פרומיס הוא מותג ישראלי שהצליח לעשות מה שמותגים רבים עושים כבר זמן מה בחו”ל: לצמוח באמצעות הסושיאל מדיה. שמעתן על המותג גלוסייר? ניחשתי שכן, הרי האג’נדה השיווקית של המותג היא להפוך את הלקוחות והמשפיעניות המשתמשות במוצרים לסוג של שגרירות בסושיאל מדיה וזה בדיוק מה שעושים גם פרומיס. רק שחוץ משיתופי פעולה רשמיים, כמו זה שאתן רואות כאן במגזין, בתור משתמשת פעילה בקהילות הביוטי השונות ברשת הבחנתי בתופעה נוספת: את עבודת ה”שיווק” הכי נאמנה עושות לקוחות של פרומיס שאין להן שום אינטרס לקדם את המותג.

אלו תמיד משבחות את המותג על שירות לקוחות יוצא דופן שלא נראה כדוגמתו בארץ, על שיחות טלפון אישיות, לעתים אפילו מאסף דקל מייסד החברה, פינוק באמצעות דוגמיות בהזמנה ויחס אכפתי שלרוב לא מצפים להיתקל בו בהקשר הזה. בעיניי ללקוחה מרוצה שמפיצה את הבשורה יש כוח חברתי אדיר ועם סוללה של לקוחות כאלה, רציתי לבדוק האם פרומיס באמת מצדיקים את ההייפ.

לא היכרות ראשונית, אך בהחלט מעמיקה

אציין שזו לא ההיכרות הראשונה שלי עם המותג: לפני כשנה וחצי ניסיתי לראשונה את מסיכת ה-Liquick, מסיכת הבוץ הנוזלית שהצליחה לעשות הייפ מטורף בקהילת חובבות הטיפוח בארץ. בעוד שהרבה נותרו סקפטיות למראה המסיכה, כבר אז דיווחתי שהמוצר באמת ובתמים מוצלח – אבל על כך בהמשך עם סקירת שאר המוצרים.

אז פרומיס, חוץ מאריזות סגולות מה הסיפור שלהם? קודם כל מדובר במותג ישראלי, נטול אכזריות עם ליין בוטיקי מצומצם אך משובח. המוצרים מבוססים על נוגדי חמצון, חומצה היאלורונית, פפטידים ורכיבים בוטאניים עשירים הנועדו להרגיע את העור, לחזק את ההגנות הטבעיות שלו ולשפר את המרקם הכללי. התרשמתי שיש כאן הבנה ברכיבים לצד אג’נדה חברתית מרשימה: המותג מסייע בהקמת מרכזי תמיכה לנוער בסיכון. כמו כן, פרומיס מעסיקים אנשים עם מוגבלויות, כך שכאשר אתן תומכות במותג, מעבר לכך שאתן תומכות בחברה ישראלית – אתן גם תומכות באג’נדה המופלאה שלה.

המותג מפנק כעת את הלקוחות במגבת גדולה במתנה בכל קנייה מעל שני מוצרים ומעלה, מגבת שיכולה לשמש לניקוי פנים וגם כמגבת ידיים – לבחירתכן. בואו נדבר רגע גם על האריזות? כן, הן סגולות מאוד אבל מעבר לכך, הן מבוססות על אותו מנגנון פתיחה המזכיר את זה של מוצרי דראנק אלפנט, כלומר מנגנון הטוויסט והפתיחה המסייע לשמור על המוצרים מפני חמצון ועל הרכיבים טריים ואפקטיביים. חשיבה בכלל לא טריוויאלית על הפרטים אך קריטית כשמדובר במוצרי טיפוח. 

דבר נוסף שאני אוהבת ומשום מה לא כל המותגים הישראליים מקפידים עליו: רשימת רכיבים מלאה באתר. כן, זה מאוד נוח שמנגישים את רכיבי המפתח כדי להבין את מהות המוצר, אבל יש לדעתי משהו כמעט מזלזל בכך שלא מפרסמים את רשימת הרכיבים המלאה, כאילו יוצאים מנקודת הנחה שלנו הלקוחות ממילא אין יכולת להבין את רשימת הרכיבים הזו אז אין טעם לשלב אותה. פרומיס כאמור משלבים את הרשימה הזו ואני תומכת מאוד בשקיפות הזו.

