כבלוגרית אני מחויבת לשמור על ראש פתוח: אני מקבלת היקף מסוים של מוצרי איפור, מתעדכנת בהשקות מוצרים חדשות ואני רק נסיינית אחת!  לכן אני תמיד משתדלת לקחת בחשבון שהצרכים והרצונות שלי הם לא בהכרח הצרכים והרצונות של כל הקוראות שלי. עם מוצרי טיפוח ובייחוד עם טיפולי פנים המצב קצת שונה, כי כמות המוצרים שאני מוכנה להתנסות בהם מוגבלת. למה היא מוגבלת? מתוך בחירה אישית: אין לי עור רגיש אמנם, אבל עברתי איתו הרבה תלאות ואני (כבר) לא מעוניינת להקריב את עורי למען המדע.

עברו כמה שנים מאז שהסכמתי לקבל טיפול פנים במסגרת שיתוף פעולה והאמת? השלמתי עם העובדה שלא אמצא טיפול פנים שתואם לאג’נדה שלי וזה בסדר, כי זה משהו שאני לא מוכנה להתפשר עליו. אם אתן מתעניינות בביוטי וקוראות במגזין, אתן בטח יודעות שלפעמים טיפולי פנים מרגישים כמו עולם אחר ושונה לגמרי מהשפה שבה אנחנו מדברות אונליין והמוצרים שאנחנו קונות.

חצי שנה של עור טוב

לפני כשנתיים וחצי התחלתי להשתמש במוצרים של ביולוג’יק רישרש באופן עצמאי וכתבתי עליהם לא פעם במגזין. ה-Lotion P50 ומסיכת הויואנט גרמו למותג להתברג לראש הפירמידה מבחינתי ושיקפו את כל מה שאני מאמינה בו בטיפוח. לכן כשנוצר הקשר עם גאל לוי, אותה הכרתי כאשת מקצוע המשתמשת באופן נרחב במוצרי המותג – משהו בה גרם לי לתת לה אמון ולסמוך עליה מיד.

זה קטע מוזר העניין של לתת אמון ולא תמיד אפשר לשים עליו את האצבע. אני משערת שאתן מרגישות ככה לגבי וגם אני הרגשתי ככה לגביה. מדגישה ואומרת שוב: להפקיד את העור שלי בידיה של מישהי אחרת היה ביג דיל אבל החיבור הזה גרם לי לשחרר את המושכות ולבטוח בה. עם קוסמטיקאיות שניסיתי בעבר לא היה לי חיבור כזה ואפילו הרגשתי שיש בהן משהו שיפוטי כלפיי, אבל לא עם גאל.

בלעדיות במוצרים

מעבר לכך שלא התנסיתי בשום טיפול פנים בשנים שקדמו לגאל ולא אעלה על דעתי להתנסות באף אחת אחרת במקביל אליה (הו, המונוגמיה) – אני גם לא נלהבת להתנסות במוצרי טיפוח אחרים. זה מוזר, כי תמיד הייתי נגד העניין הזה של לעשות שימוש בסט מוצרים של אותו מותג והרי זה ידוע שקוסמטיקאיות כל תפקידן הוא “לדחוף” לנו מוצרים. האמנם? כך בדיוק הרגשתי לפני שהכרתי את גאל ואפילו כשקיבלתי סט מוצרים במסגרת ברטר לאחר טיפולי פנים לא הייתי מסוגלת להביא את עצמי לכדי לסיים אותם.

היה לי חסם של ממש להשתמש במוצרים שלא הבנתי עד הסוף מה התועלת שלהם ובינינו? רובם ככולם גם לא היו מספיק סקסיים בעיניי. אין מה לעשות, אני חיית הזמנות באינטרנט ומוצרי טיפוח מרגשים מעלים לי את לחץ הדם – אולי זה לא רציונלי אבל כזו אני ואולי גם אתן. בכל אופן, עם המוצרים של ביולוג’יק רישרש לא היה לי חסם כזה כי כבר קניתי אותם באופן עצמאי וסמכתי עליהם בעיניים עצומות. גם העובדה שהם נחשבים למוצרי הטיפוח הכי נחשקים שיש למבינות עניין בלבד בוודאי תרם לתחושה הזו.

הפסקת גלולות

יש לי הרבה מה לומר על הפסקת גלולות ואולי אקדיש לזה פוסט נפרד אם זה יעניין אתכן. בקצרה: בגיל 31 החלטתי שזה הזוי שאני לא מכירה בכלל את הגוף שלי וכנראה שגם לא את מצב הרוח והחשק המיני האמיתי שלי כתוצאה משימוש בגלולות במשך כל חיי הבוגרים. קראתי על זה הרבה חומר, האזנתי להרבה פודקאסטים בנושא והחלטתי ללכת על זה – כך שאני לומדת להכיר את עצמי מחדש בלי גלולות.

