התעניינות, תשאלו מה אתן יכולות לעשות כדי לעזור. זה בדיוק הזמן לפתוח את העיניים ולגלות מודעות גם לסביבה שלנו, דווקא ברגעים כאלה.

אם אתן מרגישות שאתן צריכות עזרה מקצועית, ער”ן מספקים קו תומך בכל הנוגע לקורונה, במספר 1201 שלוחה 6. 

רוצות לחלוק ולדבר? אני זמינה כאן בתגובות וכמובן גם בקבוצה שלנו, ממש כאן.

קמה לאחרונה קבוצת “כולנו כאחד” שמטרתה לסייע לעסקים קטנים, מוזמנות להצטרף גם אליה, כאן.