מהרגע שלחצתי על כפתור פרסום הפוסט התאפשרה ההרשמה לאירוע ה”קול גירל קלאב”, לא ממש הבנתי עד הסוף את המימדים והתהודה של המפגש שיזמתי. תוך שעה וחצי התמלאו כל המקומות עם עשרות שהספיקו להירשם ואני, שתכננתי לעבוד באותו יום כרגיל, מצאתי את עצמי יושבת מול המסך מהופנטת. כל שם שנרשם, כל טופס שנשלח – ניסיתי לדמיין למה אתן מצפות כשאתן חושבות על מפגש כזה.

Play Video

כשדמיינתי בעצמי את המפגש, היה לי ברור שזו צריכה להיות שלוחה של המגזין בחיים האמיתיים, בדיוק כפי שזה היה נראה אילו המגזין שלי לא היה נכתב בספירה הוירטואלית אלא פנים מול פנים. דמיינתי צבעוניות מסוימת, שפה אחידה והרבה אלמנטים קישוטיים שייצרו את החוויה אותה אני שואפת ליצור בכל פעם שאתן מקליקות על הלינק שמביא אתכן לכאן.

אך זה לא הכל. כי דמיינתי גם מפגש שיש לו ערך ממשי, מפגש שהוא דו שיח מגוון, מכיל ומאפשר של חברות קהילה שונות מכל מיני תחומים, גילאים ואזורים גיאוגרפיים. מפגש שבו חברות הקהילה מרגישות שייכות, מרגישות שנמצאה להן גם פלטפורמה בחיים האמיתיים לדבר, להכיר, לשתף ולהיות מי שהן. לכן גם היה לי חשוב לבחור את המשתתפות בעצמי כדי לוודא שהגיוון הזה יתקיים בדיוק כפי שרציתי.

ואז זה קרה...

בבוקרו של יום חמישי התכנסנו ב”מול ביתא” ברמת אביב באחד הימים החמים ביותר שזימן לנו ה”סתיו” הזה, מה שתאם בצורה מדויקת את החום שקיבלתי מהמשתתפות ונשות המקצוע שלקחו חלק באירוע. כל אחת הגיע עם חיוך ענק עם קמצוץ של מבוכה, ומיד קישטנו את הבגד שלה עם סיכת דש פרחונית מעשה ידיהן של ולדיס.

אחרי התארגנות קצרה שאני בכוונה לא מגדירה אותה כנטוורקינג או כמינגלינג, שני מושגים שאני לא באמת מתחברת אליהם עד הסוף – סיפרתי את הסיפור שלי, על האופן שבו הקמתי עסק בעולם החדש. בקהל ישבו בעלות עסקים וגם שכירות, אך הרגיש לי שהאופן שבו בחנתי את היותי אישה בעולם החדש איפשר לכל אחת להתחבר לדברים שלי מהמקום האישי שלה ולתרגם את זה לעולם מונחים משלה.

אני חושבת שהשלב הבא תפס את כולנו בהפתעה: שלב ההיכרות. אם התחלנו את המפגש הזה קצת נבוכות, את סבב ההיכרות סיימנו כחברות. סבב היכרות קצר, קולע וקצת לקוני לא היה כאן, אלא הכי רחוק מכך שרק אפשר: כל אחת מהממשתפות במפגש פתחה את הלב וסיפרה את הסיפור שלה, את הסיפור האמיתי שלה, כולל העליות והמורדות. אם בדרך כלל מצפים שנצמצם את הפרזנטציה שלנו כדי לעבור הלאה, כאן הייתה אפשרות להציג את עצמנו בצורה הכי אמיתית שאפשר.

פתאום הבחנתי כמה אנחנו שונות ולראיתי למול עיניי את הגיוון שאליו שאפתי כשהרכבתי את המפגש הזה, אבל במקביל נוכחתי לגלות יחד עם יתר המשתתפות גם עד כמה האתגרים שאנחנו עוברות כנשים בעולם החדש בעצם דומים. כל אחת מצאה חיבור לסיפור של קודמתה מבלי שהייתה בקשה מפורשת לעשות זאת וזכיתי לראות בלייב וממקור ראשון, עד כמה קהילה יכולה להיות דבר מחזק ומעצים – וזה ממש לא חייב לבוא רק ממני. 

