אני אוהבת מאוד לשמור על הבגדים שלי ולכן החלטתי לכתוב פוסט שלם על האופן שבו אני עושה את זה. את הבגדים שלי אני קונה לרוב לא בזיל הזול מתוך המטרה שיישרתו אותי יותר מעונה אחת וכדי שזה יקרה: צריך לשמור עליהם בהתאם. עם הזמן גיבשתי כל מיני טיפים גם לשמירה על איכות הבגדים וגם לכביסה ריחנית אז אני רשמית דודה והנה, אנחנו מתחילות!

+ לא צריך להתפרע עם הכביסה: אלא אם כן זה עתה חזרתן מצ’רנוביל, אני לא רואה סיבה להרתיח בגדים בכביסה. אני מכבסת באופן קבוע 30-40 מעלות וזה עושה יופי של עבודה מבחינת ניקיון ורעננות הפריטים. אין לי מייבש כביסה ולכן אינני משתמשת באחד כזה אך גם אילו היה לי, לא הייתי משתמשת בו כדי לייבש את הבגדים שלי. אני מרגישה שכביסה בחום גבוה מדי גורמת לבגדים לדהות, לעתים להתכווץ ובאופן כללי מעודדת את הבלאי שלהם.

+ הימנעות מכביסות מרובות: אני בטוחה שיש מי מכן שיצטמררו עם הסעיף הזה וכמובן שהוא לא ריאלי בקיץ, אבל בעונות אחרות אם אני לא רואה לנכון לכבס פריט שלבשתי פעם אחת, אשאיר אותו להתאוורר. אם יש כתם קטן אחד בפריט אחרי שלבשתי אותו פעם אחת ולא בא לי לזרוק אותו לכביסה, אעשה לו ניקיון כתם נקודתי. לא אסתובב עם בגדים מלוכלכים או מיוזעים, הכל ברמת ההגיון הבריא, אבל אני כן מעדיפה להימנע מכביסות מרובות בעונות לא חמות כדי לשמור על הפריטים שלי, בייחוד אם הם עשויים מבדים טבעיים.

+ אני לא “נזרקת” בבית בבגדים יפים. אני יודעת שזה נשמע מוזר כי אני עובדת מהבית ולא עושה את זה בפיג’מה, אבל אני גם לא עושה את זה בבגדים הכי יפים שלי. על אותו משקל לא אלך לבקר בבית של חברה בבגדים יפים במיוחד. אולי זה כבר קיצוני אבל מרגיש לי שסתם “להיזרק” על הספה בבגדים יפים מעודד בלאי מיותר וגורם לבגדים להתמלא בפרווה אם יש חיות בבית. 

+ אני תמיד מחזירה בגדים למקום: אני יודעת שהסעיף הזה הוא נקודה כואבת ולהרבה מאיתנו יש כסא שאוגר בתוכו את הבגדים שלו בסיום היום אבל אני לא עושה את זה! כלומר עשיתי את זה בתקופתי כטיאיינג’רית אבל גמלתי את עצמי מההרגל הזה לחלוטין. כל ערב הפריטים שאני לובשת חוזרים בצורה מסודרת לקולב ולארון, בלי שאלות. האמת היא שבשלב הזה פשוט כואב לי הלב לראות בגדים זרוקים ומקומטים אחרי שאני יודעת כמה רציתי אותם וכמה קשה עבדתי כדי לקנות אותם – אז בא לי להתייחס אליהם בכבוד.

+ שמירה על תיקים ונעליים: באותה מידת כבוד אני משתדלת להתייחס גם לתיקים ולנעליים – ומי שעוקבת אחרי יודעת שיש לי אוסף איכותי למדי. את כל התיקים אני אורזת ב-dust bag שאיתם הם מגיעים ובמידת האפשר משתדלת גם לרפד אותם בנייר כדי לשמור על הצורה שלהם. 

+ אני שונאת לגהץ, בתשוקה. זה לא בהכרח נובע מרצון לשמור על הבגדים, אלא סתם כי זו מטלה מעיקה. אני זוכרת שאמא שלי הייתה תמיד מגהצת לי הכל אחרי כביסה ואני משערת שבאופן כללי הרבה מהאמהות שלנו עשו את זה אבל אני שונאת את זה. גיהוץ דורש סבלנות, דורש זמן ודורשת טכניקה – או בקיצור כל מה שהוא לא אני. יחד עם זאת, אני גם לא אצא מהבית עם בגדים מקומטים ולכן כאן נכנס לפעולה מגהץ אדים נייד. 

הדגמתי את יכולותיו של מגהץ האדים הנייד על גופיית משי מ-Aritzia, שהייתה במצב לגמרי לא לביש לדעתי וכעבור כשתי דקות עבודה הפכה להיות לבישה בהחלט. החיסרון במגהץ נייד: הוא לא עושה עבודה פלולס כמו שיכול לעשות מגהץ רגיל, אבל גם זה רק בתנאי שאתן מצליחות לעבוד עם אחד ויש לכן טכניקה. אבל בואו נודה באמת, אני לא מחפשת גיהוץ ברמה כזו, אני בסך הכל רוצה להיראות נורמלית בציבור ולמטרה הזו וכדי לארוז איתכן לחופשות זה מושלם.

שני חסרונות למוצר: משום מה המתאם שתמיד מצרפים עם מוצרים כאלה (קרה לי גם עם הפן) הוא ממש רעוע ולכן צריך להתמיד אותו עם חפץ לשקע כדי שלא ייצא כל הזמן מהמקום והשני הוא שהוראות השימוש הן כמובן תמיד בשפות זרות ללא תרגום. יחד עם זאת, אני מוצאת שההרכבה והשימוש הם כל כך אינטואיטיביים ופשוטים להבנה עד שגם אין בהם באמת צורך.

+ עוד כלל חשוב עבורי הוא שאני מתארגנת תמיד רק אחרי שאני מתאפרת כדי שחלילה לא אכתים את הבגדים שלי תוך כדי התאפרות, כי כולנו יודעות שזה קורה כל הזמן וקלאסי זה יקרה לי.

יש כמה מוצרים שעוזרים לי לשמור על בגדים ריחניים באמת, גם אחרי שהם יוצאים מהכביסה:

+ 3in1 laundry של Grab Green בריח Gardenia: המוצר מספיק ל-60 כביסות, בכל כביסה אני עושה שימוש באחד הפודים שמגיע בתוך האריזה. מדובר במוצר העשוי מחומרים טבעיים, מתאים לכביסות בכל דרגות החום ויש לו את הריח הכי נעים שהרחתי. הכביסה שלי מריחה מדהים גם אחרי שאני תולה ומורידה אותה! ניתן להזמין את המוצר באייהרב, ממש כאן.

+ Phytoncide Cypress Leaf Sap: מבשם בגדים קוריאני בריח ממש ירוק שעוזר לשמור על הפריטים רעננים. ניתן להזמין כאן.

+ לא קשור לריח אבל שימושי שיהיה בבית: מכשיר להסרת מוך מסריגים, ניתן להזמין כאן.

+ הסרת כתמים ללא כביסה, ניתן להזמין כאן.