את המוצרים אסקור לפי הסדר שבו אני הכי אוהבת אותם: מהמוצר המנצח למוצר שאליו התחברתי פחות. הבשורות הטובות? אתן מקבלות ממני קוד הנחה של 30% על קניית מוצרים באתר (לא כולל מארזים) בהקשת הקוד luba30 בקנייה באתר. מוכנות לסקירה? בואו נצא לדרך!

Ultimate Anti Aging Cream

מדובר בקרם פנים המיועד לשימוש יומיומי, נועד להעניק בוסט של לחות, למצק את העור ולהגן עליו מפני נזקי הסביבה באמצעות נוגדי חמצון. המוצר מכיל רכיבים יפיפיים כמו חומצה היאלורונית, פפטידים, סקוואלן, חומצות אמינו ואומגה 3. יחד עם זאת, ראוי לציין שברשימת הרכיבים אפשר למצוא גם רכיבי בישום ופראבנים. אם אתן מחסידות ז’אנר ה- Clean beauty , ייתכן שחלק ממוצרי פרומיס הן לא בשבילכן, אבל יש לי מה לומר לגבי השימוש בפראבנים וסיליקונים (גם בהם אפשר להיתקל במוצרי פרומיס) – וייתכן שזה יפתיע אתכן.

פראבנים וסיליקונים - בואו נדבר על זה

אני עושה הפסקה קטנה מסקירת המוצרים כדי להתייחס לשני רכיבים שמעוררים אימה בקרב משתמשות במוצרי טיפוח – פראבנים וסיליקונים. אני תומכת ידועה של סיליקונים במוצרי טיפוח כבר זמן מה אבל אני מודה שמפראבנים נמנעתי כל עוד יכולתי, עד ששאלתי את עצמי מדוע בעצם? כמשתמשת ביקורתית בטיפוח, אני לא מאמינה ששום מוצר הוא משנה חיים ועל אותו משקל, אני לא מאמינה שאף רכיב במוצרי הטיפוח יכול לגרום לנזק מהותי. 

לפראבנים, רכיבים משמרים המופיעים במוצרי טיפוח רבים לעור ולשיער, דבק שם נוראי כרכיבים רעילים שיכולים לגרום אפילו לסרטן. כששאלתי את עצמי האם יש אמת בכך, הבנתי שכל המחקרים שמתייחסים לפראבנים בוחנים שימוש בריכוזים גדולים באמצעות צריכה אוראלית. פראבנים שבהם עושים שימוש במוצרי טיפוח הם בריכוזים מזעריים (פחות מאחוז) ובאופן מקומי על גבי העור כך שלדעתי? זו לחלוטין פאניקה מיותרת. כמובן שאם אתן עדיין חוששות – אני לגמרי תומכת בכך שתמנעו, אין שום הכרח לעשות שימוש במוצרים עם פראבנים, אבל זו רק האג’נדה האישית שלי בנושא. מוצרים רבים יכולים להתהדר בטייטל “נקיים מפראבנים” אבל בפועל לעשות שימוש בחומרים משמרים גרועים בהרבה.

המוניטין הרע שדבק בסיליקון לעומת זאת, הוא לדעתי הכי לא מוצדק שיש. סיליקון לא מעורר שום אלרגיות ולמעשה הוא בטוח מאוד לשימוש: זו גם הסיבה שעושים בו שימוש בשתלי חזה ובעדשות מגע. סיליקון מאפשר למוצר להתפשט על העור בצורה טובה יותר ולכן הוא נפוץ מאוד במוצרים כי הוא פשוט הופך את הפורמולה שלהם לאלגנטית ונוחה יותר לשימוש, יש פורמולות שהן גיריות באופן טבעי וכנראה שהיינו מתקשות להשתמש בהן אילולא השימוש בסיליקון.