תמיד האמנתי שאני רק חלק מהפאזל של הקהילה שלנו והמפגש חיזק את ההבנה שאם נעניק לנשים את הפלטפורמה ואת המקום האמיתי להתבטא ולספר על עצמן – דברים נפלאים יכולים לקרות. המסלול ליצירת דף קשר בסיום האירוע היה בלתי נמנע, כל כך רצינו להכיר עוד ולהמשיך לשמור על קשר אחת עם השניה! יצא לי לשמוע על חיבורים מקצועיים שנרקמו מאחורי הקלעים ואני כל כך שמחה על כך שנוצר כאן מפגש מסוג אחר.

כמה מילות תודה...

יש כמה נשות מקצוע שחברו ליצירת המפגש הזה, גם ברמת התוכן וגם ברמת החוויה העוטפת – ואני חייבת להודות להן על העשייה.

טל אלקבץ, צלמת הסטילס והוידאו, על היכולת לתרגם תחושות ואווירה בצורה מדויקת גם לכדי תמונות דוממות וגם לכדי וידאו. ברגישות אין סופית טל תיעדה את הנעשה מאחורי הקלעים ויצרה עבורנו מזכרת יקרה מפז שתזכיר לי את אחד הימים הכי משמעותיים עבורי. טל מציעה הטבה בלעדית לקוראות המגזין שהן גם בעלות עסק ומעוניינות להפיק חומרי אווירה ותדמית. לפרטים נוספים, מזמינה אתכן לעקוב אחר טל כאן.

Vladis, הלא היא ולדה, מעצבת האירועים האהובה עליי, אישה שיוצרת קסם באמצעות פרחים. כל הנוכחות התפעלו מקיר הפרחים שפגש אותן עם הגעתן לאירוע ואת הצבעוניות היפיפיה שיצרה ולדה באמצעות השימוש בפרחים. מזמינה אתכן לעקוב אחר ולדה כאן.

גילי, מהבלוג Bite Me, שיצרה קינוחים מדהימים, מושחתים ועם זאת בריאים. גילי עושה ריקליימינג למושג “אוכל בריא” ומציגה אותו כמזון כייפי, ממלא ומאוזן שכולנו יכולות ליהנות ממנו. גילי הכינה אופציות נטולות גלוטן וטבעוניות לנוכחות בקהל ועשתה את מיטב המאמצים כך שהתפריט באירוע יהיה מגוון כמו הנוכחות בו. את המתכון ללחם הבננה שזכה לשבחים באירוע תוכלו למצוא גם בבלוג שלה. מזמינה אתכן לעקוב אחריה כאן וכאן.

טל אטרקצי, האישה שבלעדיה האירוע הזה לא היה מתקיים בצורה הזו. האישה שדאגה למיתוג, לשפה הויזואלית, לקונספט העיצובי ושהכל יתקתק במהלך האירוע כדי שאני לא אצטרך לדאוג. אני חוזרת וטוענת שכל אחת צריכה טל אטרקצי בחייה ולמזלי הרב יש לי אחת כזו. מזמינה אתכן לעקוב אחר טל כאן.

כמובן שאני רוצה להודות גם לנרשמות ולמשתתפות באירוע: על הזמן, הרצון, העובדה שחלקכן הגעתן מכל מיני קצוות בארץ, על הפתיחות והחום. 

תודה רבה ל”מול ביתא” על האירוח, תוכלו לעקוב אחר המקום כאן.

ומה עכשיו?

נפתחו שלושה תאריכים חדשים ב”מול ביתא” למפגשי המשך של הקול גירל קלאב:

יום שישי ה-20.12, בשעות 10:00-13:00 

יום שלישי, ה-14.1, בשעות 17:00-20:00
יום שלישי, ה-11.2, בשעות 10:00-13:00

להרשמה הקליקו כאן, שימו לב שההשתתפות באירוע היא לא על בסיס כל הקודמת זוכה אלא נדרש מייל אישור להשתתפות.