אני מוצאת את עצמי לעתים מבולבלת לנוכח גרסאות חדשות של אותם בשמים. ההגיון אומר: אם לא אהבתי את הבושם המקורי, סיכוי קלוש שאוהב את הבושם החדש ואם כבר אהבתי אותו אז ובכן, למה לשנות פורמולה מנצחת? הבושם החדש לבית גארלן, Mon Guerlain Intense, שונה לחלוטין מהבושם שסקרתי לפני כחצי שנה ומוכיח שבהחלט יש טעם בגרסאות מחודשות לקלאסיקות. את הסקירה המקורית תוכלו למצוא כאן ואת שניהם ניתן לקנות בג’יימס ריצ’רדסון דיוטי פרי.

אך קודם נדבר על המכנה המשותף: שני הבשמים כמו בכל סדרת Mon Guerlain שהושקה לראשונה ב-2017, מתבססים על תווי הוונילה שהפכו לסימן ההיכר של בשמי המותג. אלא שבעוד Bloom of rose לקח את הונילה למחוזות פרחוניים עם ניחוח עדין וקרוב יותר לעור, ה- Intense לקח את הונילה לדרגת הפיצוץ, כמו שהשם רומז.

אגב, לגארלן יש תורה שלמה לגבי הטיפול בוניל וטכניקה משלהם שהם פיתחו . מדובר למעשה בתמיסת וניל המעניקה לתווי הוניל בבושם ניחוח עצי ושקדי יותר בהשוואה לוניל גנרי שפוגש אותנו בבשמי מעצבים רבים. 

הפתיחה של הבושם עצמתית מאוד, עד כדי כך שצריך להתרגל אליה בהרחה ראשונית. היא כוללת תווים את תווי הלבנדר ותווים הדריים שנותנים פאנץ’ מעניין לתערובת הונילה. הדרך הכי טובה לתאר את הבושם הזה: ענן מתקתק ופלאפי של ונילה וליקוריץ, כי בתווי הליבה פוגשים אותנו בנוסף לשתי תערובות שונות של ונילה, גם תווי איריס, ורדים ויסמין. את כל הטוב הזה עוטפים תווי מאסק שהופכים את התערובת לנקייה יותר.

אחרי הפתיחה הגרנדיוזית, הבושם ממשיך להיות נוכח ועמיד (מאוד!) אבל מעודן ואלגנטי יותר הודות לתווי המאסט והסנדלווד המעניקים לו רכות. אומר בכנות: אני לא חובבת בשמים מתוקים ורק קריאת תווי הבושם הייתה אמורה לעורר בי רתיעה ממנו, אבל יש משהו במורכבות שלו ובאופן שהוא מתפתח על העור שהופכים את המון גארלן אינטנס לבושם שאני יכולה להכתיר כהצלחה.

גם אם זה לא אזור הנוחות שלי ולא בחירת המחדל שלי בתור חובבת תווים עציים יותר – אני יודעת להעריך אותו בתור מה שהוא ואפילו רואה את עצמי משתמשת בו. עבורי זה בושם לערב בלבד, אין שאלה בכלל. אני גם מוצאת שאני צריכה להיות במצב רוח מאוד מסוים כדי “ללבוש אותו”, אולי לפני דייט. יש בו משהו מאוד סקסי ומפתה, אבל בצורה לא קלישאתית. בושם שייקלע לדעתי לטעמן של נשים רבות מבלי להיות בנאלי או דומה לכל בושם מתקתק אחר, בושם בעל פוטנציאל לקטוף הרבה מחמאות.

הכי קרוב לבושם נישה

אחת הסיבות שבגללן אהבתי את מון גארלן אינטנס היא בגלל שיש בו איכויות שמזכירות בשמי נישה: המורכבות, התעוזה והעומק, איזון נכון ומדויק בין התווים. במחיר של 101 יורו עבור 50 מ”ל לדעתי זו תמורה מצוינת למחיר עבור בושם שמתפקד בצורה כזו. טיפ ממני: גם אם לא התחברתן ל-Mon Guerlain המקורי או לשאר הגרסאות שלו, תנו צ’אנס לנוכחית. אמנם יש קווי דימיון בין הבשמים, אך גם ההבדלים הם רבים ויש סיכוי שדווקא גרסת האינטס תהיה האחת עבורכן. מון גארלן המקורי הוא חד ומתוק יותר מהאינטנס, שהוא ירוק ומורכב ממנו.

לסיכום, גארלן פיצחו את הפורמולה ומצאו דרך מודרנית ושיקית להגיש ניחוח מתוק, כך שגם מישהי כמוני שחובבת את ההיפך המוחלט בדרך כלל – תתאהב בו.

את הבושם ניתן לקנות בג’יימס ריצ’רדסון דיוטי פרי

גילוי נאות: פוסט זה נוצר בשיתוף פעולה תכני מסחרי עם ג’יימס ריצ’רדסון דיוטי פרי.