לסיליקון יש תחושה קטיפתית והוא נועל את הלחות לתוך העור. זה גורם לאנשים לחשוב שהוא בעצם אוטם את העור ויושב מעליו אבל זה לא נכון: זה רכיב מאוד “נושם” וגמיש. למעשה, מדובר ברכיב נון קומודני אז גם כל החששות לעשות שימוש במוצרים המכילים סיליקון כשיש אקנה אינן מוצדקות. בסופו של דבר השם הרע של סיליקון דבק בו מתוך חששות וחוסר מידע, בדומה לפראבנים. כמובן שאם לא שכנעתי אתכן ואתן עדיין חוששות – אתן מוזמנות להימנע מסיליקון לחלוטין או לשמור אותו לשגרת הבוקר, כי ממילא מייקאפים ופריימרים רבים מכילים סיליקונים. אני משתמשת ברכיב ללא חשש גם בשגרת הטיפוח בלילה מזה כמה שנים ולא נתקלתי בשום בעיה. במוצרים של פרומיס נעשה שימוש בסיליקון נדיף, רכיב הנחשב ליקר יותר ביחס לשאר סוגי הסיליקון הקיימים והוא מתנדף במהרה מן העור.

לסיכום, את הביקורתיות שלנו לגבי טיפוח יש לנתב לאו דווקא כלפי מוצרים או מותגים, אלא גם כלפי רכיבים ופורמולות שלעתים אומרים לנו שהן משנות חיים או לחילופין מזהירים אותנו שהן רעילות ומסרטנות. לפעמים זו סתם חוסר הבנה שיצאה לחלוטין מפרופורציות.

בחזרה למוצרים

אז ה- Ultimate Anti Aging Cream הוא האהוב עליי ברשימה בגלל הפורמולה שלו. אין לי מושג איך פרומיס עשו את זה, אבל למוצר יש את הפורמולה הכי טובה, נעימה ואלגנטית שנתקלתי בה מזה זמן מה. מוצר שלגמרי תענוג להשתמש בו: חמאתי ועשיר, אבל קליל ונספג במהרה. גורם לעור להיראות קורן ביום למחרת מבלי להכביד עליו. המוצר יתאים מאוד לעור יבש אבל לדעתי גם בעלות עור מעורב כמו שלי יכולות ליהנות ממנו היות והוא מצליח להיות גם עשיר וקליל בו”ז.

מחיר – 265 ש”ח ל-50 מ”ל (לפני הנחות), ניתן לקנות כאן.

מסיכת פנים Liquick

הו וואו, אני זוכרת כמה רעש המסיכה הזו עוררה כשיצאה לראשונה. כפי שציינתי, סקרתי אותה כבר אז ודעתי לא השתנתה מאז: מדובר במסיכת פנים מצוינת שמתאימה מאוד הפעם לבעלות עור שמן ומעורב – וגם לבעלות עור צעיר. המסיכה מסייעת לנקות בצורה יסודית ולאזן את העור מבלי לייבש אותו – ואילו הייתי כותבת פוסט עדכני על מסיכות חימר שלא מבאסות אותי, היא ללא ספק הייתה זוכה למקום של כבוד ברשימה.

ברמה האישית ובתור גיקית של טיפוח, אני אוהבת אותה במיוחד בזכות הפורמולה הנוזלית והייחודית שלה. מסיכות חימר הן לרוב מסיכות קלאסיות וכבדות מאוד – ולכן אני מעריכה את החדשנות ואת היכולת להגיש מוצר מוכר עם פורמולה אחרת, תוך שמירה על התועלות ועל האפקטיביות של מסיכת חימר קלאסית.

המסיכה מכילה תמצית של מינרלים מים המלח, תמצית צמח הרוזמרין, שמן לבנדר, חוחובה, אלוורה ותמצית יערה. יש כאן איזון נכון מאוד לטעמי בין החימר והמינרלים של ים המלח לבין רכיבים בוטאניים ואנטי-בקטריאליים הנועדו להרגיע ולהזין את העור, כך שאין שום סיכוי שתסירו את המסיכה מכן ותרגישו את העור שלכן מתוח, אלא בדיוק להיפך.

ה- Liquick מתאימה מאוד לעור אקנתי והייתי לגמרי ממליצה על טיפול באמצעות המסיכה הזו מאשר אינספור המוצרים הקיימים כיום בשוק ונועדו לטיפול באקנה, אך בפועל מייבשים את העור ועושים יותר נזק מתועלת. היות והמסיכה מזינה את העור, אפשר אפילו לעשות בה שימוש באופן יומיומי או פעם ביומיים, במטרה לאזן את הפרשת הסבום. עוד טיפ: אם יש לכן פצעונים גם באזור הצוואר, הדקולטה והזרועות, ניתן להניח את המסיכה על המקומות הבעייתיים בגוף עם אותן הוראות שימוש בדיוק.

