פעמיים בשנה כמו שעון, המדיה שלנו מוצפת במסרים שקושרים בין מתנות לבין ט”ו באב וולנטיין דיי – כאשר תמיד הפנייה היא לגבר, כך שיפנק את האישה שלו. אז לא, יש כל מיני סוגים של מערכות יחסים בעולם, גם כאלה שלא בהכרח כוללות גבר ואישה וגם כאלה שלא מושתתות על קבלת שוקולדים ודובונים בתאריך מסוים בשנה. לכן חברתי לדר הלא היא המדרדרת (ממליצה לעקוב אחריה כאן וכאן) כדי להגיש לכן הצעת הגשה לט”ו באב בסטייל פמיניסטי ועל הדרך גם לקשט את הדירה בפרחים יפים.

היעד: פרחי בוקי

הדרך הכי טובה לקבל גישה למאגר מרשים של פרחים הוא באמצעות פרחי בוקי הממוקמים בכפר אז”ר. מעבר לכך שהמגוון גדול, גם המחירים הם סיטונאיים היות ופרחי בוקי משמשים כספקים להרבה חנויות פרחים שאתן בוודאי מכירות ואוהבות. נסענו לשם דבר ראשון על הבוקר כדי ליהנות מהפרחים הכי טריים ויפים – וזה היה ביקור כיפי במיוחד. קוראות יקרות, האם תצליחו לזהות היכן מסתתרת דר בתמונה הבאה?

חיפוש השראה

עוד לפני שבחרנו את הלוקיישן שממנו נאסוף את הפרחים, רצינו להגיע מכוונות מטרה עם כיוון לגבי הזר שנרצה להכין לטובת הפוסט. אני באופן אישי אוהבת זרי שדה פראיים, כאשר הסידור הוא לא סימטרי ויש צמחים באורכים שונים שמשתלשלים ממנו – זר בעל לוק פראי יותר. עם הויז’ן הזה פניתי לפינטרסט, אך כמובן שאפשר גם לאינסטגרם – בחיפוש אחר השראה.

חיפוש ההשראות עוזר להתפקס על כיוון וסגנון – אם כי לא הייתי ממליצה להינעל על סגנון מאוד מסוים ובטח שלא פרחים ספציפיים, כי בסופו של דבר הצבעוניות של הזר שלכן תוכתב יותר מכל על סמך ההיצע שקיים באותה העונה. אני יכולה לאסוף רפרנסים מרהיבים של זרי פאוני לצורך העניין, אבל זו לא העונה ולכן חבל להתאכזב.

איזה סוגי פרחים לבחור?

בסופו של דבר חשוב לבחור בפרחים שמשקפים את הטעם שלכן היות והמטרה היא ליצור מתנה בעבודת יד כדי להגיש לבן או בת הזוג. דר מציעה שאם אתן בכל זאת רוצות לדבוק בחוקיות מסוימת, אמצו את כלל ה-1:2:1, כלומר בחירה בפרח גדול שישמש כפוקוס של הזר, שני פרחים קטנים יותר על תקן שחקני החיזוק וסוג אחד של ירק, כך שתקבלו זר מגוון ומאוזן. שילובי גוונים שבדרך כלל עובדים ביחד: צהוב ואפרסק, אפשר גם זר נקי שכולו לבן, סגול עם ירוק והפעם לבקשתי התפרענו בפלטה קצת מגוונת יותר כדי שתקלע לווייב שרציתי.

עלויות

אנחנו השתגענו עם כמות היסטרית של פרחים ויצאנו מפרחי בוקי עם חשבון של כ-300 ש”ח אבל להערכתי צריך פחות משליש מהסכום כדי ליצור זר אחד מרשים, גדול ומגוון, אז בתור מתנה לדעתי זה אחלה תקציב שיכול ליצור תוצאה יפיפייה.

איך מכינים סידור?

גם כאן אין חוקיות נוקשה, לפחות למטרה אשר לשמה התכנסנו. בדרך כלל את הירק מסדרים בעיקר בחלק החיצוני של הזר ומעט ממנו במרכז, את הפרחים הגדולים והקטנים מערבבים במרכז, כך שהקטנים יהיו שזורים בפרחים הגדולים כמעין שחקני חיזוק. אם מסדרים את הזר ביד כמו שעשתה דר יותר נוח להתחיל מהסידור המרכזי עם הפרחים הגדולים והקטנים ומשם להתרחב החוצה למעטפת החיצונית, אם מראש מסדרים את הזר בתוך כלי קל יותר לעבוד להיפך מהחלק החיצוני פנימה.

ומה אם מפשלים?

היות ואין כאן לקוח שמחכה לקבל זר בדיוק כמו שרצה, המקום כאן לפאשלות הוא ממש קטן – בייחוד אם מסדרים את הזר פרח אחר פרח. אם בכל זאת התחלתן לסדר את הזר והוא לא קולע לטעמכן, אפשר לפרק חלק מסוים ולהתחיל מחדש עד שתקלעו לשביעות רצונכן. זו הפעם הראשונה שלכן? התחילו ממש לאט והשתדלו להביט בו בכל פעם מכמה זוויות כדי לוודא שהוא מאוזן ומגוון.

אביזרים שעוזרים

חוץ ממזמרה וחוט איכרים או גומיה כדי לעטוף את הזר המוכן, ממליצה בחום להניח נייר קראפט על שטח העבודה שלכן ועל הרצפה, כי סמכו עליי – סידור פרחים בבית מבטיח שכל אזור העבודה שלכן ייראה כמו בית מטבחיים של פרחים. כשמניחים מראש נייר קראפט (או כל משטח עבודה אחר) הרבה יותר קל לסדר אחריכן את הבלאגן.

הזר מוכן!

לסיום הגשתי את הזר לנתן והוא חש כמו בלוגרית לייף סטייל מן המניין, זה היה מקסים!

תודה רבה לדר על הכישרון והטעם המשובח, מזכירה לכן לעקוב אחריה ממש כאן וכאן! ולכן קוראות אהובות שלי, אאחל ט”ו באב שמח לא משנה איך ועם מי אתן חוגגות!