אני לא רוצה לומר שאני מוצאת מופעי סטאנד אפ נשיים מוצלחים יותר מהמקבילה הגברית שלהם אבל פאק איט, זה בדיוק מה שאני אומרת. אני באמת מאמינה ששום דבר לא משתווה לחדות של מופעי סטאנד אפ נשי וזה אירוני שאני אומרת את זה עכשיו, כי לפני עשור הייתי משוכנעת שנשים לא יודעות להיות מצחיקות. זה אירוני במיוחד בהתחשב בעובדה שהחשבתי את עצמי לאישה מצחיקה וברור לי שאפשר לפתח לפחות שורת פאנץ’ עסיסית מהאבסורד שתיארתי בפניכן עכשיו.

כמובן שזו לא הייתה מחשבה עצמאית שנוצרה אצלי אלא דיעה קדומה אחת מני רבות שהושרשה בנו לגבי מה נשים יכולות ולא יכולות לעשות – וככל שהתפתחתי ובגרתי, גיליתי שסטנאד אפ הוא תחום נשי בדיוק כפי שהוא גברי (אם לא יותר) ונכון להיום אני מוצאת את עצמי צורכת בעיקר מופעים של נשים. המכנה המשותף שלהן? הן ציניות, בדרך כלל בגילי או קצת יותר, חסרות גבולות ולא רואות בעיניים. YASSS!

מופע הסטנאד אפ Glitter Room של קת’רין ריאן מבוסס בעיקר על חייה של קת’רין ריאן וכן, הם מרתקים למדי. היא קנדית גרושה שעברה לגור בבריטניה ומגדלת כתוצאה מכך ילדה בריטית והיא עצמה וולגרית במובן הכי טוב של המילה. קת’רין נהנית מהרווקות שלה, עוסקת ברווקות שלה ומריצה מופע שלם המתבסס על חיי הרווקות שלה ומה אתן יודעות, נצנצים אכן מתעופפים לכל עבר מרוב שהיא כריזמטית. תמיד גם מעניין לראות איך מתנהלת הדינאמיקה בין הסטנדאפיסטית לבין הקהל ואילו הפעם הקהל לא תמיד יודע איך לאכול את ריאן מרוב גסויות, שזה נהדר בעיניי.

קשה לי לתאר את המופע של האנה גטסבי כסטאנד אפ כי סיימתי אותו בוכה, עם דמעות ולא מצחוק. למעשה, הצפייה בזה הייתה כל כך מטלטלת עד שהרגשתי שהיא מלווה אותי כל היום וזה לחלוטין לא מה שציפיתי כשהתחלתי בצפייה בו. עלתה לבמה אישה שמזדהה כלסבית מטזמניה במקור, מקום שבו הומוסקסואליות הייתה אסורה על פי חוק עד שנת 1997. אבסורד ככל שהעובדה הזו נשמעת, הציפייה היא שגסטבי תעשה מטעמים מחייה כלסבית צעירה במקום כזה והיא מודה שבמהלך רוב חייה היא אכן עשתה זאת – אך לקראת אמצע המופע, הטקסטים של האנה מקבלים טוויסט שמרגיש כמו אגרוף בבטן. המופע הזה הוא חובת צפייה לא משנה מהו המגדר והנטייה המינית שלכם וכשתצפו בו תבינו היטב על מה דיברתי.

אלייזה שלייזינגר היא מופע אור קולי ואני מורידה בפניה את הכובע על כמות האנרגיות שיש לה על הבמה. בכל רגע נתון היא מתרוצצת, כורעת, מניפה ידיים,  עושה קולות ומחקה ציפורים. כל זאת כדי לתאר מערכות יחסים של דור המלניאלז שהיא נמצאת בקצה שלו לטענתה, כבת 35 מלוס אנג’לס שזה עתה התארסה. מה אומר לכן? בתחילת המופע הרגשתי שהכל קצת טו מאץ’ עבורי, בטח כמעבר חד מהאנה קודמתה אבל אני מודה שבהמשך נפתחתי לרעיון והיא שעשעה אותי ממש.

איימי שומר ילדה באותו יום כמו מייגן מרקל ואני יודעת שבמופע הבא יהיה לה הרבה מה לומר על כך. על הבמה היא עלתה בהריון בחודש מתקדם ואני מתקשה לחשוב על דבר יותר Baddass מזה. מדובר במופע מצחיק שחוקר כל מיני תופעות סביב ההריון והזוגיות שלה אך לא רק. אני מוצאת שכל המופעים שסקרתי, מצליחים להיות פמיניסטיים כל אחד בדרכו האינטליגנטית, המצחיקה והנושכת – וכך גם המופע המשובח של שומר. יו גו גירל!

צפיתן באחד המופעים? כתבו לי על כך בתגובות!