אחרי שני מפגשי קול גירל קלאב אני יכולה לומר בלב שלם שפיתחנו כאן קונספט ייחודי, שלא דומה לשום אירוע אחר: כזה שמקבל חיים כל פעם מחדש מאופי השיחות ומהאופן שבו אנחנו מציגות את עצמנו.

אחד הדברים שהכי רציתי לשים עליהם את הדגש הוא נושא ההצגה העצמית. בתקופת החגים הקודמת פניתי לקהילה שלי בסטורי והצעתי לבעלות עסקים לקבל אייטם ללא עלות במגזין שלי במידה ויש להן מוצר רלוונטי להציע לחג, כל עוד יישלחו לי מייל מפורט שיציג את עצמן, כחלק מרצון להחזיר בחזרה לקהילה. נוכחתי לגלות שהנושא של הפרזנטציה העצמית שלנו הוא אישיו בפני עצמו, גם כשאנחנו מתבקשות לעשות זאת לטובת מטרות שיכולות לקדם אותנו.

לא פלא שזה המצב אגב, כי הרי כל הזמן מלמדים אותנו לצמצם את עצמנו. המושג “קצת עליי” הפך נפוץ כל כך, עד שאנחנו לא יודעות להגדיר את עצמנו בשום מובן אחר. אני רק רוצה לשאול: איך אנחנו יכולות לספר על עצמנו מעט? איך אפשר לסכם את כל שנות הקיום שלנו וכל מה שעשינו לכדי כמה משפטים לקוניים? אני מרגישה שעם הזמן פיתחנו משפט כללי שאנחנו מדקלמות בכל פעם שאנחנו נדרשות להציג את עצמנו ואנחנו לא עוצרות להתעכב עליו או על כל ההישגים שלנו מעבר לכך.

ואז הגיע הקול גירל קלאב

במפגשים שלנו אני ממש רואה איך המשתתפות יוצאות מאזור הנוחות שלהן, בהתחלה לאט ובזהירות, עד אשר הן מבינות איזה ערך יש ביכולת להציג את עצמנו בצורה מכילה ומאפשרת, כמו שהיינו מתארות אנשים שאנחנו אוהבות למשל. משום מה באותה מידת אהבה והערכה אנחנו לא תמיד בוחרות לספר על עצמנו ומדהים לראות איך כל המגננות הללו מחליפות את מקומן לטובת הרצון להתבונן על עצמנו באור אחר.

השקעה בכל אירוע ואירוע

בעוד שהאירוע הראשון היה בסימן פרחים, האירוע השני בסדרה היה בסימן מסיבת חורף מנצנצת. אני וטל אטרקצי, זו שהפיקה ועיצבה את האירוע – שמנו לעצמנו כמטרה להעניק את המקסימום האפשרי בכל אירוע ואירוע, כך שכל המשתתפות מהאירוע הראשון ועד האחרון ירגישו שמדובר בחוויה מיוחדת. המטרה שלנו היא להעניק ייצוג ויזואלי למגזין גם בחיים האמיתיים, כל פעם באמצעות פרשנות אחרת.

אין ספק שהכוכבת של האירוע הפעם הייתה גל, הבעלים של קונדיטוריית הבוטיק “נשיקות“. גל הביאה לאירוע מגדל קרוקומבוש מרהיב המורכב מעשרות סופגניות נימוחות וטעימות, לצד שלל תופינים נוספים.

תארו לעצמכן כמה משמח זה להיכנס לתוך חלל אינטימי עם תאורה טבעית ורכה של “מול ביתא” הלוקיישן המארח, מלא בנרות דולקים ובמגדל מפואר של פחמימות. כל כך שמחתי לראות את המבטים בעיניים של המשתתפות כי זו בדיוק התגובה אליה אני מכוונת בכל מפגש ומפגש.

הפעם חיכתה הפתעה מאוד מיוחדת בגודי באג שגם הוא השתנה לכבוד האירוע החדש: גל מ”נשיקות” יצרה הפתעה בלעדית אך ורק לחברות המפגש והיא פרשנות משלה לעוגיות Van Stapele – העוגיות המפורסמות מאמסטרדם. ההתרגשות הייתה ענקית כי באמת שמדובר בעוגיות הכי טעימות שאי פעם טעמתי ואני יכולה להעיד ממקור ראשון שהעוגיות של גל לא נופלות מכך!

“נשיקות” מציעים הטבה נוספת לקוראות המגזין: 

הטבה רק לקוראות המגזין על קטגוריית “עוגות יומולדת” של “נשיקות” >> 190₪ בלבד (לא כולל משלוח)

ההטבה בתוקף עד 31.1.19
למימוש ההטבה ופרטים נוספים ניתן ליצור קשר עם גל – 052-3077773

עוגת ספרינקלס – שלוש שכבות של עוגת וניל עסיסית עם סוכריות צבעוניות, וקרם חמאה וניל עם סוכריות צבעוניות. העוגה הכי שמחה שיש!
עוגת וניל וממתקים – שלוש שכבות של עוגת וניל, קרם חמאה ומלא ממתקים צבעוניים לקישוט.
עוגת טירוף שוקולד – שלוש שכבות של עוגת שוקולד עסיסית, קרם שוקולד, גנאש שוקולד מריר וממתקי שוקולד לקישוט.
עוגת וניל פטל – 3 שכבות של עוגת וניל עם פטל וקרם חמאה.
עוגת שוקולד חמאת בוטנים – שלוש שכבות של עוגת שוקולד עסיסית עם גנאש שוקולד חלב וחמאת בוטנים ולקישוט- אבקת במבה ופירורי זהב.

לפרטים נוספים ניתן להקליק כאן וכאן.

זו ההזדמנות להזכיר לכן שנותרו שני אירועים אחרונים בלבד בפורמט הזה, כאשר כל אירוע יעמוד בפני עצמו ואין לדעת איזה הפתעות נתכנן עבורכן! שני התאריכים שנותרו הם בינואר ופברואר, אירוע ערב ואירוע יום בתאריכים ה-14.1 בין השעות 17:00-20:00 וב-11.2 בין השעות 10:00-13:00. עלות ההשתתפות באירוע כולל כל הפינוקים הכלולים היא 270 ש”ח כולל מע”מ. לפרטים נוספים והרשמה הקליקו כאן.

גם שני האירועים הקרובים יתקיימו ב”מול ביתא”, מקום נגיש עם חניה בשפע באזור ובעיצוב המדויק ל”קול גירל קלאב” וגם לשלל אירועים פרטיים ועסקיים. לפרטים נוספים הקליקו כאן.

בנימה אישית, אני הכי רוצה להודות לטל אטרקצי, אחראית התוכן הויזואלי במגזין, שהפיקה ועיצבה את האירוע הזה מכל הלב והנשמה. התקופה הזו בשנה מסמלת שנה שלמה של עבודה משותפת יחד עם טל והיא ללא ספק הייתה שנת התוכן הכי טובה שלי, כי כשעובדים עם מישהי שהמגזין כל כך חשוב גם עבורה – זה מפרה ומעלה את העשייה לרמה אחרת. תודה טל, על כל מי שאת ומה שאת מביאה למגזין.

אנחנו כבר מתחילות לעבוד על האירועים שנותרו, תהיו בטוחות שצפויה לכן חוויה מיוחדת גם הפעם!