הפחד העיקרי שלי לא היה סביב כאבי מחזור, הריון או שום תופעה הורמונלית אחרת, אלא שהעור שלי יחזור לקדמותו. מבחינתי העור שלי בלי גלולות היה מתכון לאקנה וודאי ורק המחשבה הזו גרמה לי לסיוטים. ירדתי מהגלולות לראשונה לפני כשלושה חודשים וכפי שאתן רואות – אין אקנה. אני מייחסת חלק גדול מזה לזכותה של גאל ולמעשה, כמו שכתבתי בכותרת הפוסט, העור שלי במצב הכי טוב שהיה.

לא עוד לפצעונים

באופן כללי פצעונים זה לא משהו שאני סובלת ממנו בחודשים האחרונים, לפחות לא ברמה של קבוצת פצעונים כמו פעם – בטח לא ברמה של התפרצות. יכול לצאת לי פצעון אחד לעתים רחוקות אבל לא יותר מזה. גם כשטיפלתי בעצמי בעור שלי ואני חושבת שעשיתי עבודה לא רעה בכלל, עדיין סבלתי מעת לעת מהתפרצות וקיבלתי שזה מצב העור שלי וככה הוא, עד שהגעתי לידיים הנכונות ביותר והבנתי שלא חייבים לקבל את רוע הגזרה.

אני גם כאמור לא משתמשת כמעט במוצרים אחרים למעט אלה שאני מקבלת מגאל: מדי פעם אם ייגמר הסרום ליום אני אגוון עם סרום ויטמין C שיש לי באוסף, יש לי מקדם הגנה משלי ושמן ניקוי משלי אבל חוץ מזה – אני דובקת במוצרים שלה באופן דתי כמעט כבר חצי שנה ולא כי היא מחייבת אותי, ממש לא. אני מוצאת שיש משהו מהנה מאוד בכך שיש לי תפריט טיפולים מותאם אישית שהוא נוח לביצוע ונבנה עבורי אז אני לא ממש רואה את הצורך לגוון במוצרים ולשנות את השגרה שקיבלתי. 

כבלוגרית חשבתי שזה יציב אותי בנקודה בעייתית ובוודאי שמתן לב שנפח סקירת מוצרי הטיפוח ירד משמעותית בחודשים האחרונים. יחד עם זאת, אני מאמינה שתמיד יש על מה לכתוב ויותר חשוב לי להעביר מסר, רעיון או הרגל טיפוח נכון מאשר המלצה על מוצר כזה או אחר כי אלה כאמור – מאוד אינדווידואליים. למעשה, הרבה מכן התחלתן את התהליך יחד איתי ואני מקבלת מכן פידבקים מדהימים אז אני שמחה שאנחנו חוות את זה יחד. יכול להיות שלחלקכן סקירות מוצרים חסרות,  אבל אני מרגישה שאני חייבת לעצמי ברמה האישית לעבור את התהליך הזה. היה ואני כן מוצאת לנכון לעשות פוסט מוצרי טיפוח, כמו שעשיתי עם פיקסי: אני עושה הפסקה קצרה מהשגרה של גאל לטובת סקירה אפקטיבית של המוצרים ואז חוזרת לתפריט המוצרים הרגיל שלי.

למי שלא מכירה: ביולוג’יק רישרש הוא מותג צרפתי ביולוגי שנוסד כבר לפני 40 שנים. המוצרים מתאפיינים ברכיבים פעילים באחוזים גבוהים (אך כחלק מהסוד המקצועי הם לא מוכנים לחשוף בכמה מדובר) ונוצרו במטרה לעבוד יחד עם הטיפולים. במותג מאמינים בשימוש ברכיבים גולמיים ללא הוספת רכיבי בישום ולכן לחלק מהמוצרים שלהם יש ריח קשוח בלשון המעטה, אבל הפורמולות תמיד מנצחות. בארץ באופן מפתיע יש מודעות גבוהה יחסית למותג ואפשר גם להשיג אותו כאן במחירים הטובים ביותר גם בהשוואה לחו”ל.

