אין עוררין על כך שיוטיוב השתנה מהותית בשנים האחרונות, אך במקום להרגיש מתוסכלת מכך – מצאתי ערוצים שתואמים את תחומי העניין שלי היום. אני מוצאת את עצמי צורכת פחות ופחות תוכן על ביוטי ואופנה, אך מצד שני אני גם מבוגרת יותר מקהל היעד שצורך תכנים שלכל מיני אתגרים למיניהם, כך שזה לא תוכן שמתאים לי. אז הנה הבשורות המעודדות, יש יוטיוב אחר: אינטליגנטי, מעשיר ופוקח עיניים.

Special books by special kids

SBSK הוא נכון להיום ערוץ היוטיוב החשוב ביותר ולטעמי גם זה שסובל מהאפליה הקשה ביותר: מזה כשנה יוטיוב ניטרלו את כל התגובות הקיימות ואת האופציה להגיב בסרטון מחשש להיווצרות תוכן שעלול ליפול לידיהם של פדופילים (אין אופציה להחזיר תגובות גם באופן ידני). מדובר באפליה כואבת במיוחד היות ונמחקו מאות תגובות מנחמות ומחזקות עבור משפחות של ילדים מיוחדים, שחלקם אינם בחיים עוד.

הערוץ מסייע להתמודד עם הבורות שקיימת סביב תסמונות ומחלות שונות, אשר חלקן נחשבות גם למחלות שקופות ללא שום תקציבים וניסיון למצוא להן פתרון. למדתי המון על סוגים שונים של אנשים וההתמודדויות שהם עוברים ולכן אני מוצאת שהתרומה הזו של הערוץ לעולם היא כל כך משמעותית. גם ברמה האגואיסטית לחלוטין, אני מוצאת שהערוץ הזה מסייע לי לחזור לפרופורציות כשאני רואה מה חווים אנשים אחרים בעולם.

Dearly Bethany

בת’אני עוסקת באופנה אבל היא עושה זאת מנקודת מבט כל כך אינטליגנטית שזה תענוג. בת’אני היא בעלת מבנה גוף פטיט כך שהיא יכולה לשמש השראה לבעלות מבנה גוף דומה לשלה אך באופן כללי, היא מספקת נקודות למחשבה על איך מרכיבים מלתחה שמשרתת אותנו ואיך להקדיש לאופנה מחשבה שהיא קצת מעבר ל”בא לי על הפריט הזה כי הוא בסייל”.

Tiffanyferg

טיפאני היא אחת הבחורות האינטליגנטיות והרהוטות ביותר שנתקלתי בהן במרחב הוירטואלי הזה. היא מצליחה לבטא רעיונות ומחשבות בצורה נהדרת עם סרטוני עומק ותחקירים שגורמים לי להבין שהבחורה הזו תגיע רחוק. היא מדברת על נושאים שונים, החל מתופעות יוטיוב ועד לתופעות חברתיות – והיא מצליחה לעורר שיח מעניין עם הקהל שלה מבלי לייצר אנטיגוניזם על ידי היכולת שלה להציג כל מיני נקודות והיבטים שונים לאותה תופעה.

Alexandra Gater

אלכסנדרה מוכיחה שעם יצירתיות ותושיה, אפשר לעצב חללים יפיפיים בתקציב נמוך וגם בדירות שכורות. אם התרגלנו לכך שהיוטיוברים הגדולים חיים במרחבים מעוררי קנאה ולא מציאותיים בעליל לפעמים, אז אלכסנדרה מחזירה את היוטיוב לחיים האמיתיים עם פתרונות ורעיונות שכולנו יכולות למצוא בהם תועלת גם בחלל האישי שלנו.

