כשזה נוגע לאופנה ידידותית לבעלי חיים, יש נטייה לחשוב שתיקים הוא תחום שצריך להתפשר עליו – כאילו ליצור תיק מתחליפי עור זו פסגה אופנתית שלא ניתן להגיע אליה. ואכן, כשביצעתי עבודת תחקיר לקראת הפוסט, המקום הראשון שבו ביקרתי כברירת מחדל היה אסוס ואני מודה שהתאכזבתי מאוד מהיצע תחליפי העור: מוצרים שנראים זולים למראה ועושה רושם שלא ישרדו יותר מעונה- שתיים, בהחלט לא משהו שאני רוצה לקדם כאן על גבי דפי המגזין.

לא אמרתי נואש והמשכתי לחקור, עד שגיליתי עולם שכולו שפע שהפתיע גם אותי: טכנולוגיה מתקדמת, הקפדה על פרטים קטנים ומעצבים מוכשרים שמייצרים תיקים ברמת איכות וגימור גבוהות – מתחליפי עור. בולטים לטובה ננושקה היוקרתיים, שלדעתי שינו את האופן שבו אנחנו מתבוננים על תחליפי עור גם בעולם המעצבים שמבוסס לרוב על מוצרי עור אמיתיים. ננושקה היטיבו להפגיש בין טכנולוגיה לאופנה מקיימת תוך שמירה על סטנדרטים גבוהים ובכך הם יוצרים תיקים שלדעתי עולים בהרבה באיכותם על אלו של סטלה מקרטני (שהתיקים שלה לטעמי נראו בינוניים ותו לא). הם אך כמובן לא היחידים ומצאתי תיקים בסקאלות מחירים שונות, גם במחירים שנוחים לכיס.

אז נכון, צריך להרחיב קצת את הרדיוס מעבר לאסוס אבל כל האתרים שמוצגים בפוסט הם אלו ששולחים לישראל וההזמנה מהם נוחה מאוד ומהירה. שמחתי לגלות עולם שלם שמייצג אופנה מתחשבת אשר אינה פוגעת בעלי חיים. אני מודה שהחומר ממנו עשויים התיקים שלי לא היה עד כה פקטור משמעותי היות ואני קונה תיקי מעצבים יד שניה, אבל עכשיו בהינתן האלטרנטיבות שהכרתי בעצמי בזכות הפוסט – בהחלט אשקול שוב את צעדיי אם אצטרך בעתיד תיק חדש.