את הפוסט הזה החלטתי לכתוב מתוך צורך אישי ותזכורת לעצמי. השילוב בין חילופי העונות עם ביוץ ומחזור הורמונליים וקשים במיוחד (הקשים ביותר מאז שהפסקתי גלולות) גרמו להתפרצות ראשונה מזה תקופה של שנה, באזור הלסת והצוואר שלי. בדרך כלל אני כותבת פוסטים כאלה כשאני כבר אחרי, בצד השני, אבל הפעם אני כותבת תוך כדי מתוך החשיבות שיש בתיעוד התהליך עצמו.

מה אומר לכן? התפרצות של פצעונים כעבור תקופה של שנה של העור הכי טוב שהיה לי זה קשה ומטלטל. הביטחון העצמי שלי נפגע, מודה, כי זו תחושה מאוד לא נעימה להתמודד שוב עם פצעונים שצצו תוך מה שמרגיש בין לילה אחרי שכבר החלמתי מאקנה פעמיים ואחרי כל מה שעברתי עם העור שלי בשנים האחרונות. אז חוץ מהתייחסות פרקטית, נדבר גם על התמודדות נפשית עם הופעה של פצעונים, במיוחד אחרי אקנה.

זה רק זמני

כמו שאמרתי, חלק בלתי נפרד מההתמודדות עם פצעונים היא נפשית. גם כי זה יכול להיות מערער וגם כי זה יכול לגרום לנו לבצע החלטות לא נכונות עבור העור שלנו מתוך תחושת פאניקה. אני מודה: התגובה הראשונית שלי כשאני רואה פתאום מתקפת פצעונים היא עד היום להיכנס לפאניקה ולהתעסק עם העור יותר מתמיד. אני משתדלת מאוד להחזיר את עצמי לפרופורציות, להזכיר לעצמי שאני משתמשת במוצרים הטובים ביותר שיש בשוק כרגע (ביולוג’יק רישרש) ומלווה אותי כבר שנה הקוסמטיקאית הטובה ביותר בתחום (גאל לוי) כך שזה רק עניין זמני עד שהעור יחזור לקדמותו.

כמו תנודות במצב הבריאותי, במשקל, במצב הרוח ובכל דבר אחר – אני מזכירה לעצמי שגם העור נוטה להשתנות ולהיות מושפע מכל מיני תהליכים מתחת לפני השטח (כמו שינויים הורמונליים) ועל פניו (כמו שינויים מעל מזג האוויר) וזה לחלוטין עוזר קצת לקרקע אותי עם קצת פרופורציות מחודשות. כשחולפת תחושת הפאניקה, אז אני מתחילה לחפש פתרונות מעשיים.

שיחת SOS

אמנם אני כבר מנוסה בהתמודדות עם מצבים כאלה עם עצמי, אבל היופי כשאת מטופלת אצל קוסמטיקאית שעליה את סומכת כבר שנה – זו התחושה שאת לא לבד ואת יודעת שהיא תמצא את הפתרון יחד איתך. שלחתי הודעת SOS לגאל יחד עם התמונות של מצב העור שלי וישר קיבלתי תפריט חירום שכולל שימוש נרחב יותר בפילינג הכימיקלי Lotion P50, הגדלת כמות סרום ה- Double Fight של NOON (סרום הכולל 10% חומצה לקטית, 2% חומצה סליצילית ו-20% חומצה אזלאית, סוס עבודה של ממש) ולהקפיד על מסיכת ה- Masque Vivant בשילוב עם סודה לשתייה כדי להגביר את האפקט שלה אפילו יותר.

עם רוטינת הטיפוח הזו יש לי ימים טובים יותר ויש פחות, אבל תחושה כללית שהעור לא עצמו ולא כמו שהרגיש ממש לאחרונה – מה שאומר שמצפה לי ביקורת בקרוב והתחלה של טיפולי חורף אצל גאל במטרה להשיב את האיזון שפתאום אבד. כמו תמיד, אני כמובן אעדכן אתכן בהתקדמות ובתוצאות, אך גם מדגישה שוב שחשוב לי לשקף לא רק את ההצלחות אלא את מלוא התהליך כי כמו שאתן רואות זה לא תמיד קו ליניארי, יכולות להיות עליות ומורדות, כמו בכל דבר בחיים.

למה זה קורה?

שינויים באקלים משפיעים על הגוף שלנו בכל מיני מונחים ואני מניחה שאתן מרגישות את זה לא רק על העור: זה יכול להתבטא בתחושה של עייפות, חולשה, נשירת שיער, אלרגיות וכו’. העור, בתור אורגניזם ענק ורגיש, נוטה גם הוא להגיב לשינויים האלה. זה בדיוק הזמן להיות אינטואיטיביות מתמיד כלפי העור שלנו, לחשב מסלול מחדש ולהרכיב קולקציית טיפוח חורפית. אני לדוגמה, מיד הרגשתי שמשהו עובר על העור שלי ובמקום להתעלם מזה, כאמור – פעלתי. 

לוותר על שינויים קיצוניים

אני מאמינה שהמעבר לקולקציית טיפוח חורפית צריך להיות הדרגתי ומבוקר. זו טעות מאוד נפוצה בקרב סובלות מאקנה, לזרוק לחלוטין את קולקציית הטיפוח על דעת עצמן ולהוציא הון חדש על מוצרים חדשים – הכל בתקווה להרגיע את העור המשתולל. תאמינו לי: הייתי שם, עשיתי את זה והבנתי שזה יוצר יותר נזק מתועלת. העור שלנו אוהב עקביות וזו הסיבה שבגללה הוא מגיב גם לשינויים במזג האוויר, לכן לא להגיע למצב שאתן מחליפות בין לילה את שגרת הטיפוח הקיימת שלכן בשגרת טיפוח חדשה, אלא תוסיפו כל פעם תותחים כבדים יותר לשגרת הטיפוח עכשיו כשמתחיל סוף סוף להתקרר.

אם בקיץ מטרת שגרת הטיפוח היא בעיקר לאזן את העור ולהגן עליו מפני השמש, בחורף בהחלט אפשר לחזור לרטינול ולפילינגים אגרסיביים יותר. עכשיו אנחנו כבר לא מדברות בשפה של “שימור” אלא בשפה של “חידוש” וזה גם אומר לטפל בכל השאריות שהקיץ השאיר על העור שלנו. אני כבר ממש מצפה להתחלת סשן טיפולי החורף שלי, כי גם הם עוברים שינויים דומים עם חילופי העונות. לפני תחילת הקיץ זכיתי לטעום מטיפולי המזותרפיה ופילינג ממש עוצמתי (וזה לא דומה לשום פילינג ביתי שאי פעם ניסיתי) – ואני מרגישה שזה בדיוק הבוסט שהעור שלי זקוק לו כרגע.

לסיכום, גם אם העור שלכן משתולל כרגע, תזכרו שזה רק זמני וזה יעבור! היו קשובות לצרכים שלו ועשו שינויים קטנים והדרגתיים כדי לשדרג את שגרת הטיפוח לחורף, אם אתן נעזרות באשת מקצוע – זה זמן טוב לפנות אליה כדי לעשות את המעבר בצורה חכמה.

גילוי נאות: פוסט זה אינו ממומן, אך הוא נכתב במסגרת שיתוף פעולה ארוך טווח עם הקוסמטיקאית שלי, גאל לוי. כל הטיפולים שהוזכרו וכל המוצרים בפוסט הוענקו לסקירה. ניתן ליצור קשר עם גאל בטלפון 0545393522 (מקבלת לקוחות בקליניקה שלה ברמת השרון).