Arden Rose

ארדן היא ללא ספק הותיקה ברשימה ואני עוקבת אחריה כמעט מאז שהתחילה כשהייתה בחורה צעירה ויפת עיניים מארקנסו. פעם היא עסקה באופן בלעדי בביוטי והיום קצת קשה להגדיר את הערוץ שלה באופן מדויק. מה שבטוח, לארדן יש אישיות כריזמטית והיא מצליחה לגרום לי לצחוק בקול רם. היא גם מדברת בגובה העיניים על נושאים חשובים כמו קיימות דרך שיתוף המסע האישי שלה.

Violette FR

אני באובססיה לגבי ערוץ התוכן של ויולט מאז שהתחילה ביוטיוב. ויולט היא מאפרת והמנהלת האמנותית של אסתי לאודר – ומעבר לכך קול גירל צרפתיה עם המבטא הכי סקסי ששמעתי בחיי. היא מיתגה מחדש את הערוץ שלה השנה והביאה יוצרות תוכן מסוגים שונים כדי להגיש תוכן העוסק בעולמות הלייף סטייל והקולינריה. התוצאה? יוצרי תוכן מגוונים מאוד והזדמנות לפתוח את הראש אך עדיין ליהנות מתוכן מרענן שמציג נשים מתרבויות, מגזרים וגווני עור שונים על המסך.

The financial diet

מדובר בערוץ יוטיוב שאף אישה לא צריכה ויכולה להרשות לעצמה לדלג עליו, פשוט כך. אמנם הוא נוצר בארה”ב ובהתאם לכך הוא גם הכי רלוונטי לאמריקאיות, שם הכלכלה שונה משלנו אך גם אנחנו יכולות למצוא בו המון ערך ותועלת. הערוץ מעלה לסדר היום את השיח של נשים על כסף ובהתאם לכך גם מציף נושאים שנחשבים לטאבו מוחלט עד היום. 

Style apocatheca

מדובר בערוץ חדש יחסית של קנדית שהגיעה להבנה שאין לה שום שליטה בהרגלי הקניות שלה והחליטה לצאת לאתגר של שנת Low buy, במקום שזו תהיה שנה נטולת קניות לחלוטין – היא בחרה לנצל את הזמן הזה כדי לבחון את היחסים שלה עם קניות ולהבין איך הן יכולות לשרת אותה במקום ההיפך, מה שמתחבר כמובן לנושא של צריכה איטית וקיימות.

Molly Burke

מולי היא יוצרת תוכן עיוורת והיא עוזרת לנפץ מיתוסים וסטריאוטיפים לגבי עיוורים ובעלי מוגבלות באופן כללי. היא יוצרת תוכן צעירה ומבריקה – ולמרות שלא כל התוכן שלה מיועד לגילי, אני עדיין נהנית מאוד לצפות במישהי בגילה שמצליחה לייצר תוכן משמעותי ולהוות דוגמה בצורה מעוררת השראה.

Speed beauty

קרולין ברנס היא מאפרת בחסד ואישה שגילה לא תואם לגיל הממוצע של יוצרות התוכן ביוטיוב, המייצרת סרטונים על איפור קליל שאפשר לייצר בקלות. קרולין מספקת ייצוג לנשים בוגרות יותר שהיה עד כה בולט בהיעדרותו על גבי המסך והיא מצליחה לעשות זאת תוך שהיא יוצרת תוכן מודרני ואינטליגנטי.

Aja Dang

אז’ה היא סטודנטית שמצאה את עצמה עם הלוואות בסך 200,000$, שזה סכום דמיוני ובלתי נתפס אבל המציאות של סטודנטים רבים בארה”ב שנקלעים לחובות במצבים דומים. אז’ה שיתפה במסע שלה לעצמאות כלכלית כולל ההיבטים הקשים והכואבים – ורק השבוע בישרה שהיא הצליחה לסגור את החוב במלואו, מה שהיה כל כך מעודד ומעורר השראה עבור העוקבים שליוו אותה בתהליך הזה.

מהם הערוצים האהובים עליכן? שתפו בתגובות!