אני כרגע נמצאת בתקופה פחות מוצלחת עם העור שלי לאחר הפסקת שימוש בגלולות ועושה שימוש קבוע במסיכה כדי להרגיע ולאזן את העור, בתדירות של יום כן יום לא אחרי ניקוי הפנים. אני ממש מרגישה איך העור פחות “כועס” אחרי שאני עושה שימוש במסיכה. 

יש לציין גם את החסרונות שבמסיכה: היא כהה ומלכלכת – ויש לה ריח מאוד ספציפי שמקורו מהמינרלים מים המלח אליו אתן עלולות לא להתחבר. לטעמי שני החסרונות האלה אינם מהווים שום פקטור בהחלטה האם להשתמש במסיכה ומבחינתי אם המוצר נותן עבודה אשתמש בו ויהי מה. מצד שני, אני יודעת שיש משתמשות שנרתעות מטקסטורות מסוימות ולריחות – ולכן אני בוחרת לציין את זה בכל זאת. אז כן, חוויית השימוש כאן היא לא אופטימלית בדומה להרבה מסיכות חימר אחרות, אבל אני מוצאת שהסרת החומר באמצעות מגבת פנים לחה מקצרת מאוד את התהליכים וזה לגמרי שווה את זה.

המסיכה עולה 149 ש”ח ומגיעה עם ספוגית סיליקון בחינם המקלה על הנחת החומר הנוזלי על הפנים, ניתן להזמין כאן.

Ultimate Anti Aging Eye Treatment

קרם העיניים של פרומיס ממוקם טכנית במקום השלישי אבל בקלות היה יכול לחלוק את המקום השני עם מסיכת הפנים, כי מדובר בקרם עיניים משובח לדעתי ובהחלט אחד ממוצרי הדגל של המותג. אני לא נוהגת לחלק טייטלים כמו “משובח” לקרמי עיניים, פשוט כי אני נשארת אדישה לרובם, אז למצוא אחד שהצליח להרשים אותי זה בהחלט לא טריוויאלי.

למעשה, הייתי אומרת שהוא מזכיר לי במרקם שלו את קרם האבוקדו של Antipodes שאני ממליצה עליו בתור הפייבוריט שלי עד היום ולא במקרה, גם הקרם של פרומיס כולל שמן אבוקדו. כפי שציינתי, פרומיס מבינים ברכיבים אבל גם מבינים באיזון נכון שלהם כדי לייצר פורמולות טובות ולכן יש כאן רשימה ארוכה של רכיבים לחותיים כמו שמן שקדים, חמאת שיאה, שמן ורדים, סיליקון, סקוואלן ותמצית תה לבן. 

ממש מרגישים איך המוצר משאיר את העור מלוחח באמצעות הפורמולה הקטיפתית שלו ועם זאת נספג מהר מבלי להכביד על האזור מתחת לעיניים. בשל כך הוא מתאים לדעתי גם לשימוש בלילה וגם בשימוש ביום. מוצר לא זול לפני הנחות, אך דרושה ממש לחיצה קטנה להוצאה מזערית של חומר כדי ללחח את האזור שמסביב לעיניים.

הקרם עולה 225 ש”ח (לפני הנחות), ניתן להזמין כאן.

Ultimate Hyaluronic Moisturizer

קרם הלחות על בסיס חומצה היאלורונית קיבל מקום לפני אחרון למרות שהוא מוצר מוצלח, אבל זה בערך כל מה שאני יכולה לומר לגביו, כי לא נרשמה כאן התאהבות של ממש. מדובר בקרם לחות קליל מאוד, שנספג במהרה אך לא מאוד עשיר. אין בזה שום דבר רע, לכל דבר יש מקום ועונה: זה קרם לחות קלאסי בעיניי לשימוש במהלך היום ובעיקר בימי הקיץ.

הקרם מבוסס על איזון של רכיבים האמורים להזין את העור אך גם לנעול את הלחות פנימה. בדרך כלל קרמי לחות מבוססים על רכיבים שאוהבים מים, כמו למשל חומצה היאלורונית, אלה בדיוק הרכיבים שמסייעים להעניק נפח למראה העור, בכך שהם נושאים איתם מים משכבת האפידרמיס החיצונית לשכבות העור שבדרך כלל סובלות ממחסור בנוזלים. 

