אתן בטח חושבות שהכותרת היא קליק בייט אבל לא, זו האמת לאמיתה. אני יודעת שבתור עצמאית שמנהלת את עצמה, הדת שלי אמורה להיות דת הרשימות והכנסיה שלי אמורה להיות הטו דו ליסט אבל אני ממש לא מרגישה ככה. למעשה, אני חושבת שיש בטו דו ליסט משהו שדווקא מרגיש כאילו יכול להאט אותי ולכן אני משתמשת ברשימות למטרות שונות (עליהן אפרט בהמשך הפוסט).

אסביר: כשאני כותבת טו דו ליסט אני מרגישה כאילו אני מפרקת את הקריירה שלי לרשימת מכולת. אני מרגישה פתאום מחויבת “להעיף” משימות מהטו דו ליסט כאילו הן מכבידות עליי ואם לא הצלחתי להגיע ולו לאחת המשימות מתוך הרשימה, זה מיד מציב את היעילות שלי בספק וגורם לי לחוש תחושות אשמה, גם אם עמדתי בשאר המשימות בהצלחה.

האם אנחנו מציבות את עצמנו לכישלון?

אני תמיד מזכירה לעצמי שאני גדולה יותר מסך המטלות שלי ולכן אני מרגישה שטו דו ליסט דווקא מנהלת אותי במקום שאנהל אותה. כבעלת עסק, הצבתי לעצמי מטרה להיות מלאת חמלה והבנה כלפי עצמי – וזה לא טריוויאלי כפי שזה נשמע. למעשה, לנו יש את הנטייה להיות הכי קשות עם עצמנו ואני מרגישה שאם לא נהיה מודעות לכך, הטו דו ליסט עלול בקלות להיות הכלי שמאפשר לנו לאכוף את זה. 

אז איך אני בכל זאת מנהלת את עצמי?

למרות כל הנאמר, הפואנטה של הפוסט הזה היא לא הימנעות מוחלטת ממשימות ורשימות – למעשה, אני אוהבת רשימות! בתור מישהי שאוהבת לכתוב גם עם דף ונייר, האהבה לרשימות היא די מובנת מאליה, אבל אני תמיד מנסה לייצר אותן מתוך כוונה שמתאימה לאופי ולעסק שלי. כך בדיוק הגעתי ל- I’m on it, העסק של נועה והחיבור הרגיש לגמרי טבעי, אולי כי I’m on it אומר “אני על זה”, משפט שאני משתמשת בו הרבה בחיים המקצועיים שלי.

נועה מגיעה מתחום הפקות האירועים, תחום שיש בו המון קצוות לחבר ודורש תשומת לב לפרטים הקטנים – כך שאני לגמרי יכולה להבין איך בדיוק מהצורך הזה נולד מותג מוצרי הנייר שלה.

נועה יוצרת פלאנרים שמספקים מענה לתהליכים שונים ולהיבטים שונים בחיים שאנחנו רוצות לתעד במקום אחד. I’m on it מתבסס על הרעיון שאפשר שאפשר לקחת רעיונות עסקיים או פרויקטים אישיים ולפרק אותם לגורמים קטנים ופשוטים לביצוע וניהול, קונספט שמסייע לעשות סדר גם בראש וגם פרקטית בעשייה היומיומית.  איך אני עושה שימוש בפלאנרים של נועה אם אני לא בהכרח טיפוס של טו דו ליסט? על ידי כך שהם מסייעים לי לרכז במקום אחד רעיונות ולעשות סיעור מוחין עם עצמי, משהו שעשיתי עד כה בצורה מפוזרת על פני כל מיני מחברות ובסופו של דבר הלך לאיבוד.

בנוסף, אני מקפידה באותו הפלאנר לשבץ את התכנון השבועי הכללי שלי. נכון, אני לא מאמינה ב”להעיף משימות” אבל כן חשוב לי לדעת איך השבוע שלי נראה ואיך אני עומדת להתנהל, במיוחד כשאני משלבת בין ניהול לקוחות לבין המגזין – כשכל אחד מהם תופס תכולה של עבודה בפני עצמו. לכן, בפלאנרים של I’m on it אני מחלקת את השבוע שלי לגורמים, משבצת פגישות ומחליטה כיצד ייראו הימים הבאים. 

היות והעשייה שלי במגזין היא תמיד מרוכזת לפי נושאים, חשוב לי להבין מתי יש לי זמן לצלם, לכתוב, לעשות מחקר לקראת פוסטים חדשים ולהוציא החוצה משימות הדורשות עיצוב – כל אלה פונקציות שדורשות תכנון מראש ולא קורות מעצמן. אם אני מביטה בפלאנר ורואה שמתוכנן לי השבוע יום מרוכז של צילומים, אני יודעת להיערך לזה מראש עם הפרופס הנחוצים לי ודואגת לפנות את הלו”ז ממטלות אחרות.

