אני מוצאת את עצמי חושקת בשינוי בנראות הדירה לעתים קרובות אבל אין לי את התקציב או את הרצון לשנות רהיטים באותו הקצב. אני מוצאת שבדירה שכורה צריך לשמור לעתים קרובות על ראש פתוח כך שאפשר יהיה לעשות התאמות לחלל מבלי לקנות הכל מאפס בכל מעבר. עם השנים בדירות השכורות אספתי כמה טיפים שסייעו לי לעשות את זה בדיוק בתקציב מינימלי:

שדרוג רהיטים קיימים

לפני כמה שנים טובות חטפתי מהתצוגה שולחן צד מהמם של “חפצים” שמאז כבר נסגרו, השם יקום דמם. הייתי מאוהבת בשידה הזו אהבת נפש אבל מה? עיצוב הסלון השתנה קצת ומצאתי שהצבע הצהוב הצהוב הבוהק שלה לא מסתדר עם האסתטיקה הכללית שאליה אני שואפת. אני מודה ששקלתי להעביר אותה הלאה מהסיבה הזו אבל היה לי חבל כי בסך הכל אהבתי אותה וזה אומר שהייתי נגררת להוצאות שלא רציתי מלכתחילה.

קניתי צבע בהום סנטר, צבעתי את השידה והופ! ארגנתי מחדש את הפינה הזו בדיוק לשביעות טעמי. דרך נוספת לשדרג רהיטי איקאה ולגרום להם לא להיראות כמו איקאה אגב, היא באמצעות האתר המעולה Prettypegs ששולחים לכל העולם ומאפשרים לעשות Upcycle פוטוגני במיוחד לרהיטי המותג באמצעות רגליים וידיות נוטפות שיק.

לאחרונה החלפתי את הפיס המרכזי בסלון בהדפס של אחת הצלמות החביבות עליי Jasmine Dowling אך מה שחשוב אפילו יותר זה שהעברתי הלאה את המסגרת המגושמת של איקאה ומסגרתי את הפרינט בדיוק כמו שרציתי אצל מסגר מקצועי. לא יכולה לומר לכן עד כמה לדעתי מסגרת מותאמת אישית יכולה לשנות את הלוק של הפרינט ובהתאם לכך גם של הקיר שאותו הוא מקשט.

שמונצעס זולים מאסוס ונקסט

אחת הדרכים האהובות עליי לשדרג את החלל במינימום כסף היא באמצעות אקססוריז יפים לעיצוב הבית מאסוס ונקסט. אפשר למצוא שם כריות יפות, שמיכות יפות, שטיחים קטנים, כלי מטבח וכל מה שאפשר להעלות על הדעת. המחירים יחסית זולים והתוצאה ברוב המקרים נראית יקרה משמעותית, כך שזו דרך מעולה להשיג ערך טוב בתמורה למחיר.

עציצים!

אתן כבר יודעות שאני סאקרית של צמחים לבית ולאחרונה מצאתי את הנבחרת המנצחת שאני לשם שינוי מצליחה לגדל (טפו טפו טפו). גם אם לא בא לכן להשקיע בעציצים חדשים אבל יש לכן עציצים מסכנים בבית, זה הזמן לקחת אותם כפרויקט: לטפל בהם כראוי ולהשקות אותם. עציץ מרשים לגמרי יכול לשנות את המראה של כל הבית כשהוא שמח ומקבל את היחס שהוא צריך.

מצעים עונתיים

דרך מצוינת לרענן את עיצוב חדר השינה היא עם מצעים עונתיים. אני מאוד בעניין של מצעי פשתן, אותם ניתן להשיג פיזית בחנויות כמו H&M Home או אונליין באתרים כמו M&S. לרענן את המצעים, להוסיף למיטה איזו כרית או שמיכה חדשה – אלה לגמרי דיטיילים שמשפיעים על הלוק כולו, שלא לדבר על פינוק לחווית השינה עבורנו והחתולה כמובן.

דיקלאטר!

במקום להוסיף עוד פיצ’פקעס לעיצוב הקיים אפשר בהחלט להחסיר ולרווח קצת. עשיתי את זה לא מזמן עם השידות בסלון ואני ממש מרוצה מהתוצאה – מרגיש לי הרבה יותר נכון ונעים לעיניים ככה. זר לא יבין זאת ויאמר “וואו זה עדיין ממש עמוס” אבל מבחינתי? גובל במינימליזם לעומת הסידור שממנו התחלתי, ממש כך.

מה הדרך האהובה עליכן לעדכן את עיצוב הבית?