רכיבים שאינם אוהבים מים הם רכיבים המבוססים על מולקולות גדולות יותר שיושבות על גבי שכבת העור בהיעדר היכולת לחדור לתוכו ולכן פועלות כשכבה מגנה שנועלת את הלחות בפנים. בהיעדר הרכיבים האלה, כל ההזנה שענקנו לעור שלנו עלולה להתנדף ולכן החשיבות בקרם החומצה ההיאלורונית של פרומיס, היא שיש כאן מענה לשני הצרכים: הזנה וה”נעילה” שלו לתוך העור. 

חוץ מחומצה היאלורונית ניתן למצוא בקרם הלחות גם תרכובת סוכרים הנועדה לחזק את ההגנות הטבעיות של העור. שני הרכיבים הללו מצויים בריכוזים גבוהים בפורמולה מצומצמת אך אפקטיבית. המוצר מיועד למי שמחפשת קרם לחות שנותן עבודה ללא הרבה רעש וצלצולים, אך אם אתן מחפשות מוצר שהוא יותר Heavy duty או בעלות עור יבש, יש סיכוי סביר שלא תרגישו שקרם הלחות מספק עבורכן ותעדיפו אופציה עשירה יותר.

הקרם עולה 195 ש”ח (לפני הנחות), ניתן להזמין כאן.

Ultimate Anti Wrinkle Serum

אני מנחשת שלסרום הזה יהיו מעריצות רבות כי הוא מעניק לחות, נספג במהרה ומרגיש נעים על העור. הוא מבוסס על פפטידים, רכיב הסנטלה שהוא אחד הרכיבים האהובים גם עליי להרגעת העור ופרי הקיגליה שהוא עץ מרפא. מעריכה את תכונות הריפוי והרגעת העור של הסרום, מעריכה מאוד את המרקם שלו ובכל זאת – מסרום הלילה שלי אני רוצה יותר. 

יכול להיות שזו פונקציה של הצרכים שלי והעור שלי, בתור בת 31 עם הרבה נזקי שמש ופיגנטציה, אבל בעיניי הסרום של הלילה הוא אחד המוצרים המשמעותיים יותר בשגרת הטיפוח שלי ואני צריכה שהוא לא רק ירגיע את העור אלא ייפעל לחידוש תהליכים בצורה משמעותית יותר. פרומיס לא עושים שימוש ברכיבים אגרסיביים יותר בהם אני לרוב משתמשת בשגרת הטיפוח שלי בערב – מה שאני לגמרי מכבדת, אבל בכל זאת לא יכולה לוותר עליהם.

בערב אני משתמשת בסרום בתור סוג של בוסטר לקרם הלילה האהוב עליי מפרומיס: אני מערבבת שתי לחיצות מהסרום עם ה- Ultimate anti aging cream כדי להגביר את האפקט שלו אפילו יותר. הריכוז הגבוה של הפפטידים בסרום בשילוב עם עם חומצת האמינו והחומצה ההיאלורונית שבקרם, גורמים לעור שלי להיראות פלאמפי אפילו יותר בבוקר למחרת.

בבוקר לעומת זאת, אני יכולה לעשות שימוש בסרום בפני עצמו ולמטרה הזו לדעתי הוא מצוין. אפילו יותר מכך: אפשר להשתמש בו כסוג של פריימר לפני הנחת המייקאפ וכך ליהנות משניים במחיר של אחד. הבעיה שלי היא לא עם המוצר עצמו, אלא שהייתי רוצה לראות בליין סרום קצת מאסיבי כדי שאוכל לשלב אותו כחלק משגרת הטיפוח בלילה כמוצר בפני עצמו.

הסרום עולה 245 ש”ח (לפני הנחות) וניתן להזמין אותו כאן.

לסיכום, פרומיס הוא מותג מעניין מאוד עם הבנה גבוהה בפורמולות ורכיבים – ולכן הייתי רוצה שימשיכו לפתח את הליין כך שיתאים למגוון רחב יותר של משתמשות. מזכירה לכן להשתמש בקוד luba30 כדי לקבל 30% הנחה על המוצרים באתר של פרומיס בלבד (לא כולל סטים). מה חשבתן על המותג? מוזמנות לשתף בתגובות!

גילוי נאות: פוסט זה נוצר בשיתוף פעולה תוכני מסחרי עם פרומיס