יחד עם זאת, אני משאירה גם המון מקום לגמישות כי אני מוצאת שזה קריטי לחוש היצירתי שלי וגם לדינמיות של העסק ולכן אני לא נוהגת לחלק את היום שלי לשעות או לתתי משימות כי אני לא רואה צורך בכך. יש לי כבר הבנה מאוד ברורה של יכולת ניהול הזמן שלי וכמה זמן מצריך ממני כל פרויקט – ולכן הרבה פעמים כשאני מקדישה יום לתכולת עבודה מסוימת, אני אפילו מספיקה יותר ממה שתכננתי.

יצירת לוח זמנים כללי מאפשר לי לנהל את עצמי כעצמאית בצורה טובה יותר ולהימנע כמה שיותר אירועים פתאומיים וכיבוי שריפות. אני לגמרי בעד להכניס סדר והגיון בצורת העבודה כדי שלא ארגיש שאני צריכה לדחוס כמה שיותר מטלות של הרגע האחרון ביום אחד. עבודה מסודרת עם תכנון מקדים, למשל באמצעות פלאנר, מאפשרת לי להקדיש זמן ליצירתיות, מחקר ורעיונות חדשים.

מה לעולם לא אשבץ בלו"ז?

אחת הסיבות שאני מדלגת על טו דו ליסט היא כי אני אוהבת לסמוך על עצמי ולאמן את הראש לזכור פרטים קטנים. אני חושבת שהיכולת שלי להעניק תשומת לב לדיטיילים השתפרה פלאים מאז שהפסקתי לרשום כל דבר קטן כמטלה. אני יודעת איזה משימות קבועות יש לי כל יום ויום – ולכן אני לא מרגישה צורך לתעד אותן, אני יודעת איזה משימות קטנות עומדות על הפרק כי הן חשובות לי ולקידום העסק שלי. רשימות נועדו לשרת אותי ברמה של ניצול נכון של הלו”ז שלי ולא כדי לעשות לנהל את עצמי ברמת המיקרו.

כמובן שכל מה שפירטתי כאן זו צורת העבודה שלי וזה לא בהכרח יתאים לאחרות .לכן, אם תרצו לנהל טו דו ליסט, תוכלו לעשות גם את זה באמצעות הפלאנרים של I’m on it ולהתאים את השימוש בפלאנר לצרכים שלכן. למעשה, כשהעליתי לדיון את סוגיית הצ’ק ליסט באינסטגרם שלי, גיליתי שרובכן דווקא מעדיפות לעבוד עם טו דו ליסט ואני יכולה להבין את זה, בעיקר כי אני יוצאת מנקודת הנחה שבתחומים שונים ייתכן שיש צורך בניהול מדוקדק במשימות שבעסק שלי אין.

הפלנארים של נועה מותאימים לצרכים שלי בכך שמצד אחד הם מרכזים כל מיני פונקציות במקום אחד (אפשר אפילו לנהל שם מעקב אחר כמות המים שאתן שותות והפעילות הגופנית שלכן לאותו יום) ומצד שני הם גם מעניקים את הגמישות הנחוצה לי כדי לנהל רשימות כפי שאני מוצאת לנכון. אני אוהבת את העובדה שאפשר לכתוב שם מה הספקתי באותו יום, גישה שאני לגמרי מתחברת אליה. אני תמיד בעד לחגוג את הנצחונות הקטנים של העסק ולכן החלק הזה בפלאנר הוא כל כך משמעותי בעיניי.

ואם אתן כן צריכות תכנון מסודר?

אם אתן לא מרגישות כמוני וצריכות לנהל את עצמכן בצורה מדויקת יותר, בוודאי תאהבו מאוד את ה-Let’s do it, לוח התכנון היומי שבו אפשר לתכנן את היום לפי שעות, אפשר לתכנן ארוחות, אפשר לסמן משימות עבודה דחופות ואפילו להוסיף את משימות הבית לרשימה. בסופו של דבר כל מה שמסייע להשיג את המטרה והיא לנהל את הזמן בצורה חכמה – הוא מבורך אז לגמרי מדובר בעניין של סגנון אישיותי ושיטת ניהול עצמית שיסייעו לכן לבחור בסוג הפלאנר והרשימה המתאימה לכן.

האסתטיקה מככבת בכל רשימה

מה שכן, לא משנה באיזה רשימה אני משתמשת, חשוב לי שהיא תהיה אסתטית וזה בהחלט מה שאפשר לומר לגבי השפה הויזואלית של I’m on it שמזכירה לי מאוד את יופיין של המחברות לבית Kikki K – ההיבט הפרקטי והאסתטי מתמזגים יחדיו בצורה מושלמת עם פלטת גוונים פסטלית, פונטים יפים וסגנון נקי וברור. אם גם אתן רוצות להתחדש באחד הפלאנרים של I’m on it, תוכלו לקבל 10% הנחה בהקשת הקוד LUBA10 באתר.

מה הגישה שלכן לגבי טו דו ליסט? כתבו לי בתגובות!

גילוי נאות: פוסט זה נעשה בשיתוף פעולה תכני מסחרי עם I’m on it