אחת המחמאות היותר נחמדות שאני מקבלת מאורחים הוא שהבית שלי ריחני ובאופן ספציפי: שהוא לא מריח כמו חיות מחמד. אני אוהבת את פרי, מונה ומטי מעומק הלב אבל וואלה, לא מתחשק לי שהבית יריח בדיוק כמוהן (תסלח לי פרי אבל יש לה הבל פה שלא בדיוק מריח כמו פצ’ולי). אני חיה עם שלוש חיות מחמד כבר כמה שנים טובות ועם הזמן גם אספתי כמה טיפים נחמדים שעוזרים לי לשמור על הבית ריחני.

אז נתחיל מזה שזו עבודה. אני יכולה לבשם את הבית עד מחר (ואני אכן עושה את זה) אבל אם יש ריח של פרווה בכל הבית, זה לא ממש יעזור. אנחנו מנקים את הבית פעמיים בשבוע, שלוש בעונת הנשירה. לדעתי החלק שהכי עוזר לשמור על בית ריחני זו העובדה שאנחנו שואבים פעם בשבוע את כל הספות ובאופן ייסודי במיוחד את המיטה שעליה ישנות הכלבות. כל רהיט שיש עליו טקסטיל בבית – נשאב, כולל המיטה והשמיכה, שעליה ישנה איתנו החתולה. 

שואב האבק שלנו הוא דייסון קינטיק בול ובחרנו בו ולא באלחוטי כי הוא יכול להתמודד עם שאיבה מאסיבית בכל פעם וסמכו עלינו – אנחנו צריכים את כל העזרה שאנחנו יכולים לקבל. קנינו אותו לפני שנתיים ואנחנו מאוד מרוצים ממנו. לדעתי הוא אידיאלי להתמודדות עם בית שיש בו בעל חיים. גם אם לצורך העניין הייתי קונה דייסון אלחוטי, הוא היה כהשלמה ולא כשאב אבק מרכזי. שיטת הניקיון הזו יכולה גם להיות מאוד יעילה למי שסובלת מאלרגיה לאבק.

את החול של מטי אנחנו כמובן מנקים לעתים קרובות מאוד, גם כי זה חשוב לשמור על סביבה נקייה עבור החתולה עצמה וגם כי חול שלא מנקים לעתים קרובות מספיק זה סירחון שלא מהעולם הזה. כשהחול דורש ריענון, אנחנו מקפידים גם להחליף אותו בחול חדש וגם לשטוף את הארגז עצמו. אחת הסיבות שאנחנו מנקים לעתים קרובות בנוסף לפרווה היא כי מטי מפזרת עם הרגליים הקטנטנות שלה גרגירי חול בבית אחרי שהיא עושה צרכים. הזמנתי בעבר כל מיני שטיחונים מאלי אקספרס שהיו אמורים ללכוד את החול הזה בפנים אבל לא מצאתי משהו מספיק יעיל. אם יש לכן הצעות – כתבו לי בתגובות.

הדבר הנוסף שעוזר לי הם ריחות נעימים. במחלקה הזו אני מהמשקיעות אבל אני בטוחה שזו לא חובה ויש היום מגוון רחב של טווחי מחירים בתחום. אני קצת פיינשמקרית כשזה נוגע לריחות אז אני מאוד ספציפית בבישום לחדר ובנרות שאני מזמינה לבית אבל כאמור – זו לא באמת חובה וזה גם לא מה שמונע מהבית להסריח, אלא רק משדרג את החוויה לנעימה עוד יותר.

בנרות האהובים עליי הם דיפטיק: לא נרות זולים בשום מידה אבל עכשיו כשיש הטבה של 15 פאונד הנחה בקנייה מעל 60 פאונד ב-Space NK, זה קצת הופך את הוצאת הכספים לפחות כואבת. אני בדרך כלל מנצלת את המבצע הזה להזמנת הנרות כשהמלאי עומד להיגמר. כאן מופיע נר של דיפטיק במהדורה מוגבלת אבל בת’כלס הניחוח האהוב שלי מהם הוא Fois De Bois. ניתן להזמין כאן. יש עוד נרות שאני מחבבת כמו נרות של בלה פרויד (מופיע לצד הדיפטיק) אבל אני מוצאת לדיפטיק אין תחרות מבחינת עוצמת ואיכות הבעירה.

עוד דבר שגיליתי לאחרונה ואני מאוד אוהבת: בשמים לחדר. הפעם קצת טריקי להזמין אותם כי היות ומדובר בבשמים – הם לא נשלחים לארץ. את המבשם לחדר של ביירדו רכשתי בביקור האחרון בפריז, יש לו ריח ורדים אמיתי ויפיפה. מספיקות רק כמה התזות כדי לרענן את הניחוח של כל הבית ולכן אני חושבת שהוא יחזיק מעמד זמן רב. קנייה לא זולה, אבל מבחינתי לגמרי מחזירה את ההשקעה כאמור. ביירדו אמורים לנחות בחודשים הקרובים בארץ אז אני מקווה שגם ליין הבישום הזה יגיע לכאן, כי אני ממליצה עליו בחום. אם בכל זאת תרצו להזמין מבשם לחדר אונליין, סטרוברינט מחזיקים מלאי מצומצם של דיפטיק כאן וכאן.

אמנם זה כבר קשור לנקיונות באופן כללי, אבל הייתי בכל זאת חייבת לשתף. בדיליי קל גיליתי בזכות המלצה של לירון שאייהרב מחזיקים בחברת Mayers. הזמנתי משם חומר ניקיון כללי וסקראב ניקוי  – ואני ממש מרוצה! בתרסיס השימוש הכללי אני משתמשת כמנקה משטחים והוא עושה עבודה טובה בריענון ואילו בסקראב אני משתמשת כדי לצחצח את האמבטיה. המוצרים לא מנוסים על בעלי חיים ויש להם ניחוח עדין ונעים.

את חומר הניקוי הכללי ניתן להזמין כאן ואת הסקראב ניתן להזמין כאן.

בתמונה: פרי מודה לאמא שלה על בית נעים. כמובן שיש לנו בבית גם הרבה צמחים ובדרך כלל גם פרחים טריים, מה שמוסיף לתחושה רעננה ונעימה (לשמחתי אף אחת מדיירות הבית לא מתעניינות בהם).

מה הטיפים שלכן לשמירה על בית נקי?