השאיפות לעתיד

למרות כל הנאמר העור שלי רחוק מלהיות במצב מושלם. הגענו למצב שהצלחנו לאזן את התפרצויות הפצעונים לחלוטין שזה מדהים בעיניי, אבל עדיין יש חוסר אחידות שדורשת טיפול ובעיקר הרבה מאוד פיגמנטציה וכתמים שנותרו לי מחשיפה לא מבוקרת לשמש ואקנה. אני בעיקר מרגישה שהעור שלי אינו יודע לשמור על דיסקרטיות וחושף את כל מה שאי פעם עבר עליו. אמנם אני חיה עם זה בשלום, אבל אין ספק שהתהליך והתוצאות שלו עושים לי פתאום חשק להצליח לנקות הכל לגמרי. אני גם מבינה לגמרי שזה לא קורה מהיום ולמחר – ולכן החלטתי להתמסר לטיפולים עם גאל בצורה שבה עשיתי זאת, כי אני באמת רוצה שזה יעבוד כמו שצריך.

שגרת הטיפוח שלי כיום

כפי שניתן לראות, פיזרתי לאורך הפוסט כל מיני מוצרים שקיבלתי מגאל לאורך החצי שנה האחרונה כאשר את חלקם הגדול כבר סיימתי. אלה מוצרים של ביולוג’יק רישרש ו-NOON, מותג מקצועי נוסף שהיא משתמשת בו. מוצרי ביולוג’יק רישרש כיפיים מאוד לשימוש אם כי רובם מסריחים, מוצרי NOON מאוד לא כיפיים לשימוש לדעתי אבל הם בהחלט נותנים עבודה ומבוססים על חומרים פעילים בריכוזים מרשימים.

שגרת הטיפוח שלי כיום כוללת את ה- Lotion P50 במהדורת הפיגמנטציה, סרום אריטרוז של ביולוג’יק רישרש שהוא סרום חדש בארץ ומסקרן מאוד (האמור לסייע לאחידות גוון העור), סרום Double White של NOON וקרם פלצנטה שבו אני משתמשת בערב. פעם עד פעמיים בשבוע אני משתמשת במסיכת ויונט וזהו, זה הבסיס של שגרת הטיפוח שלי בוקר וערב. אני מוסיפה כאמור שמן ניקוי משלי ומקדם הגנה בבקרים, אבל חוץ מזה נדיר שאני מוסיפה מוצרים נוספים לתמהיל.

חוץ מהמוצרים שהכרתי לפני גאל וה-LAIT VIP O2 שזה תחליב הניקוי של ביולוג’יק ובו אני משתמשת לשלב השני של ניקוי הפנים, קשה לי להניח את האצבע ולבודד מוצרים ספציפיים שעוזרים באופן מיוחד כי אני מרגישה שהפעם השלם גדול על סך חלקיו וזו השגרה כולה שעוזרת לי בשילוב עם הטיפולים. לכן אני גם לא רואה סיבה להמליץ על מוצר כזה או אחר הפעם.

אני אוהבת במיוחד את העובדה שאחת לכמה טיפולים גאל מתאימה לי מוצרים אחרים לפי הצורך הנוכחי של העור שלי וגם הטיפולים עצמם משתנים מפעם לפעם. כבר יצא לי להתנסות במזותרפיה, טיפול LED ובמכשור המתקדם שלה – וכל פעם זו מרגישה כמו חוויה קצת אחרת.  את כל המוצרים שמופיעים בפוסט אפשר להזמין דרך גאל, גם עם משלוח, לאחר אבחון ראשוני.

צ'אט לייב

בעקבות ההצלחה של הפעם הקודמת, גם הפעם גאל לוי עולה לצ’אט לייב בקבוצת הקול גירלז. זה קורה ב-20.7, בשעה 20:30. לקבוצה ניתן להצטרף כאן. אם יש שאלות שאתן רוצות לשאול אשת מקצוע שמאחורי הדברים שלה אני עומדת ב-100%, זו ההזדמנות. אם אתן רוצות לשאול שאלות לגבי טיפוח נכון ואחראי בקיץ הישראלי, זו נועד עבורכן! הצ’אט הוא כמובן חינמי ואני חושבת שכל המשתתפות בפעם הקודמת יסכימו שהוא היה סופר מעשיר ומעניין. אם תרצו ליצור קשר עם גאל תוכלו לעשות זאת כאן או דרך הוואטסאפ: 052545393522 (היא מקבלת בהרצליה).

לפוסט הקודם על התהליך שלי עם גאל הקליקו כאן

אם הגעתן לטיפול בעקבות הפוסטים שלי, הכי אשמח שתכתבו לי בתגובות!

** גילוי נאות: פוסט זה אינו ממומן אך הוזמנתי לטיפולים מטעם גאל לוי