בהיעדר הגדרה מדויקת, תמיד החשבתי את הסגנון שלי לעיצוב פנים כאקלקטי. אמנם היה לי ברור שאני לא מינימליסטית, כי בואו נודה באמת – מה לי ולמינימליזם, אבל גם לא הרגשתי לחלוטין על הצד השני של הסקאלה ותמיד השתדלתי לשמור על סדר מסוים (בייחוד עכשיו) באופן שבו אני מעצבת את הדירה. הודות לאינסטגרם גיליתי שדווקא יש הגדרה די מוצלחת לטעם שלי והוא בוהו סקנדינבי, טרנד שחולש עכשיו על הסושיאל מדיה.

בניגוד לדיעה הרווחת, עיצוב סקנדינבי לא חייב להיות מונוכרומטי ובהחלט אפשר להוסיף לו נגיעות צבע. הטרנד הבוהו סקנדינבי אומר שאת המעטפת של הבית רצוי לשמור ניטראלי ככל הניתן, עם קווים ישרים ורצוי בהיר מאוד ואפילו לבן. לשלד הזה אפשר להוסיף אלמנטים שיש בהם צבע, טקסטורה ואפילו כאמור ניחוח אתני, כדי ליצור את השילוב הכל כך מעניין הזה.

נגיעה של צבעים חמים

היות ואנחנו כאן לא בענייני כיאוס, בהחלט מומלץ לבחור פלטת צבעים כלשהי לעיצוב הבית. אני לדוגמה, ממש הצלחתי להדק את הסגנון הבוהו סקנדינבי אצלי בבית כשהחלטתי לבחור בגווני ורוד, תכלת עם קצת אפור. ככלל, הסגנון הזה נוטה להתבסס על גוונים חמים שמעניקים את הטאץ’ הבוהיימני. שמתי לב שהסגנון הזה נפוץ בעיקר באירופה והחשבונות שאני עוקבת אחריהם הם מבריטניה, הולנד ובעיקר מגרמניה, אז במהלך הפוסט תוכלו לקבל יופי של השראה מחשבונות האינסטגרם  האהובים עליי בתחום.

המון צמחים!

לפי התמונות בפוסט וגם לפי הנעשה בבית שלי אפשר לחשוב שגם חתול הוא אקססורי חובה בבית בוהו סקנדינבי אבל את זה כבר אשאיר לשיקולכן (למרות שדעתי בנושא ידועה). מה שבטוח – חובה לשלב צמחים גדולים ופראיים בעיצוב כזה, כדי ליצור ג’ונגל אורבני פרטי משלכן.

שילוב חומרים טבעיים

פשתן וקש הם שני אלמנטים שמוצאים לעתים קרובות בבתים בסטייל בוהו סקנדינבי – כי הם עוזרים להוסיף את החמימות שעליה דיברנו לא רק בבחירת פלטת הגוונים אלא גם במרקמים שמוסיפים לחלל.

פרינטים עם משמעות

בבית בסגנון בוהו סקנדינבי לא תמצאו אוסף אקראי של הדפסים שמעטרים את הקירות. היות והקירות נשארים לרוב חשופים יחסית, לכל פרינט יש תפקיד והם כולם מפוזרים בצורה חכמה בחלל: לפעמים תלויים על הקיר, לפעמים מונחים על שידה או אפילו על הרצפה.

פיצ'פקעס במידה

כדי להוסיף עוד עניין לחלל שהשלד שלו בסיסי יחסית, אפשר לשחק עם כל מיני פיצ’פקעס אך לעשות זאת במידה. גם שטיח צבעוני ומרשים אגב, יתקבל בברכה בבית בעיצוב בוהו סקנדינבי. מתי זה זמן טוב להפסיק לקשט? כשהצבעוניות מתחילה כבר להשתלט על הניקיון הסקנדינבי שמהווה את הבסיס של העיצוב.

תאורה רכה

אחד המאפיינים החוזרים על עצמם בעיצוב בוהו סקנדינבי הוא אלמנט התאורה. תמיד מדובר בדירות מוארות כאשר ההצללה היא סופר עדינה עם הוספה של פתרונות תאורה נוספים כמו שרשראות של נוריות, אורות ניאון ומנורות עומדות.

להשראה בוהו סקנדינבית קפצו לביקור בפינטרסט שלי, כאן

באינסטגרם שלי כאן