כשחשפתי לראשונה את ההיסטוריה הכלכלית שלי, לא ידעתי למה לצפות. חששתי מהרמת גבה ומשיפוטיות, אך במקום זה קיבלתי חיבוק ענק מכן עם תחושת הזדהות עצומה. החשיפה הזו הולידה שיח על היחס שלנו לכסף ועל ההתנהלות הכלכלית שלנו באופן כללי – ואז היה לי ברור שהאירוע הבא שלי צריך לעסוק בנושא שלעולם לא תיארתי לעצמי שאפגוש פנים מול פנים בהקשר כזה – אירוע על התנהלות כלכלית וכסף.

ההתקדמות האישית שלי בתחום לצד ההיכרות עם רואת החשבון שלי מורן כהן (אשר תוך כמה שבועות למדתי ממנה על פיננסיים יותר מאשר למדתי במשך שנים כעצמאית) – גרמו לי להבין שיש כאן מקום להמשיך לחקור את הנושא ולדבר על זה באופן פתוח, גם במציאות. רציתי ליצור אירוע באווירה דומה לזו שניהלנו באופן וירטואלית: מכילה, מלאת הזדהות, לא שיפוטית. רציתי מפגש שיידבר בגובה העיניים ויסביר בצורה ברורה כל מה שאנחנו צריכות לדעת לגבי התנהלות כלכלית נכונה בין אם אנחנו עצמאיות או שכירות.

ידעתי שמורן היא האדם המתאים למשימה, בתור אשת מקצוע חדה מאוד ומלאת תשוקה לגבי חינוך נשים לעצמאות כלכלית. בנינו את הפורמט של האירוע מאפס, על סמך השאלות שקיבלתי מכן באופן ישיר כדי שהמפגש יהיה הכי ענייני, הכי אינפורמטיבי, הכי מחובר למציאות שלנו והכי מותאם לצרכים שלנו, הקול גירלז. מבחינתי לא היה מקום לשום שבלונה קבועה אלא רק תוכן שמותאם לנו ב-100%.

התנהלות כלכלית של קול גירלז

המפגש הכלכלי של הקול גירלז יתקיים בפורמט של שיחה פתוחה. פרט לידע שתעביר מורן, המבוסס על הנושאים שקיבלנו מכן כאמור, אתן יותר ממוזמנות להגיע עם שאלות מוכנות מהבית כדי שנוכל לענות על כל מה שמעסיק אתכן. עלות המפגש הוא 120 ש”ח כולל מע”מ ובמהלכו אנחנו נדבר באופן ברור ומעשי על נושאים כמו ביטוחים פנסיוניים, השקעות, חובות וחסכונות.

מטרת המפגש היא להעניק כלים שנועדו לאפשר לנו לקחת אחריות על ההיבט הפיננסי ולהכיר לעומק את הזכויות שלנו. בסיום המפגש תקבלו סיכום מודפס עם כל הטיפים החשובים כדי שתוכלו לקחת איתכן ולהמשיך לעבד את החומר שהועבר לכן במהלך המפגש. 

המפגש הכלכלי נוצר מתוך האמונה שלא משנה מה הרקע שלנו ומנין באנו, אנחנו יכולות ללמוד ולשפר את ההתנהלות הכלכלית שלנו. אנחנו תמיד יכולות ללמוד עוד כדי להבטיח את העתיד שלנו, כדי לשים כסף בצד בצורה חכמה, כדי לגרום לכסף שלנו לעשות עבורנו יותר. ההבנה הזו היא אחריותנו הבלעדית: לא של ההורים שלנו ולא של בן או בת הזוג – וזו בדיוק המטרה של המפגש שיצרנו.

במהלך המפגש נלמד על ערוצי השקעות שונים, מה כדאי לעשות עם חסכונות קטנים, כמה כדאי לחסוך כל חודש, מהי השקעה חכמה, מהי תוכנית פנסיה טובה וכו’. אלו הנושאים שעלו ישירות מהשיחות איתכן ולכן המפגש יתאים גם לעצמאיות וגם לשכירות, ללא תלות בתחום העיסוק שלכן.

את המפגש אני אפתח ובמהלך השיחה אחלוק עוד פרטים על ההיסטוריה הכלכלית שלי ואת מה שהביא אותי ליצירת האירוע. אספר איך הפכתי מאדם שחושש לפתוח את עדכוני העו”ש שלו למישהי שבקיאה בכל הנעשה בביטוחים ובקרנות שלה, מכיוון שהרקע שלי והתהליך שעברתי במהלך העשור האחרון מתחברים בצורה ישירה לכל הנושאים שעליהם תדבר גם מורן. כשמדובר בכסף, בנוסף לטיפים המעשיים, בלתי נמנע להתייחס למשמעויות הפסיכולוגיות ולקשר הרגשי שלנו לכסף – נושא שאדון בו במהלך השיחה שלי.

הלוקיישן ושאר הפרטים

הלוקיישן המארח הפעם הוא קפה אירופה ברוטשילד, אחד המקומות הכי משובחים בתל אביב לטעמי. כרטיס ההשתתפות מקנה לכן גם קוקטייל וקינוחים לצד הידע המעשי שאיתו תצאו בסיום המפגש והזדמנות להכיר קול גירלז נוספות. המפגש הוא בעלות 120 ש”ח כולל מע”מ (מוכר להוצאות מס) והוא יהיה באורך שלוש שעות אינפורמטיביות, מעניינות ומועילות.

אני מצפה מאוד לפגוש אתכן, בוודאי שבהקשר כזה. המפגש חשוב לי ברמה האישית דווקא בגלל כל המסרים שהוא נושא עמו וכי שוב, אני מודה שמעולם לא האמנתי שאצליח לצאת מהחובות שלי, כל שכן לארגן אירוע העוסק בהתנהלות כלכלית וחופש כלכלי. מדובר בנקודת מפנה עצומה בהיסטוריה האישית שלי, גם בלי קשר לעשייה במגזין ואני מאוד מתרגשת שאזכה לחוות ולחגוג את הרגע הזה יחד איתכן.

עדכון: המפגש פורסם במכירה מוקדמת לחברות מועדון הקול גירלז – המועדון הרשמי שלנו שהושק ברשתות החברתיות בתחילת החודש – וכל הכרטיסים אזלו! זה היה מאוד מהיר ומשמח, לכן אני כבר עובדת על תאריך למפגש נוסף. כדי לשמוע על האירועים הבאים ולקבל גישה לפני כולן, גם אתן מוזמנות להצטרף למועדון הקול גירל קלאב.

כדי להצטרף, עליכן להגיש בקשת חברות בקבוצה המשובחת שלנו בפייסבוק ממש כאן, לעקוב אחריי באינסטגרם ממש כאן ולשלוח לי מסר פרטי כדי שאצרף אתכן לרשימת החברות הקרובות. ההצטרפות היא בחינם.

היתרונות בלהיות חברת מועדון של הקול גירלז?

+ גישה מוקדמת לאירועים והטבות

+ תוכן נוסף ממני שלא תקבלו בשום מקום אחר

+ פעילויות בלעדיות שעולות כל חודש רק לחברות הקול גירלז – כל מי שנמצאת בפנים אוטומטית משתתפת מבלי לעשות שום דבר נוסף

+ אחת לכמה חודשים אני שולחת למצטרפות חדשות הפתעה אישית ממני הביתה! 500 המשתתפות הראשונות כבר מחכות לחבילה ממני שנמצאת בדרך אליהן

מחכה לכן במועדון הקול גירלז ואעדכן בפרטים לגבי התאריך הבא ברגע שאדע!